الحلبوسی نمایه

رئیس پارلمان عراق در نشست امروز پارلمان عربی در اردن، با رد «معامله قرن» پیشنهاد داد تا نشست فوق‌العاده اتحادیه پارلمان عربی در کشور فلسطین برگزار شود.

به گزارش مشرق، «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق، امروز (شنبه – ۸ فوریه)، در سی‌امین کنفرانس فوق‌العاده اتحادیه پارلمان‌ عربی، گفت که ملت عراق در کنار ملت فلسطین در تعیین سرنوشتشان و تشکیل کشوری به پایتختی قدس شریف، قرار دارند.

به نوشته پایگاه خبری «بغداد الیوم»، وی در این نشست با تاکید هویت عربی قدس و پایتختی آن برای کشور فلسطین افزود: دولت عراق حل یک‌جانبه قضیه فلسطین را رد می‌کند و خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده پارلمان عربی در کشور فلسطین است.

رئیس پارلمان عراق تصریح کرد که کشورش طرح صلح موسوم به «معامله قرن» را رد می‌کند و موضع ملت عراق نیز برگرفته از اعتقاد به وحدت عربی است. با وجود آنکه عراق، مصاعب زیادی را تحمل می‌کند، اما مسئولیت‌های عربی خود را فراموش نمی‌کند. این مسئله هیچ عیبی ندارد که کشورهای عربی خواستار حق تاریخی خود در فلسطین شوند. ما نیازمند بازگشت روحیه مبارزه عربی برای بازگشت به فلسطین هستیم.

سی‌امین نشست فوق‌العاده اتحادیه پارلمان‌های عربی  امروز در حال برگزاری در «امان» پایتخت اردن است و  نمایندگانی از بیست پارلمان عربی از جمله ۱۶ رئیس پارلمان به منظور بررسی تحولات در منطقه عربی و به خصوص مسئله فلسطین و یکپارچه کردن مواضع درباره معامله قرن در این نشست حضور دارند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس