سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع

جانشین وزیر دفاع گفت:در ساخت انواع ماهواره‌ها و موشک‌های کروز و سایر تسلیحات دفاعی راهبردی کاملا با تکیه بر ظرفیت‌های بومی به بالندگی و بلوغی در تراز انقلاب اسلامی دست یافتیم.

به گزارش مشرق، سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع در یادواره شهدای شهرک مسکونی شهید رجایی تهران و بزرگداشت شهید سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی با اشاره به چهل و یکمین سال حیات پربرکت انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر، بالندگی جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف  را مدیون خون شهدا،جانبازان، رزمندگان و خانواده های معظم و معزز شهدا عنوان کرد و گفت: شهدای جمهوری اسلامی گنجینه های ارزشمند و ذخیره های معنوی این مرز و بوم هستند.

بیشتر بخوانید:

فتوحات بزرگ در اولین سالگرد «حاج قاسم»

وی با بیان اینکه ایران اسلامی با خون هزار ان شهید آبیاری  شده است افزود:  اکنون انقلاب اسلامی به عنوان معجزه ی قرن بیستم و فتح الفتوح تاریخ این قرن به برکت خون شهیدان تثبیت و به درختی تنومند مبدل شده است.

جانشین وزیر دفاع روح و روان و انگاره های رزمندگان را رفتن به سوی لقاء الله عنوان کرد و گفت:  با مرور سیره شهدا و عمل  به وصیت آنها  می توان سره از ناسره را تشخیص داد  و  یقین پیدا کرد که حرکت آنها در مسیر صحیح اسلام و تعالی  بوده است.

سرتیپ پاسدار  تقی زاده با اشاره به حماسه آفرینی های سپهبد شهید قاسم سلیمانی  و همرزم وفادارش ابومهدی المهندس در مبارزه با تروریسم گفت: بنده از نزدیک شاهد  رشادت ها و دلاوری  و شجاعت آنها بودم  و چیزی  که بیش از هر چیز حاج قاسم را متمایز از دیگران می کرد ولایمتداری و ذوب در انقلاب اسلامی این شهید والا مقام بود.

وی شهید حاج قاسم را یک قهرمان ملی  دانست و با بیان علت حضور میلیونی  مردم در تشییع این سردار سرافراز اسلام خاطرنشان ساخت: حاج قاسم به عنوان  یک انسان شجاع و آزاده ورای جهت گیری های حزبی  تنها در راه ولایت و اسلام قدم برداشت و همین ویژگی او را به عنوان سردار دلها در قلب  تک تک مردم جای داد .

وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران اسلامی در سال ۵۷ آمریکا را از سرزمین خود بیرون کرد گفت:  انشالله خون شهید سلیمانی و همرزمانش زمینه ای برای خروج امریکایی  ها از منطقه خواهدبود.

 جانشین وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دشمن   تمام تلاش خود  برای  متوقف  کردن جهش  علمی وتوقف  ارتقای قدرت بازدارنگی ایران اسلامی به کار بسته است افزود: به فضل الهی  امت ایران اسلامی با مقاومت و ایستادگی و تحت رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) توطئه ها و دسیسه های  دشمن را خنثی  کرده اند و در آوردگاه های مختلف  علمی و صنعتی و فرهنگی  و اجتماعی از  جمله حضور میلیونی در تشییع شهید سپهبد قاسم سلیمانی  از ازمون های الهی  سربلند بیرن آمده اند .

سرتیپ پاسدار قاسم تقی زاده با اشاره به دستاوردهای نظام اسلامی در طی این چهل و یک سال عمر با برکت انقلاب اسلامی تصریح کرد: ایران در زمینه توسعه صنعتی در دوران قبل از انقلاب رتبه شصت و چهارم را داشت و امروز در جایگاه نوزدهم  جهان ایستاده است.

وی در زمینه خودکفایی و اقتدار دفاعی ایران، گفت: ما قبل از انقلاب اسلامی  کاملا وابسته بودیم و صنایع دفاعی ما کاملا وارداتی بود، اما بعد از انقلاب شکوهمنداسلامی به لحاظ  توسعه صنایع نظامی در بین ۲۰۰ کشور دنیا در جایگاه بالایی ایستاده ایم.

جانشین وزیر دفاع در زمینه پیشرفت موشک‌های نقطه زن و سامانه‌های هوشمند پدافند هوایی در ابعاد مختلف، گفت:  سامانه باور ۳۷۳ با ۱۲۰کیلومتر برد و ۲۷ کیلومتر سقف پروازی به عنوان یکی  از مهمترین دستاوردهای عرصه دفاعی بعد از انقلاب به شمار می رود.

وی  ایران  اسلامی را در  تولید موشک‌های ضد زره جزو ۵ کشور  برتر  دنیا  عنوان کرد و افزود: در ساخت انواع ماهواره‌ها و موشک‌های کروز و سایر تسلیحات دفاعی راهبردی  کاملا با تکیه بر ظرفیت های بومی  به بالندگی و بلوغی در تراز  انقلاب اسلامی دست یافتیم.

وی با بیان اینکه در زمان رژیم  سابق  در  حوزه پزشکی  دارای  رتبه ۴۳ در جهان بودیم، گفت: بعد از  انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون در بین ۱۰ کشور برتر دنیا در حوزه پزشکی و تولید دارو قرار گرفتیم.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه در حوزه کشاورزی  قبل از انقلاب در رتبه سی ام قرار داشتیم، افزود: ما در این زمینه نیز  در دوران استقرار  نظام جمهوری اسلامی تا کنون در بین ۱۰ کشور اول دنیا قرار گرفتیم.

وی جایگاه ورزش در ایران قبل از انقلاب را رتبه ۷۰ عنوان کرد و گفت: امروز در رتبه سیزدهم ورزش جهان در رشته‌های  مختلف ورزشی قرار داریم.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه قبل از انقلاب ورودی در عرصه هوا و فضا  نداشتیم، خاطرنشان ساخت: امروز جزو ۸ کشور برتر دنیا در عرصه فناوری های فضایی هستیم.

جانشین وزیر دفاع ورود به عرصه نانو تکنولوژی را یک عرصه بسیار مهم درپیشرفت و توسعه هر کشور عنوان کرد و گفت:  جمهوری اسلامی ایران در این عرصه جزو  ۵ کشور برتر دنیا است.

وی با بیان اینکه در دوران قبل از انقلاب ۸۲ درصد درآمد کشور بر پایه صادرات نفتی بوده است  گفت:  امروز   این رقم  به کمتر از نصف رسیده است و بودجه سال ۹۸ و ۹۹ تنها ۳۱ درصد وابسته به صادرات نفتی  است و جمهوری اسلامی در حال گذر از تکیه بر صادرات نفت است.

وی  توسعه راه ها، مترو، حمل و نقل ، افزایش  ظرفیت بنادر و مسکن را از  دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب اسلامی  در ایران برشمرد و گفت: ذکر این موارد با اسناد و بازگو کردن برای مردم قطعا می تواند نقشه دشمنان در ایجاد فاصله بین مردم و نظام و ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی را خنثی نماید.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس