روحانی نمایه

رئیس جمهور گفت: زندگی در این دو سال سخت شده است. شرایط برای تمام مردم دنیا و عقلا غیر قابل پیش بینی بوده است و کمتر فکر می‌کردند که یک دولت بخواهد یک پیمان و معاهده و توافق را زیر پا بگذارد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در آیین بهره برداری از طرحهای صنعت آب و برق استان تهران که در شهرستان پاکدشت برگزار شد گفت: منطقه ورامین پیشوا باقرآباد منطقه ای است که به گردن مردم ما در انقلاب اسلامی حق بزرگی دارد؛ در آن روزهایی که غربت انقلاب اسلامی بود کاری که مردم این منطقه در روز ۱۵ خرداد سال ۴۲ فراموش نشدنی است.

وی با اشاره به روزهای آغاز نهضت اسلامی و انقلاب، ادامه داد: در ۱۵ خرداد ۴۲ مردم قم و پیشوا و بسیاری جاهای دیگر قیام و فداکاری کردند و اولین قدم برای حرکت پر شتاب نهضت اسلامی بود.

**شدیدترین تحریم بر مردم کشورمان وارد شده و مردم دلاورانه ایستادگی می‌کنند

رئیس جمهور تصریح کرد: مردم همیشه در زمانی که دشمن چشم طمع به کشور ما داشته یکپارچه به صحنه آمدند و فریاد زدند و و مقاومت کردند. امروز بعد از دوسال شدیدترین تحریم و فشار اقتصادی بر مردم عزیز کشورمان وارد شده و مردم دلاورانه ایستادگی می‌کنند.

روحانی بیان داشت: زندگی در این دو سال  سخت شده است. شرایط برای تمام مردم دنیا و عقلا غیر قابل پیش بینی بوده است و کمتر فکر می‌کردند که یک دولت که ادعای تمدن و دموکراسی می کند و ادعای حقوق بشر می کند بخواهد یک پیمان و معاهده و توافق را زیر پا بگذارد و ظلم و ستم نسبت به یک ملت بزرگ شروع کنند و این ظلم هیچ مرز و حتی نداشته باشد و از آن طرف هم کسی فکر نمی کرد مردم ما اینچنین مقاوم باشند.

رئیس جمهور تصریح کرد: ترامپ در آغاز تحریم در سال ۹۷ به رهبران اروپایی گفته بود که بعداً دو نفر از همان رهبران به من گفتند که ترامپ به ما گفت شما (اروپا) سه ماه صبر کنید؛ تا سه ماه دیگر جمهوری اسلامی در ایران وجود ندارد.

وی تاکید کرد: اینها منطقه را نمی‌شناسند و مردم ایران را نمی شناسند نمی دانند برای مردم ما استقلال چقدر مهم است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مردم دلاورانه دارند ایستادگی و مقاومت می‌کنند، بیان داشت: اینها که سبک مغز هستند و منطقه و مردم ایران را نمی‌شناسند، نمی دانند برای مردم ما استقلال چقدر مهم است. مردم ما برای استقلالشان و برای مردم سالاری و حاکمیت ملی خود خون دادند حالا یک حکومتی که چند صباحی است به همه دنیا دارد ظلم می کند روی کار آمده است.

**کمتر کشوری است در منطقه که سایه ظلم آمریکا را ندیده باشد

وی ادامه داد: کمتر کشوری است در منطقه که سایه ظلم آمریکا را ندیده باشد اما مردم منطقه، لبنان سوریه عراق و یمن ایستادگی  و مقاومت کردند و انشاالله خداوند پیروزی را نصیب آنها می سازد که تاکنون در این صحنه پیروز بودند.

روحانی تصریح کرد: ما در آستانه یک انتخابات بسیار مهم ملی هستیم که امیدواریم همه مردم ما پای صندوق رای بیایند، شرکت و تلاش کنند. این انتخابات در سیاست‌های منطقه ای و جهانی برای قدرت ملی ما تاثیرگذار است  و اگر هم اشکالی در گوشه کناری می‌بینیم  و برخی ممکن است مسیر را یک مقداری خطا رفته باشند، هم باید نصیحت کنیم و هم باید هدف بلند مان را از یاد نبریم و آن حضور در صحنه انتخابات است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه پای صندوق انتخابات بیایید، گفت: باید این وظیفه مهم را فراموش نکنیم که در این مقطع تاریخی بدانیم حضور ما در صحنه چقدر تاثیر گذار است.

وی بیان داشت: در همین سال‌های  تحریم شدید علیه ملت ما، به حمدالله مردم ما، کارگزاران نظام، خادمان شما در شرکت‌ها، مهندسین، کارگران و کشاورزان اقدامات بسیار مهمی انجام داده‌اند. اما در شرایط تحریم و فشار این اقدامات مهم‌تر است، آنها فکر می کردند از سال ۹۷ که تحریم ها را آغاز کردند دولت حداکثر می تواند نان و غذای مردم را تامین کند، اما آنها فکر می کردند از توسعه و پیشرفت کشور دیگر خبری نخواهد شد این که می بینید در عرض این چند ماه  ۱۳۳ پروژه آب و برق در ۲۲ استان به  ارزش ۱۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان افتتاح شده است به معنی قدرت دولت و مردم و به معنای تلاش ارزشمندی است که امروز انجام می‌گیرد.

وی بیان داشت:‌ دستگاه‌های تبلیغاتی ما یک مقدار کم کاری دارند. ما باید برای مردم توضیح و شرح دهیم که در این شرایط سخت و مشکل چگونه همه دست به دست هم دادند. از این تفکرات، تخیلات و توهمات کودکانه باید یک مقدار فاصله بگیریم؛ برخی می‌گویند برخی از طرح‌ها را نباید توضیح بدهیم چون دولت محبوب و قوی می‌شود.

**دولت خادمان ملت، نوکران ملت و نمایندگان ملت هستند

رئیس جمهور با طرح این پرسش که دولت چه کسی است؟ تصریح کرد:‌ دولت خادمان ملت، نوکران ملت و نمایندگان ملت هستند. گاهی حرف‌هایی که حرف کاملاً ناصحیح است زده می‌شود که این نماینده مجلس نماینده وکیل المله یا وکیل الدوله است. وکیل المله یا وکیل الدوله در زمان رژیم گذشته  شاید درست بود اما امروز که دولت منتخب مردم است از مردم بر خواسته و با رای مردم سر کار آمده است از بنیان این حرف غلط است.

وی بیان داشت: انقلاب ما برای همین بود که دولت و ملت به یکدیگر متصل شوند و در کنار هم قرار بگیرند دولت جز خدمت به مردم سِمَت دیگری ندارد مسئولیت دیگری ندارد مسئولیت اصلی دولت خدمت به مردم است و تلاش برای مردم است.

رئیس جمهور گفت: اینکه وزیر نیرو اعلام کرد تصفیه‌خانه ها در این دولت ۲/۶ برابر شده و تا پایان دولت اگر همه طرح‌ها انجام شود 3 برابر دولت‌های قبلی کار شده آیا همین کافی نیست؟ دولتی که در تنگنا سه برابر همه دولت‌های قبلی کار کرده در سد سازی و روستاها هم همینطور بوده است.

روحانی تصریح کرد: در روستاها آمار درخشان تر است، اعلام کردند تا امروز 7 میلیون نفر تحت پوشش آب آشامیدنی قرار گرفتند و تا پایان دولت به 10 میلیون نفر هم می‌رسد. تا قبل از این دولت آب سالم پایدار روستایی برای کمتر از یک میلیون نفر بوده است و تا پایان این دولت ده برابر می‌شود ما باید به کار مهندسین و کارگرانمان افتخار کنیم. 

رئیس جمهور اظهار داشت: من نمی‌خواهم بگویم این خدمتی که دولت انجام می‌دهد کافی است، نه؛ چیز دیگری در ذهن ما بود ما فکر نمی‌کردیم یک دولت دغلکار، فریبکار و تروریست در آمریکا روی کار بیاید که بدتر از همه دولت‌های قبلی آمریکا بوده است و بعد بیاید این همه فشار بر مردم خودش، جهان ایران منطقه و متحدین خودش ایجاد کند ما آروزهای بلندتری در این دولت داشتیم اما از امید و آرزوهایمان عقب نشینی نخواهیم کرد ولو اینکه یک مقداری از پیش بینی کمتر باشد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 13
 • IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  31 2
  سخت شده؟ مردم را با خاک مساوی کردی
  • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
   14 1
   هواپیمایی که در افغانستان سقوط کرده Bombardier / Northrop Grumman E-۱۱A است که در اصل یک مرکز فرماندهی سیار برای سازمان سیا محسوب می‌شود. این هواپیما در اختیار مدیر عملیات‌های ایران، عراق و افغانستان در سازمان سیا است. این هواپیما که پیشرفته‌ترین ابزار جاسوسی در آن وجود داشته اکنون توسط دشمن سقوط کرده است. «مایکل دی آندریا» ملقب به «آیت الله مایک» که چندی پیش به عنوان مسئول عملیات‌های ایران در سازمان سیا منصوب شد در این هواپیما بود.
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  18 0
  روحانی : "شرایط برای تمام مردم دنیا و عقلا غیر قابل پیش بینی بوده است و کمتر فکر می‌کردند که یک دولت که ادعای تمدن و دموکراسی می کند و ادعای حقوق بشر می کند بخواهد یک پیمان و معاهده و توافق را زیر پا بگذارد" روحانی چند خط پایین تر: "اینها منطقه را نمی‌شناسند و مردم ایران را نمی شناسند نمی دانند برای مردم ما استقلال چقدر مهم است" انگار شخص شما و مشاورانتان از همه کمتر نسبت به آمریکا و ایران شناخت داشته اید و دارید.
 • IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  18 1
  واقعا برای عاشقان آمریکا سخت بود بپذیرند آمریکا زیر تعهدش بزند. اما عاقلانی که از 400 قرارداد آمریکا با سرخپوستان خبر داشتند که همه را آمریکا نقض کرد و یا از پروتکلهای جهانی کیوتو و پاریس خبر داشتند که دهها کشور آن را امض کرده بودند و آمریکا زیرش زد و خارج شد و یا از پیمانهای سارت و نفتا خبر داشتند که باز هم آمریکا زیرش زد و... برایشان اصلا این رفتار آمریکا عجیب نبود. چانچه رهبری هم قبلا هشدار آمریکا خرش که از پل گذشت زیر همه چیز می زند و به ریش شما می خندد.
 • IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  27 0
  روحانی 92: هشتاد درصد مشکلات مربوط به سوء مدیریت است نه تحریم.نتیجه هشتاد درصد مشکلات دوسال اخیر مربوط به دولت است نه امریکا.
 • IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  27 0
  از وقتی آمریکا فهمید اگر هم زیر قرار دادش بزند باز هم ایران در آن می ماند کاملا قابل پیش بینی بود که بزند زیرش. فقط یک دیوانه یا خائن امتیاز نقد می دهد در ازای وعده نسیه.
 • IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  26 0
  عین خودت که زیر همه تعهدات دولتت به بورسیه ها زدی. عوض گله نداره. تازه خود اوبامای عزیزت تحریمهای ایسا و کاتسا و ویزا را امضا کرد. خواب بودی؟
 • ناشناس IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  21 0
  لطفا سكوت كنيد...شما مقامات ...زندگي مردم نابود شد......بسه
 • سید IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  21 0
  اگر به نصایح و توصیه های رهبر معظم انقلاب گوش می کردی و غرور و خودخواهیت را رها، امروز نمی گفتی کمتر کسانی فکر می کردند که یک دولت توافق بین کشورها را زیر پا بگذارد! مگر رهبری نفرمودند که آمریکا به توافقاتش پایبند و قابل اعتماد نیست!؟ مگر رفتار آمریکا در قبال توافقاتش با کره شمالی، کوبا و لیبی را ندیده و یا حداقل نخوانده بودی!؟ تو چه طور خودت را سیاستمدار می دانی!؟!؟!
 • IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  21 0
  والا ما می دانم چقدر زندگی مردم به علت بی تدبیری و کار نابلد بودن شما سخت شده است ولی شما هنوز بلد نیستید!!
 • محسن IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  20 0
  پروردگارا ! خائنیین به این مملکت و مردم خوبشو نابود گردان
 • مرصاد IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  19 0
  متخصص در ؛ یکی به نعل و یکی به میخ زدن ! درست مثل هاشمی و خاتمی !!
 • IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  11 0
  آقای روحانی زندگی را در تو برای مردم سخت کردی البته از روزی که تو آمدی سخت شد اما در این دو سال سخت تر و سختر گردید اما جنابعالی هنوز هم یک معذرت خواهی کوچک از مردم نکردی و مدام فرافکنی می کنی!
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  9 0
  روحانی!! با یک معذرت خواهی قیمت های سر به فلک کشیده خودرو، لبنیات، میوه، مسکن، ارز، و الاماشاالله خیلی چیزهای دیگر پایین می آید؟! (از طرف یک نسل سوخته ای که 6 سال از زندگی اش با برجام، به فرجامِ خوبی نرسید)
 • علــی IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  12 0
  سختی برای ما عادی شده! عادت کردیم؛ نباشه ناراحتیم!. ولی فک کنم برای شخص شما سخت‌تر از ما شده که اینقدر عصبانی هستید و تند تند از کوره در میرید و همچون «اپوزوسیون» عمل میکنید!!!!!!!!!
 • IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  12 0
  اخه چرا #زخم رو نمک مردم میپاشی# فقط دو سال
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  14 0
  آقای روحانی با دستور شما دلار ۱۸ هزار بعد روی ۱۳ هزار قرار داده شده معلومه مردم هزینه ۴ هزار تا ۱۳ هزار را باید بپردازند یک عذر خواهی نکردی حالا برای رای آوری از مردم ننه غریبم سر می دهی که زندگی در دو سال سخت شده نه خیر زندگی در هفت سال شما سخت شده بر مردم
 • IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  15 0
  از سخنان امام خامنه ای : # انتخاب اصلح
 • IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  11 0
  هر وقت رئیس دولت حرفهای موافق با انقلاب می زند خیلی خیلی بیشتر می ترسم. به ایشان می گویم: تو را به جان عزیزانت حرفهای انقلابی نزن. لازم نیست شما مردم را دعوت به مشارکت حداکثری کنید. جدا معلوم نیست چه منظوری از این سخنان دارد. خدا بخیر کند انشاالله
 • حسن IR ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  8 0
  محترمانه باید گفت ممنون همه میآیند و روسیاهی به زغال میماند
 • IR ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  5 0
  اگر شما (رئیس جمهور محترم) نفوس بد نزنی ، انشاء الله مردم مانند همیشه در صحنه حاضرند و در انتخابات شرکت فعال خواهند داشت.
 • علی IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  5 0
  رئیس جمهور با طرح این پرسش که دولت چه کسی است؟ تصریح کرد:‌ دولت خادمان ملت، نوکران ملت و نمایندگان ملت هستند. پس به این ملت گوش کن کم مذاکره مذاکره بکن کم برو رو اعصابمون آقای خادم نوکر نماینده هرچی که خودت میگی
 • UA ۰۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
  1 0
  نخست وزیر کانادا را بیارید همه رای میدیم چون او بیشتر دلسوز مردم ایرانه
 • IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
  0 0
  عجيبه يعني واقعا فهميده اوضاع مردم خوب نيست!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس