image-20200215140032-1.png

امروز تشییع جنازه‌ی شهدا، مجلس عزای شهیدان، تکرار نام شهیدان، عزا است، گریه هم در آن هست، امّا وسیله‌ای برای احساس عزّت، احساس قدرت و احساس شجاعت است.

به گزارش مشرق، در خجسته سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها فضای حسینیه امام خمینی(ره) معطر به یاد و نام دخت گرامی پیامبر اعظم(ص) شد و مداحان و شاعران اهل‌بیت علیهم السلام به قرائت اشعاری در وصف آن بانوی بزرگ اسلام پرداختند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار، مهمترین و اصلی ترین وظیفه جامعه مداحان را فرهنگ‌سازی و تعمیق معارف دینی در جامعه از جمله در میان جوانان برشمردند و گفتند: فرهنگ سازی درخصوص سبک زندگی اسلامی به‌ویژه همبستگی اجتماعی و کمک آحاد مردم به یکدیگر و همچنین عمق بخشی به روحیه حماسی و ایستادگی و بصیرت در جامعه از مسئولیت های خطیر جامعه اثرگذار و تعیین کننده مداح است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به وظیفه جامعه مداحان در مدیریت و هدایت شادی های معنوی و عزاهای اساسی و عمیق جامعه گفتند: برخلاف آنچه برخی روشنفکرنما در برهه ای تلاش داشتند القاء کنند، گریه و تضرع در مجالس اهل بیت و در مراسم شهدا، گریه ضعف نیست بلکه احساسات عالی یک انسانِ وسط میدان و وسیله‌ای برای احساس عزت و قدرت و شجاعت است و ائمه اطهار پایه‌گذار این سنت و ترویج کننده این مجالس بوده اند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای مراسم تشییع با شکوه شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش را نمونه بارزی از چنین مجالسی دانستند و خاطر نشان کردند: امروز یکی از نیازهای اساسی کشور مجهز شدن جوانان به سلاح های جنگ نرم است که عبارتند از ارتقاء و تعمیق قدرت روحی، فکری و معنوی جوانان و شناخت صحیح از معارف فاطمی و معارف اهل بیت علیهم‌السلام.

ایشان با تأکید بر اینکه مجهز شدن به چنین سلاحی موجب مصونیت جامعه و نظام اسلامی خواهد شد، گفتند: این وظیفه و مسئولیت، بر عهده جامعه مداحان است و اگر به این وظیفه سنگین به‌درستی عمل نشود، بازخواست و مؤاخذه الهی سنگین خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی به یک نمونه از آثار معارف اهل بیت و مجالس امام حسین و یاد و نام حضرت زهرا اشاره کردند و افزودند: تاب‌آوری ملت ایران در برابر فشارهای غول وحشی آمریکا که ناظران جهانی را به حیرت واداشته است به برکت همین معارف است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند: در چنین شرایط سختی، همه، حضور ملت مقاوم ایران را در راهپیمایی ۲۲ بهمن و قبل از آن در تشییع سردار سلیمانی دیدند و این تاب آوری واقعا حیرت انگیز است.

ایشان یکی دیگر از وظایف مهم جامعه مداح را ترویج و تعمیق سبک زندگی اسلامی برشمردند و تأکید کردند: اگر بخواهیم در مقابل موج تهاجم فرهنگی دشمن، سبک زندگی را به مسیر صحیح و اسلامی آن بازگردانیم، تنها چاره، فرهنگ سازی است و مداحان برای چنین کار مهمی بسیار تأثیرگذار هستند.

رهبر انقلاب اسلامی یکی از معارف عالی دینی و سبک زندگی اسلامی را فرهنگ نهراسیدن از دشمن و توکل به خدا دانستند و افزودند: اگر در روزهای اول انقلاب گفته می شد که ایران از لحاظ رتبه علمی و فناوری و جایگاه سیاسی و نفوذ منطقه ای به مرحله کنونی می رسد، کسی باور نمی کرد اما ملت ایران به خدا توکل کرد و از هیچ قدرتی نهراسید و توانست به این مرحله از پیشرفت ها دست یابد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به درس های فاطمی از جمله در عرصه مسائل فرهنگی و موضوع حجاب و ایستادگی در مقابل باطل و دفاع از ولایت، گفتند: یکی از معارف مهم فاطمی، موضوع همبستگی اجتماعی و کمک به دیگران است که در سخنان آن حضرت و رفتارهای اجتماعی ایشان به‌وضوح دیده می شود.

ایشان یکی از نیازهای امروز جامعه به‌ویژه برای حل موضوعاتی همچون اشتغال و ازدواج جوانان را ترویج روحیه همبستگی اجتماعی دانستند و افزودند: برای مقابله با تبلیغات همه جانبه ای که جوانان را به فرزند آوری کمتر تشویق می کند و نتیجه آن هم پیر شدن جامعه و تسلط آسان دشمنان بر یک جامعه خالی از جوان است، باید در زمینه ازدواج آسان و فرزندآوری بیشتر فرهنگ سازی شود.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به برنامه ریزی اندیشکده ها و تبلیغات گسترده رسانه های غربی برای قانع کردن ملت ایران به‌منظور کوتاه آمدن در مقابل آمریکا تأکید کردند: ملت ایران به لطف خدا تاکنون ایستاده است و از این پس هم خواهد ایستاد اما این ایستادگی نیازمند تزریق مستمر نیروی معنوی به جامعه است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید براینکه روح حماسی در کشور همچنان زنده است، افزودند: ملت ایران در همه قضایایی که نیازمند حضور پرشور و حماسی بوده، در میدان حاضر بوده اند اما استمرار این روحیه نیازمند تعمیق معارف دینی و فرهنگ سازی است.

ایشان این وظایف خطیر را از جمله مسئولیت‌های جامعه مداحان برشمردند و خاطر نشان کردند: به لطف خداوند جنس جمهوری اسلامی از همه نظر جور است زیرا نظام اسلامی، سردار نظامی خوب، مردان علمی جوان و پرانگیزه، فرهنگ سازان پرهمت و باغیرت و هنرمندِ، و مردم آماده به کار در همه عرصه ها دارد، بنابراین با چنین ظرفیت هایی به فضل الهی، پیروزی قطعی و نهایی بر جبهه وسیع دشمن متعلق به ملت ایران خواهد بود.

در این دیدار هشت تن از مداحان و شاعران از استانهای مختلف کشور به قرائت اشعار و مدایحی در فضائل حضرت فاطمه‌زهرا سلام‌الله‌علیها پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  40 12
  یکی از اجزا و بخشهای مهم و تعیین‌کننده‌ی تقویت کشور همین است که جوانهایمان را مجهّز کنیم، مسلّح کنیم به سلاح فکر
  • BE ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
   2 3
   هر تمدنی بر سه ستون ساخته شده است: ازدواج ، مذهب و خانواده. فرهنگ رسانه ای الگو و نقش خوبی برای افراد متاهل ارائه نمی دهد...همش از جنبه منفی صحبت میشه....فرهنگ غربی تحت تعرض فمینیسم است - چنین زنانی در خانواده مردان و زنان نابالغ آینده را تولید می کنند ..و سپس چرخه منفی ادامه می یابد....الگو سازی صحبت از فواید و نقش ازدواج مهم است ....
 • IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  30 8
  جوانان ایرانی باید مجهّز شوند به انواع تسلیحات نرم، سلاحهای جنگ نرم
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  28 10
  حضور غربگراها در بدنه قدرت در ایران شدیدا خطرناکه شاید بدانی چرا یوگسلاوی از نقشه دنیا برای همیشه پاک شد و بعد از جنگ داخلی به چندین کشور کوچک تقسیم شد. چون مسئولین یوگسلاوی افرادی برای وزارت انتخاب کردند که همه آنها نفوذی امریکا و اسرائیل و انگلیس بود . و هیچ کدام از وزرا و مدیران در جایگاه تخصص خودشان نبود و اقتصاد کشور یوگسلاوی به خاطر مدیران نفوذی به شدت رکود و بحرانی شده بود.
 • US ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  18 11
  ازدواج فقط یک رویاس
  • IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
   17 9
   حداقل آنهایی که ازدواج کرده و تمکن مالی دارند بیشتر فرزند بیاورند
  • IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
   3 3
   ازدواج شهل و آسان رویا نیست یک حقیقت است
  • IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
   6 1
   تواین تورم گرانی مسکن نبودشغل برای هزاران جوان تحصیل کرده چطور توقع ازدواج وافزایش جعیت داشت باشیم حرف اقا درست شرایط خیلی سخت برای جوانان انشالله مردم باانتخاب نمایندگان درست کمی مشکلات راهل کنند اگر مجلس مقتدر داشته باشیم که جلوی برخی رابگیرند کمی مشکلات کمتر شود
 • IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  33 13
  فرزند آوری خیلی مهمه خواهشا جدی بگیرید 20 سال دیگه بدبخت میشیم و آمریکا قورتمون میده
  • IR ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
   3 7
   آمریکا تا ۲۰سال دیگه باذن الله نخواهد بود نترس.!!!
 • US ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  48 0
  مجلس:مردان فاقد توانایی مالی ازدواج نکنند
  • IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
   1 0
   منم بهمین خاطر تاحالا ازدواج نکردم و اصلا هیچ دختری حاضر نیست با شرایط مثل من ازدواج کنه
 • IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  34 12
  فرزندآوری نباشد نسل بعدی در کار نیست و کشور ایران در آینده دنیا اصلا دیده نخواهد شد
 • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  24 10
  بااین تفاوت که سردارقاآنی مثل شهید سلیمانی مظلوم نیست که توسط جاسوسهای عراقی،سوری،لبنانی،فلسطینی...وامریکایی ترور بشه-وتا انتقام سرداردلها را با نابودی ومحو کامل اسرائیل وبیرون راندن ابرقدرت امریکا وغرب ازمنطقه نگیره،ول کن نیست
 • عرفان IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  28 9
  من رفتم خواستگاری از یه خانواده مذهبی
  • IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
   12 2
   بعدش چی شد ؟:)
  • IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
   2 3
   دختر بهت نمیدهند،چون اولین شرط را رعایت نکردی وخودت هم قطعا مذهبی نیستی که میخواهی برای امتیاز ازیک خانواده مذهبی خواستگاری کنی
  • IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
   2 1
   ازقدیم گفتند:کبوتر با کبوتر(یعنی برو یک کبوتر مثل خودت پیدا کن)-باز با باز(کبوترتوسط باز خورده میشه)
 • پری مجرد48ساله IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  4 9
  خداوند رهبر عزیزمون رو حفظ کند
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  5 1
  بااین تفاوت که سردارقاآنی مثل شهید سلیمانی مظلوم نیست که توسط جاسوسهای عراقی،سوری،لبنانی،فلسطینی...وامریکایی ترور بشه-وتا انتقام سرداردلها را با نابودی ومحو کامل اسرائیل وبیرون راندن ابرقدرت امریکا وغرب ازمنطقه نگیره،ول کن نیست
 • IR ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  4 7
  حرف حضرت آقا درست جمعیت ماپیرشده واین خوب نیست اما علت پیری جمعیت بخاطر گرانی نداشتن شغل هزاران جوان تحصیلکرده فاقد شغل هستند وهمه علت ان ناکارمدی مجلس ودولت که نتوانسته اند جلوی گرانی بگیرند درچنین شرایطی ازدواج کم رشد جمیت کم
 • IR ۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  4 3
  جانمان فدای رهبر عزیزمان.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس