سرلشکر رحیم صفوی

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا در حوزه غذا و دارو، این موضوع را جنایت علیه بشریت دانست.

به گزارش مشرق، سید رحیم صفوی مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در مراسم بزرگداشت شهدای داروساز کشور ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: سران شرک و کفر منطقه‌ای و جهانی از فلسفه جهاد و شهادت بی‌خبرند. آنها دیدگاه مادی نسبت به دنیا دارند و مرگ را آخر کار و پایان یافتن دنیا می‌دانند و به جهان غیب و شهود و زندگی پس از مرگ اعتقادی ندارند نمی‌توانند بفهمند که پایان زندگی مرگ نیست.

بیشتر بخوانید:

سرلشکر صفوی: ترامپ به بن‌بست رسیده است

سرلشکر رحیم‌صفوی‌: روزها و شب‌های سختی در انتظار آمریکا و انگلیس است

وی افزود: آنها  از اسلام و اهمیت ولایت فقیه شناختی ندارند و از قدرت نفوذ و شهادت در قلوب مسلمین بی‌خبرند.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا تصریح کرد: آنها از بازتاب خون شهیدانی همچون حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس بی‌خبرند و آنها نمی‌دانند که مکتب مقاومت با خون این شهیدان پربارتر خواهد شد به طوری که در تمام بلاد اسلامی از عراق، سوریه و یمن براثر این شهادت مظلومانه، خشم و نفرت مردم نسبت به آنها برانگیخته شده و همین موضوع باعث ریشه کن شدن ظلم می‌شود.

صفوی گفت: آنها نمی‌فهمند که خون شهیدان مدافع حرم، راه کربلا را باز کرد و خون شهید سلیمانی، راه قدس را باز خواهد کرد.

وی تأکید کرد: خون شهدا قلب مردم ایران و عراق را پیوند داد و همانطور که مشاهده می‌کنیم شاهد حضور میلیونی مردم در مراسم اربعین هستیم. شهیدان چیزی را دیدند که ما ندیدیم شهیدان از خود گذشتن تا به خدا برسند تا جاودانه شوند.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: مطمئنا فرهنگ جهاد مقاومت رمز استقلال ملت‌های اسلامی است و خون شهیدان دمار از اشغالگران فلسطین، یمن و سوریه در می‌آورد و به برکت خون شهدا سرزمین‌های اسلامی از دست صهیونیست‌ها آزاد خواهد شد.

صفوی تصریح کرد: تحریم غذا و دارو آخرین حربه دشمن است. آنها که در میدان سیاست و تحریم صنایع در مقابل تدابیر رهبری، ایستادگی دولتمردان و اتحاد ملت شکست خوردند در تحریم غذا و دارو تلاش می‌کنند که به کشور ما فشار بیاورند و از ارائه پانسمان‌های بیماران پروانه‌ای و داروهای خاص به کشور ما خودداری می‌کنند.

وی افزود: این بیماران آحاد مردم کشور هستند و این نوع عمل تروریسم انسانی و جنایت علیه بشریت است.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا تصریح کرد: به برکت خون شهید قاسم سلیمانی پیروزی‌های بیشتری نصیب مردم خواهد شد و مردم نباید فریب دشمن را بخورند و فکر کنند که آمریکا طرفدار ملت ایران است و باید این را بدانیم که آمریکا دشمن ملت ما است و پیروزی از آن حق‌طلبان خواهد بود. همانطور که می‌بینیم افول قدرت‌هایی مثل آمریکا آغاز شده و ظهور ملت‌های استقلال‌طلب مانند سوریه، افغانستان و ایران آغاز شده است.

صفوی گفت: همانطور که افغان‌ها توانستند ارتش‌ سرخ را از کشورشان بیرون کنند، آمریکایی‌ها را از کشورشان بیرون می‌اندازند.

وی افزود: همانطور که عراقی‌ها توانستند انگلیسی‌ها را از کشورشان بیرون بیندازند با ۱۰۰ هزار نیروی حشد الشعبی و مجلسی مقاوم و ملتی مقتدر و دولتی که در آینده تشکیل خواهد شد آمریکایی‌ها را نیز از عراق و سوریه اخراج خواهند کرد و روزگاری خواهیم دید که آمریکایی‌ها غرب آسیا را ترک می‌کنند.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا خطاب به جامعه داروسازان گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار فارغ‌التحصیل داروسازی داریم که باید با تلاش‌های‌شان آخرین حربه و جنگ دشمن را شکست دهند و در این صحنه از داروسازان شهید الگو بگیرند و دفاع جانانه کنند تا این جهاد به جهادی در حوزه تولید دارو تبدیل شود.

صفوی گفت: ما باید برنامه‌ریزی کنیم تا ۳.۵ میلیارد دلار واردات دارویی ما به طور سالانه یک میلیارد دلار کاهش یابد و به ازای آن صادرات انجام دهیم همچنین استفاده از ظرفیت ۶۰۰ میلیون نفری کشورهای همسایه می‌تواند در این زمینه کمک زیادی به ارتقای صنعت داروسازی ما کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس