جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه نظام متکی به مردم شکست ناپذیر است، گفت: تجلی رکن جمهوریت نظام در انتخابات است و امیدواریم که همه با هر سلیقه ای که دارند در انتخابات شرکت کنند.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله صادق آملی لاریجانی عصر امروز چهارشنبه ۱۶بهمن ماه در ابتدای جلسه امروز مجمع با تبریک دهه مبارک فجر با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، یاد و خاطر امام خمینی (ره) معمار این انقلاب عظیم اسلامی را گرامی داشت.

وی افزود: انقلاب اسلامی، نظام سیاسی بسیار خاص و یکتایی را در جهان امروز مطرح کرد؛ نظامی سیاسی که سابقه نداشت و در قالب «ایسم»های روزگار ما نمی گنجید.

بیشتر بخوانید:

میرسلیم: نظارت مجمع تشخیص از نوع مچ‌گیری نیست

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نظام جمهوری اسلامی پیوند میان معنویت اسلام و جمهوریتی بود که در دنیا مطرح است و این پیوند، نظام خاص و ویژه ای را ایجاد کرد که هیچ سابقه ای در کشورهای مترقی هم نداشت.

وی اظهار داشت: امام راحل (ره) برخاسته از معارف الهی و دینی، تاکید اکید بر اسلامیت نظام داشتند و سعادت انسان را در تبعیت از احکام نورانی اسلام می دانستند و با نگاه نافذ و تیزبینانه شان می دانستند که هیچ نظامی در دنیا قابل پیاده شدن نیست مگر اینکه مردم همراهی کنند و لذا بر جمهوریت این نظام اصرار تمام داشتند و بر حضور مردم در تعیین سرنوشت خودشان تاکید اکید داشتند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی، نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد، برای این بود که نه پیرایه های بدان بسته شود و نه از اسلامیت و جمهوریت نظام کاسته شود.

آیت الله صادق آملی لاریجانی افزودند: نظام جمهوری اسلامی که با فکر و تدبیر امام راحل (ره) شکل گرفت و در مقام عمل هم با فداکاری ها و شهادت ها، توانست در صحنه عمل تحقق پیدا کند. این نظام در طول مسیرش با چالش هایی مواجه شد اما از همه این پیچ های مختلف و چالش های گوناگون عبور کرد و آن نهال کوچکی که یک روزی در این سرزمین کاشته شده بود، امروز درخت تناوری است که همه جهان را در ابعاد سیاسی، نظامی، فرهنگی و اجتماعی تحت تاثیر قرار داده است. این طور نیست که محصور در مرزهای خودش باشد.

وی گفت: امروز سراسر جهان متاثر است از بازتاب های این انقلاب عظیم که در آن هم معنویت بود و هم جمهوریت و این نظام و سیستم خاص فلسفه سیاسی که بر اساس انقلاب اسلامی و اسلامیت نظام بنیان گذاشته شد، برای جنبش های اسلامی در دیگر کشورها الگویی شد و جهان سلطه هم از این موضوع خائف است.

آملی لاریجانی با اشاره به دشمنی های سردمداران نظام سلطه علیه مردم انقلابی ایران گفت: کشورهایی که در طول تاریخ سلطه گر بودند امروز ، با چهره ای نقابدار در مقابل این نظام ایستاده اند.

وی اظهار داشت: از ابتدای بنیان نظام جمهوری اسلامی، چنین بودند و به هر طریقی تمسک کردند برای اینکه جلوی این انقلاب را بگیرند و اگر بتوانند انقلاب را با شکست مواجه کنند و به فضل الهی با استقامت مردم بصیر ما، با تمسک به الطاف الهی این انقلاب پیروزمندانه، به حرکت خودش ادامه داده است و امروز کشوری است مقتدر، که با سرمایه های عظیم اجتماعی و با جوان های اهل فکر و عمل و جهاد این مرز و بوم ، بر پای خود ایستاده و وفاداری خود را اثبات کرده اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: ملت، امروز در برابر همه تهدیدها و تهاجمات ایستادگی کرده و می کند و  نظامی که با اتکا به مردم خودش جلو برود، مسلما شکست ناپذیر خواهد بود.

وی با اشاره به تاثیرات بین المللی انقلاب اسلامی ملت ایران گفت: جمهوری اسلامی معادلات بین المللی را هم در منطقه و هم در سراسر دنیا، بر هم زده است. امروز خبرهای که از جمهوری اسلامی در دنیا منتشر می شود، اثرگذار است و شما می بینید که ذهن و فکر کشورهای سلطه گر را به خود مشغول کرده است و دشمنان به هر طریقی برای به زانو در آوردن مردم ما تلاش می کنند. مردم فهیم و بصیر و با استقامت ما، با صبر انقلابی و اسلامی و قرآنی توانسته اند زندگی کنند و اقتدار خود را نشان بدهند.

آیت الله صادق آملی لاریجانی به تعجب جهانیان از قدرشناسی ملت ایران نسبت به شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: در قضیه اخیر تشییع و گرامیداشت یاد سردار بزرگ اسلام، شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی همه دیدیم که ملت یکپارچه اقتدار خودش را به نمایش گذاشت و جهان را از تاثیر عظیم انقلاب اسلامی متعجب کرد. ما وارث این اقتدار هستیم و باید با تلاش و فکر و با انسجام و وحدت کلمه، سرمایه های انقلاب را حفظ کنیم و آنچه را که غایت و اهداف انقلاب بود را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه عدالت، معنویت و آزادی از مقولاتی است که هرچه در مورد تحقق آنها تلاش کنیم، باز هم نیاز است گفت: تحقق این امور غایت حقیقی و مهم انقلاب اسلامی ما بود ضمن اینکه معنویت نظام جمهوری اسلامی، یک اصل است و عدالت هم یک اصل مهم دیگر و همینطور بحث آزادی مولفه عظیم این نظام است.

آملی لاریجانی تصریح کرد: در جهان امروز بر خلاف ادعاهایی که می گفتند سکولاریزم دنیا را فتح می کند، امروز کمتر کسی در میان متفکرین غربی ادعا می کند که سکولاریزم در حال حاکم شدن بر دنیا است. گرایش مردم در همه جوامع به دین بیشتر شده است و نمونه اش هم جمهوری اسلامی است که بیش از چهل سال در این مسیر گام برداشته است و امروز مقتدرتر از هر زمان دیگری در این نقطه تاریخی ایستاده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با گرامی داشت یاد و خاطره امام راحل (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت: باید از رهبر معظم انقلاب تشکر کنیم که در طول این سالیان متمادی این انقلاب را رهبری کرده اند و از پیچ های تاریخی و دشوار گذر داده اند و ما مطمئن هستیم که ان شاء الله با طول عمر و سلامت ایشان، این انقلاب با همت مردم و با تلاش و استقامت همگان، قله های بیشتری را فتح خواهد کرد و برای منطقه و جهان حتما الگوی بسیار قابل توجهی خواهد بود.

آیت الله صادق آملی لاریجانی به موضوع معامله ننگین قرن اشاره کرد و افزود: یکی از آثار این انقلاب، حمایت از مظلومان در همه جای دنیا است. این نکته در اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی منعکس شده است.

وی با بیان اینکه مساله مقاومت فلسطین و زنده نگهداشتن این موضوع یکی از برجستگی های نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی است و حتی پیش از انقلاب، بزرگان و علمای این دیار بر این مساله پای فشرده اند گفت: در دوران انقلاب اسلامی این مساله بسیار پررنگ تر شد و همه می دانند که مساله مقاومت در منطقه با پشتوانه جمهوری اسلامی به این نقطه رسیده و شما می بینید که آمریکایی ها برای فرار از این هجمه عظیم مقاومت به کشور جعلی اسرائیل و حامیانش مساله معامله قرن را مطرح کرده اند، می دانند که جبهه مقاومت در حال هجوم به این کشور جعلی است و لذا، در پی نگهداشتن این بنیان پوشالی هستند. تمام تلاش خودشان را به خرج داده اند تا این محور مقاومت را بشکنند و نتوانسته اند و امروز طرح ننگین معامله قرن را مطرح کرده اند که برخی از کشورهای منطقه هم در آن شرکت کرده اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: بسیار جای تاسف دارد که اینطور خائنانه بخواهند عمل کنند و کشور فلسطین و حقوق مردم مسلمان آنجا را پایمال کنند. ما مطمئن هستیم که با حمایت مردم در جهان اسلام و حمایت کشورهایی که اقل حقوق را برای فلسطینی ها قائل هستند و حمایت های عظیم جمهوری اسلامی که همواره پشتوانه حرکت های مردمی بوده، ان شاء الله این معامله ننگین قرن هم پا نخواهد گرفت.

وی گفت: در این فضا به همدلی و انسجام ملی نیاز داریم. امیدواریم که بطلان تخلیات خامی که دشمنان در انصراف ملت از انقلاب داشته اند، بار دیگر ثابت شود. ان شاء الله همه ما در این انتخابات شرکت خواهیم کرد. اعضای مجمع تشخیص مصلحت هم مثل همه مردم در انتخابات شرکت خواهند کرد و افتخار این را خواهیم داشت که در تجلی این وحدت و انسجام ملی، سهم و نقش کوچکی داشته باشیم.

آملی لاریجانی با بیان اینکه انتخابات پیش رو در دوم اسفند ماه یک جریان مهم برای مردم سالاری دینی و تجلی رکن جمهوریت نظام در انتخابات است اظهار امیدواری کرد که همه با هر سلیقه ای که دارند در انتخابات شرکت کنند و اهتمام خود را به نظام جمهوری اسلامی و بحث اهمیت سرنوشتی که در دست خود مردم است، نشان بدهند. البته ممکن است در جریان انتخابات، کسانی انتقاداتی داشته باشند. این یک مساله است ولی اصل شرکت در انتخابات و نشان دادن وحدت ملی مساله مهمتری است که ان شا الله باید رعایت کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس