کد خبر 1035588
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
تکذیب شایعات در مورد وضعیت جسمی «مقتدی صدر»

رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای با حمایت از خواسته‌های قانونی مردم برای اصلاح امور و مبارزه با فساد در عین حال بر ضرورت برائت فوری از اشغالگران آمریکایی تاکید کرد.

به گزارش مشرق، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «خواسته‌های اصلاح طلبانه مردم امری ضروری است به ویژه این که سیاستمداران به مواضع قبلی خود ادامه داده‌اند، اما آنچه تا به امروز به آن توجه می‌کردم، وجهه انقلابیون ملی‌گرا بوده است،فساد را نمی‌توان با فساد دیگری از بین برد. دستورالعمل‌های خارجی شک برانگیز است، به همین خاطر توصیه می‌کنم:

۱_ مسالمت آمیز بودن(تظاهرات) حفظ شود که این مسئله به معنای عدم حمل سلاح نیست.


۲_ افراد خطاکار(عناصر نفوذی و خرابکار) فورا و به صورت علنی طرد شوند، زیرا که باقی ماندن این افراد تحت هر عنوان و بهانه‌ای به قیمت عمومیت یافتن خطاها خواهد بود.


۳_ به اموال دولتی یا خصوصی لطمه‌ای وارد نشود.


۴_تحت هیچ عنوان نباید راه‌ها مسدود شود چرا که این اقدام باعث ضرر وارد کردن به منافع عمومی شهروندان می‌شود و تاثیر بسیار کمی بر مفسدین خواهد داشت.


۵_ فعالیت مدارس در سراسر عراق از جمله الناصریه(مرکز استان ذی‌قار) فورا از سر گرفته شود.


۶_ اعلام برائت فوری از اشغالگران به طور شفاف صورت گیرد تا این پیام رسانده شود که انقلاب(اصلاح امور) عراق، انقلابی خالص و صرفا عراقی است که از بیرون از مرزها اداره نمی‌شود.


۷_ اعلام دشمنی با تمام کشورهای همسایه به این صورت امری غیرقابل قبول است، با وجود اینکه من هم مانند شما در بسیاری از سیاست‌ها و رفتارهای آنها با عراق اختلاف نظر دارم اما دشمنی با تمامی این کشورها به نفع عراق نیست بلکه ما نیاز به عملکرد سیاسی سالم جهت تعامل با آنها داریم تا حاکمیت عراق و استقلال در تصمیم گیری کشور حفظ شود.


۸_ نفوذ آشکار برخی از طرف‌های سیاسی فاسد به تحصن‌ها وجود دارد لذا فورا باید این مسئله پایان یابد.


۹_خطاها و اشتباهات قانونی و اجتماعی به معنای آزادی نیست بلکه باید همه اشخاصی که در این خصوص تخلفی مرتکب شده‌اند، بیرون رانده شوند.


۱۰_ نه برای خودمان و نه برای شما راضی نیستیم که انقلاب(اصلاح امور) توسط گروهی که رویکردهای مشکوک دارد و دانش و تجربه ندارد، مدیریت شود.


۱۱_ انقلاب(اصلاح امور) گام خوبی را در مسیر اصلاح برداشت و رئیس جمهور باید یک شخصیت غیر جنجالی و بدون خصومت را برای تصدی پست نخست وزیری در نزدیک‌ترین زمان ممکن مامور کند تا طرح‌های خبیثانه خارجی ناکام بماند.


۱۲_ در آخر بگویم راضی نیستم که در تظاهرات‌هایتان عکس‌های من در دستتان باشد و یا شعاری به نفع من سر داده شود اما عکس این مسئله باعث ناخرسندی من نخواهد شد، بلکه آن چیزی که باعث ناراحتی من خواهد بود این است که برخی از شما سعی داشتید جبهه مردمی را دچار دو دستگی کنید، پس در این مسیر قدم برندارید.

اگر این امر تحقق یاید، منصفانه است که نه تنها از انقلاب حمایت شود بلکه تمام ملت نه تنها من، آن را تایید کنند، من تنها کاری را انجام می‌دهم که دین، وجدان و اخلاقم در سالهای گذشته بر من دیکته کرد اما اگر این امر تحقق نیابد به عنوان یک شهروند عراقی اعلام خواهم کرد که انقلاب ربوده یا منحرف شده است.»

خبر دیگر اینکه نوری مالکی رئیس ائتلاف دولت قانون در دیدار با سفیر استرالیا در عراق اکید کرد که با اقدام علیه سفارت خانه ها و مراکز دیپلماتیک مخالف است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس