مسایقه مگر چشم تو دریاست

چاپ دوم کتاب منتخب پویش مطالعاتی «روایت های بارانی» با محوریت کتاب "مگر چشم تو دریاست همزمان با ایام میلاد با سعادت حضرت زهرا س روانه بازار شد.

به گزارش مشرق، چاپ دوم کتاب منتخب پویش مطالعاتی «روایت های بارانی» با محوریت کتاب "مگر چشم تو دریاست همزمان با ایام میلاد با سعادت حضرت زهرا س روانه بازار شد.

"مگر چشم تو دریاست!" سبک زندگی آقازاده هایست که از زبان مادر بیان میشود؛  زندگی شهیدان محمد، عبدالحمید، نصرالله و رضا جنیدی که به قلم جواد کلاته عربی نگاشته شده است.

شهیدان جنیدی در خانواده‌ای مجاهد و روحانی متولد می‌شوند. پدر شهدا پس از سال‌ها تحصیل و تدریس در حوزه علمیه قم در سال 1354 به زادگاهش شهرستان پیشوا بازمی‌گردد. ایشان پس از انقلاب به پیشنهاد آیت‌الله محمدی گیلانی و با حکم امام خمینی به امامت جمعه شهرستان رودسر منصوب می‌شود و بعد از رحلت امام هم با حکم مقام معظم رهبری تا پایان عمرش در سال 1377 در این سنگر مقدس خدمت می‌کند.

نصرالله، نخستین شهید خانواده جنیدی در سال 1359 در جبهه آبادان به شهادت می‌رسد. نصرالله جنیدی عضو ستاد جنگ‌های نامنظم شهید چمران بود. رضا، کوچک‌ترین پسر خانواده، از بسیج رودسر به جبهه غرب اعزام می‌رود و در همان اعزام اول به شهادت می‌رسد. ضدانقلاب با آگاهی از اینکه او فرزند امام‌جمعه است، بر سر تبادل پیکر او از نیروهای ایرانی طلب پول می‌کند، اما با مخالفت پدر و مادر شهید روبه‌رو می‌شود. محمد، سومین شهید و پسر ارشد خانواده، به عنوان بسیجی لشکر 27 محمد رسول‌الله (ص) در عملیات خیبر در حالی به شهادت می‌رسد که برادرش عبدالحمید، ناظر شهادتش است و نمی‌تواند پیکر برادرش را به عقب برگرداند. در نهایت، عبدالحمید هم پس از سال‌ها تحمل جراحت‌های جنگ، در سال 1379 به جمع برادران شهیدش می‌پیوندد.
بخش‌هایی از متن این کتاب، به فعالیت‌های حاج‌آقا جنیدی، حاج‌خانم جنیدی،‌دامادها و عروس‌های این خانواده مجاهد در پشت جبهه می‌پردازد. همچنین،‌ بخش‌هایی از متن کتاب نیز شامل روایت‌هایی از چهار بازدید مقام معظم رهبری از بیت شهیدان جنیدی است.

در بخشی از این کتاب درباره روزهای آخر عمر شهید عبدالحمید جنیدی می‌خوانیم:
منزل خودش یک درخت انار داشت. این آخری‌ها، قبل از ماه رمضان که برود توی کما، خیلی دونفری می‌نشستیم زیرش و با هم صحبت می‌کردیم. زیر همان درخت انار به او گفتم: «مادر، من خیلی برای تو دعا می‌کنم. خیلی نذر می‌کنم. مریم هم خیلی برای تو دعا می‌کنه. همهٔ عالم و آدم دارن برای شفای تو دعا می‌کنند، اما تو هم باید بخوای. خودت هم از خدا بخواه که ان‌شاءالله این بیماری‌ت خوب بشه.»

ـ  مادر،این چیزها رو از من نخواه. دلم نمی‌خواد دیگه به این دنیا آلوده بشم. من باید دَه سال پیش از این‌ها می‌رفتم. همون‌ جایی که کنار آمبولانس داشتم مریض می‌بردم و بغلم خمپاره خورد، همون‌ جایی که گلولهٔ خمپاره توی لوله گیر کرد و ترکید و من فقط یک متر باهاش فاصله داشتم، همون ‌موقعی که محمد رو با دوشکا زدن و من با فاصلهٔ یکی‌دو متر کنارش بودم. یکی از اون گلوله‌هام باید به من می‌خورد. من کمِ کم سه بار می‌تونستم شهید بشم، خب سعادت نداشتم. نشد. اما انگار الان خدا برای من خواسته. من رو نگه داشته تا این دردها و مریضی‌ها رو بکشم که پاک بشم، بعد ببردم.

بر این اساس شرکت کنندگان می‌توانند با تهیه کتاب از فروشگاه‌های سراسر کشور و یا ارسال نام کتاب به شماره پیامک 3000141441 و همچنین مراجعه به سایت  nashreshahidkazemi.ir و خرید اینترنتی کتاب در مسابقه شرکت کنند.

علاقمندان پس از خرید کتاب می توانند به دو روش در مسابقه شرکت کنند:
روش اول: شرکت کنندگان می‌توانند با ارسال کد سریالی که روی برگه مسابقه درج شده  به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ در مسابقه شرکت نمایند.
(در این بخش بعد از پایان مسابقه به قید قرعه به 18 نفر از برگزیدگان جوایز نقدی و غیر نقدی نفیسی اهدا خواهند شد )
روش دوم: با ارائه یادداشت و دلنوشته و ارسال صفحه مورد علاقه خود از کتاب و یا گرفتن عکسی خلاقانه و ساخت کلیپ و تیزر و فایل صوتی معرفی از کتاب و انتشار در شبکه های اجتماعی.
(شرکت کنندگان در این بخش می توانند آثار خود را  با هشتک #نشر_شهید_کاظمی و #مگر_چشم_تو_دریاست در اینستاگرام به اشتراک بگذارند و درقزعه کشی هفتگی مسابقه شرکت نمایند.)

مهلت ارسال آثار تا پایان اسفند98 می باشد.

پویش مطالعاتی روایت های بارانی  از کتاب ارزشمند "مگر چشم تو دریاست" روایت مادر شهیدان جنیدی می باشد که به قلم توانای جواد کلاته عربی در قطع رقعی و 270 صفحه به رشته تحریر در آمده و توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس