عمران خان برای میانجیگری بین ریاض و تهران به عربستان می رود

نخست وزیر پاکستان ضمن توئیتی به دولتمردان دهلی نو اخطار داد در صورت قطع نشدن حمله به مرزهای پاکستان و مسلمانان کشمیری با پاسخ سخت اسلام آباد روبرو خواهند شد.

به گزارش مشرق،  «عمران خان» نخست وزیر پاکستان ضمن توئیتی اعلام کرد: به مسئولین هند و تمام کشورهای جهان اعلام می کنم که باید برای ثبات در منطقه تلاش کنند.

وی تصریح کرد: آنچه می توانم به وضوح بیان کنم این است که اگر هند باز هم بخواهد به قتل عام مردم کشمیر دست زده و به آنها ظلم کند با یک پاکستان ساکت و تماشاچی روبرو نخواهد بود.

عمران خان گفت: کشمیر خط قرمز ما است ولی این بار هند از این خط قرمز عبور کرده و ما با صبر و حوصله در تلاش هستیم از طریق سازمان های مسئول جهانی حقوق خود را پیگیری کنیم.

نخست وزیر پاکستان ضمن یادآوری مسئولیت های سازمان ملل تاکید کرد: شواری امنیت سازمان ملل باید هند را ملزم به رعایت توافقنامه های گذشته کند تا از هر گونه جنگ جلوگیری شود.

رئیس حزب تحریک انصاف گفت: با توجه به انگیزه های دولت دهلی نو اطلاع داریم که آنها در تلاش هستند تا یک حمله تروریستی جعلی ترتیب داده و سپس پاکستان را مسئول این حمله تروریستی بخوانند.

وی با اشاره به حمله های اخیر هند به مرزهای پاکستان گفت: زمانی که پاسخ های ما نیز آغاز شود دیگر کنترل اوضاع مشکل خواهد بود.

سخنان عمران خان در حالی مطرح می شود که مردم کشمیر از 168 روز پیش توسط نظامیان هندی در خانه های خود حبس شده اند و با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

اخیرا حمله های نظامیان هندی به مرزهای پاکستان افزایش یافته است و کاردار سفارت هند نیز روز گذشته به وزارت خارجه پاکستان احضار شده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس