کد خبر 1044733
تاریخ انتشار: ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۷
FATF

اقدام کارگروه ویژه اقدام مالی علیه کشورمان مبنی بر قرار دادن نام ایران در فهرست سیاه، اقدامی جانبدارانه و سیاسی است که ربطی به ادعاها و شعارهای این کارگروه ندارد.

به گزارش مشرق، اگر قرار بر این بود که «اف‌ای تی اف» -کارگروه ویژه اقدام مالی- کشوری را در لیست سیاه خود قرار دهد، این کشور ایران نبود بلکه آمریکا باید در این لیست قرار می‌گرفت.

گروه ویژه اقدام مالی مدت‌ها است که به جمهوری اسلامی ایران فشار سیاسی وارد می‌کند تا تن به پیوستن به این نهاد دهد و دلیل این که «اف‌ ای تی اف» سرانجام ایران را در لیست سیاه خود قرار داد، عدم تصویب «تامین مالی تروریسم» از سوی ایران اعلام شده است.

این نهاد که تحت نفوذ شدید آمریکا، رژیم صهیونیستی و سعودی‌ها قرار دارد، ایران را حامی تروریسم می‌داند در حالی که جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهایی است که از اعمال تروریستی ضربات سنگینی را متحمل شده و همه این تروریست‌ها نیز از سوی آمریکا، اسرائیل و سعودی‌ها تغذیه می‌شوند.

منافقین اکنون تحت حمایت مستقیم رژیم آمریکا، صهیونیست‌ها و عربستان سعودی قرار دارند و از نظر مالی و تجهیزاتی نیز تأمین می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

دستپاچگی گردانندگان غربی FATF از تغییر احتمالی در جهت‌گیری مجلس

تقلای آمریکا برای بزرگنمایی اقدام نمایشی FATF

بی‌اعتنایی بازار سهام به "کرونا" و "FATF"

مقر اصلی سازمان تروریستی منافقین در فرانسه است، اما نیروهای این گروه تروریستی و سرکردگان آن بر اساس اسناد و مدارک موجود که قابل اثبات است، به اسرائیل و عربستان سعودی سفرهای زیادی داشته اند.

دیگر گروه‌های تروریستی که محور غربی- عبری- عربی از آن‌ها حمایت می‌کنند، گروه تروریستی «داعش»، «جبهه النصره»، «بوکو حرام»، «جند الشیطان» و گروه تروریستی «الاهوازیه» و دیگر گروه‌ ها است که همین گروه در ایران بارها اقدام به عملیات تروریستی کرده است.

تنها کافی است به اقدام تروریستی رژیم آمریکا علیه سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی» و «ابو مهدی المهندس» و دیگر شهدای این اقدام تروریستی توجه شود، تا به این نتیجه رسید که دولت آمریکا تروریست و حامی تروریست‌ها است یا جمهوری اسلامی ایران؟!

ایران سال‌ها است که در حال مبارزه با تروریست‌ هایی است که آمریکا، اسرائیل و سعودی‌ها از آن‌ها حمایت می‌کنند.

سردار حاج قاسم سلیمانی که به دعوت رسمی دولت عراق به این کشور رفته بود تا با نخست وزیر این کشور دیدار و گفت وگو کند، در فرودگاه بغداد از سوی پهپادهای آمریکایی در یک اقدام تروریستی به شهادت می‌رسد و رئیس جمهور و مقامات آمریکا رسماً اعلام می‌کنند که دست به چنین اقدامی زده اند و به آن افتخار هم می‌کنند!

اعتراف رژیم آمریکا به اقدام تروریستی در به شهادت رساندن یک فرمانده ارشد نظامی و رسمی جمهوری اسلامی ایران در یک کشور ثالث را چه می‌توان نام نهاد جز ترور؛ آیا «اف‌ ای تی اف» به این اقدام آمریکا توجه کرده و آن را در دستور کار خود قرار داده است تا درباره آن تصمیم گیری کند؟

پس به آسانی می‌توان نتیجه منطقی و درستی از فلسفه وجودی تشکیل نهادی با نام «اف‌ ای تی اف» به دست آورد که برای چه هدفی تأسیس شده است.

تعریف خاصی که این سازمان مالی از ترور و تروریسم دارد، با واقعیت تفاوت فاحشی دارد و نمی‌توان به تصمیمات این نهاد که تحت تأثیر مستقیم دستورات و نفوذ آمریکا و اسرائیل است اعتماد و اعتنا کرد.

اما هدف از اصرار این نهاد مالی به ایران برای پیوستن به «اف‌ ای تی اف»، برای آن است تا بتواند بر ایران نفوذ داشته باشد، نفوذی که بر روی سیستم بانکی و مالی کشور اعمال خواهد شد و نه تنها رونقی در تبادلات بانکی ایجاد نخواهد کرد بلکه محدودیت‌های زیادی را نیز باعث خواهد شد، علاوه بر آن دسترسی به سیستم مالی و بانکی ایران، همه اطلاعات لازم را در اختیار آن نهاد قرار خواهد داد تا آسان‌تر بتوانند تحریم‌های اقتصادی را موثرتر کنند.

مجمع تشخیص مصلحت نظام پیوستن ایران به دو کنوانسیون «سی اف تی» و «پالرمو» را از دستور کار خود خارج کرده و با تصمیم درستی که گرفته از تبعات پیوستن به «اف‌ ای تی اف» کاسته است.

«عبدالناصر همتی»، رئیس بانک مرکزی با انتشار یادداشتی با انتقاد از تاثیر دشمنی‌های آمریکا بر کارگروه اقدام مالی نوشت: «بار دیگر دشمنی آمریکا و رژیم اشغالگر قدس با مردم ایران، خود را در قالب مخالفت با توصیه کارشناسان مجموعه FATF در مورد گام‌هایی که ایران در زمینه عمل به تعهدات خود در مورد مبارزه با تامین مالی تروریسم و پولشویی انجام داده است، نشان داد، این رفتار سیاسی و غیر فنی از تابستان ۱۳۹۵ تا امروز ادامه داشته است. گاه به صورت بهانه‌جویی‌های غیر فنی در جریان مجمع FATF توسط نماینده آمریکا و کشورهای هم پیمانش و گاه نیز به صورت تلاش برای اخلال در گزارش‌های کارشناسی. در حالی که در تمام بیانیه‌های مجمع گروه ویژه اقدام مالی، مشخص بود که کشور ما گام‌های بلندی در این مسیر برداشته است. مردم عزیزمان خوب می‌دانند که در این دوران سخت تحریم‌های ظالمانه و فشار حداکثری، نظام پولی و مالی کشورمان توانسته است ارتباطات تحریم ناپذیری با نظام پولی و مالی دنیا، خارج از چارچوب FATF برقرار کند که تا حد زیادی تهدیدهای ناشی از سنگ اندازی و دشمنی آمریکا مهار کرده است.»

بانک مرکزی نیز، با همراهی سایر بخش‌های اقتصادی مسیر خود را در جهت برآورده ساختن نیازهای تجاری کشور بدون وقفه انجام خواهد داد؛ عملکرد بانک مرکزی در طول یک سال گذشته این اطمینان خاطر را نزد مردم عزیز ایجاد کرده که چنین وقایعی، مشکلی برای تجارت خارجی ایران و ثبات نرخ ارز ایجاد نخواهد کرد.

رئیس بانک مرکزی به نکته‌ای اشاره کرده که در صورت پیوستن ایران به «اف ای تی اف»، آن نکته نیز از بین خواهد رفت. او گفته که ارتباطات تحریم ناپذیری با نظام پولی و مالی دنیا برقرار کرده ایم که «اف‌ ای تی اف» هم نمیتواند آن‌ها را تحریم کند، در واقع همان سخن مخالفان پیوستن ایران به «اف‌ ای تی اف» است که اگر بپیوندیم خود را تحریم کرده ایم.

منبع: میزان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس