رئیسی نمایه

رییسی با بیان اینکه به فرموده رهبری هیچ مشکلی در این کشور نداریم مگر اینکه راه‌حلی برای آن وجود دارد، اضافه کرد: همه مشکلاتی که در دستگاه قضایی است هم امکان رفع و هم دفع آن وجود دارد.

به گزارش مشرق، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر امروز در دیدار با قضات و کارکنان دادگستری ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: کار قضایی و رسیدگی به فصل خصومت کار سختی است، رسیدگی و کشف حقیقت کار آسانی نیست.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه قاضی باید از بین سخن‌های دو طرف دعوا و از بین سخنان آنان کشف حقیقت بکند، بیان کرد: امیرالمؤمنین می‌فرمودند در انتخاب قاضی آدم باحوصله را انتخاب کن، بی‌صبری یا کم‌صبری در کشف حقیقت نباید کرد با وجود اینکه نیروی کافی نیست، امکانات کافی نیست ولی باید باحوصله به پرونده‌ها رسیدگی کرد.

بیشتر بخوانید:

فیلم/ دیدار رو در رو حجت‌الاسلام رئیسی با صیادان بوشهری

رئیسی: هر کس ‌انتخابات را زیر سوال ببرد در ‌جبهه دشمن قرار می‌گیرد

روایت آیت‌الله رئیسی از ایستادگی بوشهری‌ها

فیلم/ هشدار حجت‌الاسلام رئیسی به مجرمان اقتصادی

وی تصریح کرد: باکار عاشقانه می‌توان خیلی از سختی‌ها را پشت سر گذاشت، اگر بر پیرمرد یا پیرزن مراجعه‌کننده به مجموعه قضایی نگاه رضایت‌مندی نقش ببندد چیزی از این بالاتر نیست، اینکه ببینند که مشکل‌شان حل‌شده است.

رییسی با بیان اینکه به فرموده رهبری هیچ مشکلی در این کشور نداریم مگر اینکه راه‌حلی برای آن وجود دارد، اضافه کرد: همه مشکلاتی که در دستگاه قضایی است هم امکان رفع و هم دفع آن وجود دارد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه در قوه قضاییه بسیاری از مشکلات نیاز به بحث آکادمیک و دانشگاهی نیست، خوب است بحث شود و مخالف نیستم که بحث شود، مشکلات آن‌قدر روشن است که نیاز به یک پژوهش خاص نیست، افزود: همه این مسائلی که دغدغه است رفع آن در قوه قضاییه مشکل است.

وی تصریح کرد: همه این مشکلاتی که وجود دارد هم امکان رفع و هم دفع آن وجود دارد، اطاله دادرسی قابل حل است، در این مدت با همت همکاران قوه قضاییه استان و کشور متقارن بوده با قبل از خودش، پس می‌توان اقدامات خوبی کرد.

رییسی با بیان اینکه در شرایط و وضعیتی که قرار داریم نیاز به یک اقدام محبت‌آمیز، عاشقانه و مهربانانه نسبت به کار و فعالیت و آنچه باید بگیرد، داریم، افزود: وقتی رهبر معظم انقلاب اسلامی شهید سلیمانی را نه به‌عنوان یک شخص بلکه به‌عنوان یک مکتب معرفی می‌کند و می‌فرماید بروید شهید سلیمانی را به‌عنوان یک مکتب مورد بررسی قرار دهید، این شهید شاخص دارد و از شاخص‌های مهم آن اخلاص است.

وی با بیان اینکه از شاخص‌های دیگر شهید سلیمانی خستگی‌ناپذیر بودن است، اضافه کرد: باید تمام دستگاه قضایی نگاه و نظرش و گره‌گشایی از مسائل و پیگیری نسبت به امور باید نگاهش بامحبت و گره‌گشایی از مردم باشد و به‌عنوان یک فرصت برای خدمت به مردم و خدمت نسبت به مراجعین به دادگستری نگاه کند، این نگاه، نگاهی است که می‌تواند بسیاری از گره‌های دادگستری باز کند و در همه سازمان‌های اداری کشور این‌یک نگاه کاملاً انقلابی است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه سخن من از خدمت کردن به مردم است، عنوان کرد: انقلابی بودن یعنی کسی که باانگیزه انقلابی برای حفظ انقلاب و ارزش‌های انقلاب مسؤولیت‌پذیر با همه وجود و همه مسؤولیت‌هایی که در اختیار دارد سعی در جهت انجام‌وظیفه و آنچه قانون بر عهده‌اش نهاده  بکند و هیچ مانعی نیز برای خودش تلقی نکند.

وی با باین اینکه دهه‌فجر باز نگاهی به آنچه است که شهدا انجام داده‌اند امروز ما نیز، باید انجام دهیم، افزود: روحیه انقلابی ۲۲ بهمن ۵۷ باید در تک‌تک کارگزاران باشد تا مردم مزه شیرین خدمت را از مسؤولان بچشند، بنابراین باید این روحیه ۵۷ در همه باشد.

رئیسی تصریح کرد: استان بوشهر نسبت به برخی استان‌های دیگر محروم تلقی می‌شود اما همه بخش‌های آن شرایط یکسانی ندارند، به عقیده من تقسیم امکانات و مزایا باید به‌صورت عادلانه انجام شود.

وی درباره رفع مشکلات اداری، بیان کرد: کار قضایی و رسیدگی به فصل و خصومت کار سختی است، اما هیچ زمان نباید کیفیت را فدای کمیت کرد تا خدای ناکرده حقوق کسی در این میان ضایع نشود که روا نیست، در این راستا ۱۷ گروه در استان شامل هشت هیات وضعیت شهرستان‌های استان بوشهر را بررسی کرده‌اند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه قاچاق کالا خنجری است که بر پشت تولید می‌خورد و آن را دچار توقف می‌کند، عنوان کرد: با قاچاق کالا دیگر از رونق تولید و رشد تولید خبری نیست، حتما باید به‌صورت واقعی و جدی از قاچاق جلوگیری کرد که نیاز است هم در دادگستری و هم در نیروی انتظامی و گمرک‌ها و سامانه‌های متصل به هم که می‌تواند از قاچاق کالا جلوگیری کند، بنابراین  باید حتما از قاچاق کالا پیشگیری کرد چون این مسئله‌ای نیست که بتوان نسبت به آن کوتاهی کرد.

وی با بیان اینکه با حضور جهادکشاورزی حتما با پدیده صید ترال برخورد شود، چون موجب گلایه و نگرانی صیادان عزیز ما است، اضافه کرد: مسئله صیادی و اینکه صیادان گله‌مند هستند، من امروز مستقیم به کنار ساحل رفتم و با صیادان بوشهری صحبت کردم، مسئله صید ترال که برخورد با آن باید بطور جدی از طریق نیروی انتظامی و مسؤولین پیگیری شود، مسؤولین مربوطه نگذارند فضا برای صیادانی که کار قانونمند انجام می‌دهند ناامن شود.

رئیسی عنوان کرد: در مورد خودروهای رسوب شده در گمرک‌ها باید ظرف ۳ ماه وضعیت این خودروها روشن شود. قرار است که با همت همکاران پرونده رسیدگی نشده در کشور وجود نداشته باشد و شاهد به‌روز بودن پرونده‌ها در دادگستری باشیم.

وی بیان کرد: وضعیت ته‌لنجی‌ها و ملوانی باید ساماندهی شود که موضوع بسیار مهمی است و نیاز به یک کار جدی دارد، در مناطق بندری ساماندهی این وضعیت و بخش‌های مرتبط مورد تاکید است.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: نسبت به برخوردها در استان بوشهر تقدیر می‌کنم، به‌حمدالله برخوردها مناسب است اما نسبت به رسیدگی‌ها خصوصا رسیدگی‌هایی که موجب اطاله می‌شود توجه بیشتری شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 5
 • احمد IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  کندن شر غربگرایان مشکل غیر قابل حلی بود که فقط خدا می تونست حلش کنه، از طریق قمارباز و کازینو داری مثل ترامپ.
 • محمدبهرامى بلوچ IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  طعم شيرين انقلاب در راه است سال جديدبانماينده هاى انقلابى و ولايى خدمت وقدرت قانون رابه جهانيان نشان خواهد داد امروز كسانيكه پدران انهانماينده مجلس در دوره طاقوت بوده اندولى بچه هاى انها تابعه رهبرمعظم انقلاب وشخص هاى انقلابى هستندشوراى نگهبان ضمن تأييد انها قدرت جذب انقلاب رابرخ جهان بكشدچون ولايت هميشه رهنمود وحقانيت بشرى را براى پيشبرت ملت انقلابى ايران پيش خواهدرفت
 • IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  خیلی خندیدم خدایی. واقعا حرف خودش بوده؟ خوبه که نگفت همه چیز را رایگان میکنم.
  • IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
   هواي الباني چطوره؟ ساكن سراي سالمندان تيرانا
 • IR ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  50 0
  مشکل حل نشدنی فقط یکی داریم در کشور اونم پرونده من هست دوساله اوارم از شهرستان سراب
 • سینا ID ۰۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
  احسنت
 • محمد NL ۰۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
  درود بر تو ای مرد راستین انقلاب. ای کسی که با بینش و دارایتت تشخیص دادی که تمام مسائل حل شدنی هستند. مانند تمام مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی که به برکت حضور شما در حال حل شدن است . خداوند شاهد حضور و درایت شماست. خداوند شاهد تمام طرح های خردمندانه شماست که باعث ایجاد سعادت و رفاه برای مسلمانان شده است. امیدوارم به اجر عملکردتان در همین دنیا دست پیدا کنید
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
  یعنی بچه ای که وجود نداشت الان خودش غولی به اسم گرونی شده را نمی بینه؟ حتما درک فهم تورم و گرانی نداره.
 • IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
  مرده این اعتماد به نفسشم.
 • ناشناس IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
  4 2
  به پرونده فساد اقتصادی صدرا نفت پارسیان اصفهان واقع درعلویجه رسیدگی کنید سه هزار شاکی داره رسیدگی کنید مردیم به خدا تمام زندگیشون روباختن
 • IR ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
  0 0
  چیکار داره به صید و خودرو جناب قاضی القضات.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس