فاطمه زهرا

همزمان با فرارسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، بزرگداشت مقام زن و روز مادر، بسته کتابشناسی به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) با موضوع دخت پیامبر اکرم (ص) معرفی و پیشنهاد شد.

به گزارش مشرق، انتشارات آستان قدس رضوی در سالروز میلاد با برکت حضرت زهرا(س) این گوهر تابناک نبوت به معرفی و بررسی آثار منتشر شده در حوزه زندگی نامه، احادیث، سروده های فاطمی و... به منظور شناخت و الگوگیری از سبک و سیره زندگی پرافتخار این بانوی بهشتی می پردازد.

کتاب «پیراهن دوستی» شامل هشت قصه از زندگی حضرت زهرا(س) از تازه ترین آثار حوزه ادبیات دینی به‌نشر است که روایت داستان هایی کوتاه از کودکی تا شهادت این بانوی بزرگوار است.

این اثر به قلم مسلم ناصری و برای گروه سنی «ج» و «د» در قالب «کتاب‌های پروانه» برای نوجوانان منتشر شده است. «پیراهن دوستی» یکی از عناوین مجموعه «هشت قصه از زندگی معصومین» است که نویسنده در این اثر هشت قصه با عناوین «پیراهن دوستی»، «گرده‌های طلایی نان»، «اشکی بر زخمی»، «یادگاری»، «باران مروارید»، «گردنبند»، «خالی، اما پر از آفتاب» و «اذان ناتمام» را نگارش کرده است.

کتاب «پیراهن دوستی» ذیل بسته برنامه‌های ریحانه آستان قدس رضوی به عنوان منبع اصلی سومین دوره مسابقه کتابخوانی «ریحانه» در نظر گرفته شده است که توسط انتشارات به‌نشر در بازه زمانی ایام شهادت تا ولادت حضرت زهرا(س) در حال برگزاری است.

کتاب «حکمت های فاطمی» دیگر اثر منتشر شده به‌نشر با موضوع حضرت زهرا(س) می باشد که توسط جواد محدثی نگارش شده است. نگارنده این اثر به ترجمه و توضیح چهل حدیث از بانوی بزرگوار و گرامی همراه با ترجمه ای روان و توضیحات مختصری پیرامون احادیث می پردازد.

«یک نفر تو را دوست دارد» عنوان دیگر مجموعه انتشارات به‌نشر است که همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن برای مخاطبان و علاقه‌مندان به کتاب معرفی می شود. در هر جلد از این مجموعه 12 حدیث از ائمه معصومین (ع) برای نوجوانان بیان شده است.

علی باباجانی نویسنده این اثر در یکی از عناوین این مجموعه روایتگر داستان هایی برگرفته از احادیث حضرت فاطمه(س) برای نوجوانان می باشد.

«سیره فاطمی» شامل ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره حضرت زهرا(س) نوشته جواد محدثی از دیگر آثار منتشر شده انتشارات به‌نشر می باشد که در کنار معرفی احادیث، توضیح مختصری از احادیث را ارائه می دهد و ذکر اشعار و نقل داستان های تاریخی، از ویژگی های این کتاب محسوب می شود.

«عروس مهربان» عنوان دیگر اثری است که از مجموعه « قصه‌های شیرین از زندگی معصومین» در بازار کتاب قرار دارد. مسلم ناصری در این کتاب که در گروه «کتاب های پروانه» انتشارات به‌نشر منتشر شده است، قصه هایی از زندگی حضرت فاطمه (س) را روایت می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس