کد خبر 1037900
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
تاج و ویلموتس

فدراسیون فوتبال به شکل عجیبی اقدام به حذف نام مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران از کمپ تیم‌های ملی کرده است.

به گزارش مشرق، مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی روز ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ برای بازدید از امکانات فوتبال ایران و سپس امضای قرارداد با تیم ملی وارد تهران شد و با حضور در کمپ تیم های ملی، از بخش های مختلف آن شامل زمین های تمرین، مجموعه پک، هتل آکادمی و ... بازدید کرد.

یکی از اقداماتی که فدراسیون فوتبال برای روز نخست حضور ویلموتس در تهران در نظر گرفته بود، کاشت یک درخت در باغچه کمپ بود. در این باغچه اغلب افراد سرشناس فوتبالی و میهمانان خارجی فدراسیون فوتبال از جمله شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا درختی به یادگار کاشته و به نامشان ثبت شده است.

در مقابل هر درخت و روی یک تابلو، نام و سِمت فردی که آنرا به یادگار در کمپ کاشته به زبان انگلیسی و یا فارسی ثبت شده است.

اما در اتفاقی عجیب، فدراسیون فوتبال ایران بعد از قطع همکاری با مارک ویلموتس، اقدام به حذف تابلو نام او از مقابل درختی کرده است که این مربی بلژیکی کمتر از ۹ ماه پیش آنرا در کمپ غرس کرده بود!

خبرنگار مهر ۳۰ آبان و در کشاکش قطع همکاری با مارک ویلموتس بود که تصاویری از باغچه کمپ تیم های ملی برداشت. در آن زمان هنوز تابلوی مارک ویلموتس مقابل درختی که کاشته بود، قرار داشت و بحث فسخ قرارداد و گرفتن غرامت و در مجموع چالش مالی ویلموتس و فدراسیون تا این حد بالا نگرفته بود.

برای پیگیری این موضوع روز دهم بهمن هم در کمپ تیم های ملی حاضر شد ولی این بار دیگر از تابلوی ویلموتس مقابل درختی که اردیبهشت ماه کاشته بود، اثری وجود نداشت!

حذف نام ویلموتس از مقابل این درخت نمی تواند اتفاقی باشد چرا که تابلوی دیگر درختان سر جای خود قرار دارد.

این اقدام احتمالا در پی شکایت ویلموتس از ایران در فیفا و پیگیری های حقوقی ایران برای گرفتن پول اضافه ای است که به سرمربی بلژیکی پرداخته است؛ اقدامی که نوعی انتقام جویی از این مربی در آن دیده می شود!

نام باغچه ای که این درختان در آن کاشته می شود، «صلح و دوستی» است. مشخص نیست اگر نام دیگری بر این باغچه نهاده بودند، چه سرنوشتی در انتظار درختِ ویلموتس بود!

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس