کد خبر 1036750
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
ضعف مجلس دهم «لابی‌کردن» با دولت است/ عدم توجه به مسائل نظارتی

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: هیئت رئیسه مجلس در برخی از مسائل به نمایندگان دستور می‌داد که باید از دولت حمایت شود؛ این ارتباط تنگاتنگ ازمسائل مهمی است که منجر به ناکارآمدی مجلس شد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا با اشاره به ناکارآمدی مجلس دهم، گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس دهم با حمایت دولت به مجلس آمدند و به همین دلیل خود را وامدار دولت می‌دانستند.

وی ادامه داد: این نمایندگان بیشتر از آنکه به دنبال دفاع از حقوق ملت و تدوین طرح‌هایی برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی آنان باشند، وکیل‌الدوله هستند و هر اقدامی انجام می‌دهند تا رضایت دولتمردان را به دست آورند.

بیشتر بخوانید:

سخنان آیت‌الله مصباح یزدی درباره انتخابات مجلس

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه برخی از نمایندگان بیشتر از آنکه به مسائل ملی توجه داشته باشند تمرکز خود را روی مسائل حوزه انتخابیه‌شان گذاشته بودند، تصریح کرد: توجه این نمایندگان به حل مسائل حوزه انتخابیه‌شان باعث شد که جایگاه نظارتی مجلس مغفول بماند و متاسفانه این نمایندگان آن طور که باید و شاید از ابزارهای نظارتی خود در این دوره مجلس استفاده نکردند.

 ارتباط تنگاتنگ میان هیئت رئیسه و دولت منجر به ناکارآمدی مجلس شد

حسینی‌کیا با اشاره به عدم تخصص برخی از نمایندگان مجلس دهم، گفت: معمولاً باید افراد کارآمد و متخصص به مجلس ورود کنند که شاخص‌های محوری را برای تصدی نمایندگی مجلس داشته باشند اما برخی از نمایندگان مجلس دهم فاقد شاخص‌های لازم نمایندگی بوده و صرفا با حمایت دولتی‌ها به مجلس آمدند و در دوران نمایندگی هم تمرکز خود را روی پشتیبانی از دولت گذاشتند.

وی با بیان اینکه هیئت رئیسه هم تاثیر بسیار زیادی در تضعیف عملکرد مجلس داشت، گفت: هیئت رئیسه مجلس در برخی از مسائل به نمایندگان دستور می‌دادند که باید از دولت حمایت شود که این ارتباط تنگاتنگ میان هیئت رئیسه و دولت هم از دیگر مسائل مهمی است که منجر به ناکارآمدی مجلس دهم شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس