کد خبر 1037026
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
محمد اسلامی

وزیر راه و شهرسازی از افتتاح آزاد راه تهران- شمال از ابتدای اسفند ماه خبر داد.

به گزارش مشرق، محمد اسلامی امروز در حاشیه مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد ورود امام خمینی به کشور (۱۲ بهمن ۵۷) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دهه فجر امسال ۳۶۸ پروژه به مبلغ ۲۳۳۴ میلیارد تومان در طول ایام دهه فجر افتتاح می‌کنیم که بیش از ۱۸۰۰ میلیارد تومان آن پروژه‌های زیرساختی حمل‌ونقل شامل آزادراه و جاده اصلی و ۹۰۰ کیلومتر راه روستایی تازه تأسیس و آسفالت شده است و ۸۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت به راه‌های روستایی کشور اضافه شده است.

وی ادامه داد: همچنین تعدادی پروژه‌ مسکن مهر در دهه فجر تحویل مردم می‌شود و آغاز پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن را هم در دهه فجر در دستور کار داریم.

* ثبت‌نام و غربال‌گری دوم طرح اقدام ملی مسکن تا پیش از پایان سال

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: از روز ۱۴ بهمن ماه پیامک برای واجدین شرایط طرح اقدام ملی مسکن ارسال می‌شود، از بین کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند ۴۲ درصد ریزش داشته‌ایم به دلیل آنکه واجد شرایط نبودند و ۵۸ درصد باقی‌مانده هم از روز ۱۴ بهمن ماه پیامک دریافت می‌کنند و به پروژه معرفی می‌شوند.

اسلامی گفت: بلافاصله پس از این مرحله مجدداً اعلام می‌کنیم تا قبل از پایان سال ثبت‌نام جدید به همراه غربالگری انجام دهیم.

* بررسی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در همکاری ایران و اوکراین

وی درباره آخرین بررسی وضعیت جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی گفت: سانحه هوایی بر اساس انکس ۱۳ ایکائو در دست رسیدگی است، کمیته بررسی سانحه کار خود را انجام می‌دهد این کار مراحل گوناگونی دارد که جعبه سیاه یکی از این آیتم‌ها است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: از آن منظر که اوکراین جزو لاینفک بررسی سانحه طبق انکس ۱۳ است بررسی‌ها به صورت مشترک در حال انجام است و کار پیش می‌رود.

* کنترل بیماری کرونا در ۲۴ پایانه مرزی و بنادر و فرودگاه‌ها

اسلامی بیان کرد: در ۲۴ پایانه مرزی، همه بنادر و همه فرودگاه‌هایی که پرواز بین‌المللی دارند، از جمله فرودگاه امام خمینی (ره)، تیم وزارت بهداشت و درمان به صورت مجهز مستقر هستند و همه مسافران ورودی را در مورد بیماری کرونا کنترل می‌کنند.

وی تأکید کرد: فقط پروازهای مبدأ چین کنترل نمی‌شود، ضمن آنکه موارد مشکوک از سوی وزارت بهداشت شناسایی و جدا می‌شود.

وی تأکید کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت و درمان تاکنون موردی از بیماری کرونا مشاهده نشده است و این کار تعطیل‌ شدنی نیست.

وزیر راه و شهرسازی افزود: بر اساس جلسه‌ای که روز گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد تعلیق پروازهای چین مصوب و به سازمان هواپیمایی کشور ابلاغ شد تا توقف موقت پروازهای مستقیم چین در دستور کار باشد.

وی ادامه داد:  بر ما تکلیف شده است ایرانیانی‌ که در کشور چین ساکن هستند با تمهیداتی خاص از آنجا خارج کنیم که در شهر ووهان ۵۰ دانشجوی ایرانی است که برنامه‌ریزی شده است بر اساس تمهیدات خاص آنها به کشور برگردند.

* برگزاری مراسم گرامی‌داشت سالروز ورود امام خمینی کشور با حضور مردم

اسلامی اظهار کرد: در مراسم هر ساله گرامیداشت سالروز ورود امام به کشور، میهمانان زیادی دعوت می‌شدند و مراسم بزرگی گرفته می‌شد، اما امسال تصمیم گرفتیم برخلاف سنت گذشته مراسم را به صورت کاملاً مردمی برگزار کنیم و در کنار انجام پروازهای مردم، این مراسم هم برگزار شود.

وی اضافه کرد: هزینه‌های این مراسم به ساخت یک مدرسه در جنوب سیستان و بلوچستان از سوی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اختصاص یابد تا بدین ترتیب مردم هم از یک برنامه عمومی لذت ببرند هم هموطنان ما در سیستان و بلوچستان هم منتفع شوند.

* تعلیق خلبان پرواز تهران-ماهشهر کاسپین‌

وی با اشاره به بعضی اتفاقات اخیر در پروازهای مسافری، تأکید کرد: اتفاقاتی که برای پروازها پیش می‌آید در همه جای دنیا رخ می‌دهد و این طور نیست که منحصر به ایران باشد و فرقی هم نمی‌کند همه کشورها با آن مواجه می‌شوند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در حادثه‌ای که برای هواپیمای تهران - ماهشهر رخ داد سازمان هواپیمایی کشوری رسیدگی کرد، اطلاعات اولیه که به دست آوردند موجب شد که خلبان هواپیما فعلاً به حالت تعلیق باشد تا سازمان هواپیمایی کشور بررسی‌های دقیق انجام دهد و مشخص شود، تا نگرانی برای مردم وجود نداشته باشد.

اسلامی بیان داشت: ما با احدی ملاحظه نمی‌کنیم، مقررات و ضوابط حاکم است و اگر حادثه‌ای رخ دهد عامل بلافاصله شناسایی و نسبت به حادثه تمهیدات لازم انجام می‌شود.

وی افزود: ‌در پرواز تهران  - کرمانشاه امروز هم ‌زمانی که هواپیما پس از نشستن به محل تاکسی‌وی برای پیاده کردن مسافر می‌رفت به علت یخ‌زدگی و یا اینکه خلبان تاکسی‌وی را زودتر پیچیده است، چرخ جلو چند متر به داخل گِل فرو رفته است و مشکل خاصی برای هواپیما پیش نیامده است.

وی ‌بیان کرد: اصلاً با چیزی به اسم قطعات فرسوده هواپیما در صنعت هوایی مواجه نیستیم، سازمان هواپیمایی کشوری و صنایع هوایی ما و شرکت‌های هواپیمایی همه مکلف به رعایت دیسپرین‌های تعیین شده طبق مقررات هستند و کسی نمی‌تواند آن را تغییر دهد، ما به هیچ وجه فرسودگی قطعات را تأیید نمی‌کنیم، سازمان هواپیمایی کشوری هم مکلف است با حداکثر دقت از ایمنی حفاظت کند و هیچ کس از ایمنی عدول نمی‌کند.

* افتتاح منطقه یک آزادراه تهران - شمال در ابتدای اسفند ۹۸

وزیر راه و شهرسازی درباره منطقه یک آزادراه تهران - شمال اظهار داشت: روز پنج‌شنبه‌ای که گذشت مجدداً از آزادراه تهران - شمال بازدید کردیم، از همه دستگاه‌هایی که باید در آزادراه مستقر شوند بازدید شد، وجه تمایز این آزادراه با دیگر پروژه‌هایی که تاکنون اجرا کرده‌ایم ‌سیستم هوشمندی است که در این آزادراه به کارگیری شده است، آزادراه یک سیستم مدیریت یکپارچه لازم دارد، آتش‌نشانی، هلال‌احمر، پلیس راه، سوخت‌رسانی و غیره همه ارگان‌ها، ‌باید هماهنگ باشند.

اسلامی اضافه کرد: همچنین بخش مانیتورینگ و برق آن را از گذشته از وزارت نیرو درخواست کرده‌ایم که بخشی را وزارت نیرو تأمین کرده است و بخشی را هم قرار است تأمین کند.

اسلامی گفت: این منطقه برق اضطراری هم لازم داشت که تصور شرکت آزادراه تهران - شمال این بود از ناحیه گچسر به آنها برق می‌دهند تا از دو پست مستقل برق داشته باشند تا اگر از یک پست برق قطع شد پست دیگر برق داشته باشد که علی‌الظاهر میسر نشد.

وی اضافه کرد: در همین فاصله ژنراتورهای یک مگاواتی خریداری شد و در حال نصب است و روز ۳۰ بهمن ماه هیچ بخشی کار باقی‌مانده در این بخش نخواهد داشت و افتتاح اوایل اسفند ماه انجام می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: آزادراه طبق برنامه پیش می‌رود و این تأخیرات چند ماهه به علت وجود آمدن مواردی بود که تحت کنترل ما نبود اما هیچ‌گاه در آزادراه تأخیر نداشته‌ایم و همیشه ۳ هزار نفر در آنجا کار کردند.

وی ادامه داد: شرکت‌های فعال در آنجا بهترین شرکت‌های فعال و پیمانکار هستند و روز افتتاح این شرکت‌ها و مشاوران به مردم معرفی می‌شوند و روزهای اولیه اسفند ماه آزادراه تهران - شمال را افتتاح می‌کنیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
  20 3
  از خلبانان باید تقدیر هم بشه که توانسته هواپیما را سالم فرود بیاره
  • IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
   15 0
   باید از خلبان تقدیر کرد جون همه مسافرا نجات داد
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
  13 0
  خلبانان همیشه در هر حال قابل تقدیر هستند خدا رو شکر که جان مسافرانش رو نجات داد قطعا هواپیما نقصی داشته که نتو نسته کنترلش کنه هزینه های مادی قابل جبرانه این جان هست که قابل جبران نیست
 • جواد IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
  8 1
  حالا اگه خدای ناکرده این هواپیما به سرنوشت تلخی دچار میشد همین در مورد خلبان چه ها که نمیگفت بجای تشکر تنبیه
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
  2 1
  دوره تایپ خلبانی بویینگ ام دی بسیار گران و هزینه بر برای شرکت های ایرانی.از این کمتر خلبانی واقعا با این مدل اشناست.نتیجه اینکه قطعا اشتباه از خلبان بوده.
 • طاها IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
  6 1
  همیشه مقصردیوارکوتاه
 • م IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
  2 1
  مشکل این بود که خلبان دیر فرودامد ودر انتهای باند فرودامد ونتوانست کنترل کند اره مسافران شانس اوردند
 • محسن IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
  3 0
  چون خودشان با این هواپیماها مسافرت نمی کنن قبول ندارن که هواپیما فرسوده از رده خارج هستن
 • UA ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
  0 2
  اصلا اینها گواهینامه خلبانی وپرواز دارن یا مثل زمان جنگ عراق که به من نیسان داده بودن بدون اینکه گواهینامه داشته باشم ورانندگی میکردم اجازه میدین آخه چند سانحه چند بار خارج شدن از باند
 • IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
  0 2
  خلبان تقصیر نداره. باند فرودگاه خیلی طولش کمه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس