وزیر دفاع

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در حوزه آماده‌سازی و اورهال بالگردها هیچ گلوگاه و مانعی نداریم و تا کنون با تمام توان و بدون هیچ‌گونه وابستگی پیش‌روندگی خود را ادامه دادیم.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، مراسم تحویل دهی ۱۰ ها فروند بالگرد اورهال و بازآمد سازی شده به نیروی زمینی ارتش با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم قربانی فرمانده هوانیروز نیروی زمینی ارتش و امیر سرتیپ دوم خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در اصفهان برگزار شد.

بیشتر بخوانید:

تحویل چندین بالگرد اورهال شده به نزاجا+عکس

حاتمی  آماده‌سازی و تحویل ۱۰ ها فروند بالگرد به نیروی زمینی ارتش  را که با ساخت قطعات بومی مورد نیاز  توسط متخصصین صنایع هوایی وزارت دفاع صورت گرفته است را از دستاوردهای بزرگ  انقلاب اسلامی دانست، و افزود: در پایگاه‌های هوانیروز در اقصی نقاط کشور از جمله تهران، اصفهان،  مسجدسلیمان، قزوین،  کرمان، کرمانشاه و... بالگردهای زمین‌گیر شده توسط متخصصین صنایع هوایی  و شرکت پنها مورد تعمیر و اورهال اساسی قرار گرفته که در همین راستا، این بالگردهای باز آمد (اورهال) شده موجب افزایش قدرت رزمی، تهاجمی و پشتیبانی نیروهای مسلح، جلوگیری از خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور و کاهش هزینه‌ها به میزان بیش از ۵۰ درصد نسبت به قیمت‌های جهانی و بهره‌گیری حداکثری از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح سپس با بازدید از نمایش قدرت بالگردی پایگاه چهارم رزمی هوانیروز اصفهان تأکید کرد: رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های خلبانان تیزپرواز هوانیروز در طول دوران دفاع مقدس و پس از آن چون نگینی درخشان در کارنامه پرافتخار این مجموعه پرافتخار می‌درخشد و ملت بزرگ ایران اسلامی همواره قدردان ایثارگری‌های آنان بوده‌اند.

وی تصریح کرد: دست‌اندرکاران صنعت دفاعی با توکل بر خداوند متعال و تدابیر فرمانده معظم کل قوا و حمایت‌های دولت خدمتگزار و با تکیه بر ظرفیت، توان و امکانات داخلی موفق شده‌اند علی‌رغم تهدیدات همه‌جانبه و جنگ تمام‌عیار اقتصادی،  قطعات مورد نیاز و هایتک بالگردهای زمین‌گیر نیروهای مسلح را طراحی و تولید کرده و به موقع تحویل یگان‌های هوانیروز دهند.  

حاتمی گفت: این موفقیت‌های  بزرگ و  دستاوردهای درخشان محصول انقلابی  است که خودباوری  و تکیه بر استعداد و توان داخلی  را  در این کشور نهادینه کرد  و نشان داد با قطع وابستگی از غرب و شرق می‌شود با تکیه بر جوانان ایران اسلامی بر قله‌های اقتدار ایستاد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  با تقدیر از نقش ارزنده شرکت  پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها)   تصریح کرد:  این دستاوردها محصول کار،  مدیریت جهادی و همت بلند دانشمندان و متخصصان گمنامی  است که با الهام و تمسک به ارزش‌های انقلاب اسلامی و تجارب هشت سال دفاع مقدس هر روز برگ زرینی از افتخار و سرافرازی را برای ایران اسلامی رقم می‌زنند.

وی تصریح کرد: بازآمد سازی بالگردها و هواپیماها فرایندی پیچیده است که در انحصار تنها چند کشور قرار دارد و موفقیت فرزندان این سرزمین در این امر مهم، گامی اساسی است که  توسط متخصصان فجر آفرین سازمان  صنایع هوایی وزارت دفاع در شرکت پنها با استواری و صلابت برداشته شده است.

حاتمی ادامه داد:  متخصصان صنعت هوایی وزارت دفاع در شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) با تلاش شبانه‌روزی و مشارکت با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، توانستند با دستیابی به فناوری‌های پیچیدهٔ بالگرد، بار دیگر توانمندی خود را در دستیابی به هرآن چه موردنیاز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است، به اثبات رسانند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه زیرساخت‌های توسعه صنعت هوایی  کشور در نیروهای مسلح  به طور گسترده در کشور تقویت و شبکه‌سازی شده است افزود: در حوزه آماده‌سازی و اورهال بالگردها هیچ گلوگاه و مانعی نداریم و تا کنون با تمام توان و بدون هیچ‌گونه وابستگی پیش‌روندگی خود را ادامه دادیم؛  به‌گونه‌ای که نیروهای مسلح را قادر ساخته است با اقتدار کامل هرگونه تجاوز و تعدی در هر سطحی را محکم پاسخ دهد.

وی در جریان این بازدید با بیان اینکه امروز آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به لحاظ قدرت دفاعی در تراز انقلاب اسلامی ایران است تأکید کرد: وزارت دفاع با تمام توان از نیروهای مسلح در راستای دستیابی به تسلیحات راهبردی دفاعی پشتیبانی و تسلیحات مورد نیاز آنان را تأمین خواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس