عراق

صبح امروز، نخستین‌ مرحله از عملیات «ابطال العراق» در استان «الانبار» عراق برای پاکسازی این استان و مناطق اطراف آن در مرزهای مشترک با سوریه و اردن در پنج محور آغاز شد.

به گزارش مشرق، صبح امروز نخستین مرحله از عملیات موسوم به «ابطال العراق» (قهرمانان عراق) برای پاکسازی استان «الانبار» و مناطق اطراف آن در مرزهای مشترک عراق، سوریه و اردن آغاز شد.

بر اساس بیانیه مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی عراق، این عملیات به دستور نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح و با نظارت فرماندهی عملیات مشترک آغاز شده است.

به نوشته خبرگزاری عراقی «نینا»، پس از تحقق اهداف عملیات «ارادة النصر» که طی ۸  مرحله در سال ۲۰۱۹، صورت گرفت،صبح امروز، نخستین مرحله از عملیات «ابطال العراق» آغاز شد و فرماندهی نیوری زمینی، فرماندهی عملیات بغداد، فرماندهی گارد مرزی و یگان‌های مرتبط با آنها در این عملیات شرکت دارند.

بنا بر این بیانیه، عملیات مذکور برای پاکسازی و تفتیش استان الانبار و مناطق اطراف آن در مرزهای عراق، سوریه و اردن در پنج محور صورت می‌گیرد که عبارتند از:

۱- فرماندهی گارد مرزی

۲- فرماندهی عملیات الانبار

۳- فرماندهی عملیات الجزیره

۴- فرماندهی عملیات الفرات الاوسط

۵- فرماندهی عملیات بغداد

در این بیانیه آمد است:

عملیات ابطال العراق با پشتیبانی کامل نیروی هوایی عراق و هواپیماهای ارتش صورت می‌گیرد و برای نخستین‌بار، فرماندهی پدافند عراق با استفاده از سامانه‌های پیشرفته موشکی در منطقه عملیاتی در این عملیات شرکت می‌کند.

مساحت منطقه‌ای که قرار است نخستین مرحله عملیات «ابطال العراق» در آن صورت گیرد به  ۲۶ هزار و ۲۳۸ کیلومترمربع می‌رسد و کلیه نهادهای امنیتی و اطلاعاتی کشور در آن مشارکت دارند.همچنین جنگنده‌های مختلف ارتش عراق از جمله جنگنده‌های F۱۶ در این عملیات در ارتفاع پایین  بر فراز منطقه عملیاتی، پرواز خواهند کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس