شهاب حسینی

شهاب حسینی گفته که کسانی از دیروز بنده را آماج سیل انتقادات و نفرین‌ها و فحاشی‌ها قرار دادند.

به گزارش مشرق، بعد از انتشار پستی در نقد تحریم جشنواره فجر توسط شهاب حسینی، بار دیگر وی در مطلبی نسبت به واکنش‌های منفی نسبت به این پست، متنی را منتشر و از عقاید دینی و سیاسی خود دفاع کرد.

   

متن کامل یادداشت وی به شرح زیر است:

سلام. باز هم سلام. این بار خاصه به همه کسانی که از دیروز بنده را آماج سیل انتقادات، قضاوت ها، فحاشی ها و نفرین ها قرار دادند و حتی به فرزندان بی گناه بنده هم رحم نکردند. در برابر شما ادب می کنم و با نگاهی چون لقمان به شما می نگرم و پرهیز می کنم از آنچه شما انجام دادید.

همین قدر که فهمم شد با این خشونتی که در وجود شماست، چنانچه در مسند قدرت بودید، عملکردی بهتر از آنچه امروز شاهد هستیم نداشتید.

این بار چندمی است که بنده را به دلیل ابراز عقایدام به بدترین شکل مورد عتاب و خطاب قرار می‌دهید و انگ وابستگی سیاسی به بنده می‌زنید.

در حالی که به یقین نخواهید توانست هیچ گوشه زندگیم که بر کسی به خصوص آنان که بنده را از نزدیک می‌شناسند، پوشیده نیست، کوچکترین ردی از وابستگی سیاسی به هیچ نهاد قدرتی پیدا کنید. به مدد خدای بنده نوازم بندناف ارتزاق اعتباری و اقتصادی زندگی‌ام جز به درگاه رحمتش وصل نیست که وسیله آن را در درون روح و قلبم به ودیعه نهاده.

بیشتر بخوانید:

پشیمانی زودهنگام از تحریم جشنواره‌ها

بازیگری که می‌گفت ۸۰ میلیون ایرانی فدای پسرم هم معترض شد

افشاگری سیروان خسروی از پیشنهاد مهراب قاسم‌خانی برای حمایت از روحانی

فیلم/ فهرست هنرپیشه‌های مغضوب اپوزیسیون؛ از لیلا اوتادی تا محمدرضا گلزار

واکنش طنز کاربران به خداحافظی چند سلبریتی از تلویزیون

به لطف یار نان بازو می خورم جز خود رزاق یگانه‌اش سر تعظیم و ستایش در برابر هیچ یک از بندگانش در هر منصب و مقامی که باشند، فرود نمی‌آورم که ستایش تنها ذات الهی را سزاست.

ارادتمند تمامی انبیا و اولیا خدا در تمام ادوار تاریخ بشریت هستم چرا که آنان را نوابغ عصر خویش و به مثابه شمع‌هایی می دانم که یزدان پاک، برای نجات بشر از تاریکی جهل روشن کرد و روشنی آنان را فروغ بخشید. آنان نیز با سوختن خود جهان اطراف خود را روشنی بخشیدند و بیش آنان همواره در تقابل با قدرت های زمانه خویش بودند.

قدرت‌هایی که به گواه تاریخ تعدادی از آنان حتی خود را به زینت شریعت دینی آراسته و در ظاهر به مناسک آن عمل می‌کردند. با مطالعه تاریخ به خصوص در احوالات ائمه اطهار علیهم السلام به روشنی با آن مواجه می‌شویم.

آیا واقعاً در عقوبت غفلت به سر می‌بریم که این چنین بر دل و دیدگانمان مهر کوبیده شده و ناتوان از تمیز و تفکیک ارکان زندگی خویشیم؟  بنده در نام فامیلم نام کسی را در شناسنامه دارم که خود یگانه مظهر ایستادگی در برابر قدرت نامشروع نامطلوب وقت بود.

عشق و ارادت قلبی به مردان بزرگ خدا خاصه پیامبر اکرم و امامان معصوم، از وقت تولد به واسطه پدرم در تار و پودم تنیده شده و حتی به قیمت جان حاضر به فروختن آن به بهای ناچیز وابستگی سیاسی و فکری به هیچ نهاد قدرتی چه در ایران و چه خارج از ایران نبوده و نیستم.

تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز؟ به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست. از این بابت عرض کردم که تا جامعه‌ام بداند تا آخر عمر و به هیچ بهایی دست از عقیده قلبی‌ام نخواهم کشید چرا که جز آن ریسمان امید دیگری ندارم.

بنابراین انتصاب هر کسی که از اعتقاداتش سخن می‌گوید به نهاد قدرت صرفاً به خاطر تشابه گفتار در قادی در ظاهر، قضاوتی است که طبعاً از کم آگاهی نشأت می‌گیرد.

زندگی این بنده کوچک چون دیگران، پرورده پروردگار است و چنانچه خضوع و خشوعی باشد، ذات لایزال او را سزاست.

بنده هم به عنوان یک ایرانی، دل در گرو و سرزمینم و مردم آن دارم.  منتقد بسیاری از موارد و مسائلی هستم که بر سر جامعه‌ام آمده.  منتقد عدم وجود صبوری لازم برای شنیدن اعتراضات به حق مردم هستم. خود نیز جزئی از همین مردمم.  منتقد نوع رویا رویارویی با مردم پرسشگر در سال ۸۸ هستم. منتقد اتفاقات تلخ و نوع مواجهه با آن هستم. منتقد کشته شدن هم وطنانم در آبان ماه هستم.

منتقد آن دستپاچگی و عجله هستم که منجر به فاجعه سقوط هواپیمای مسافری شد و داغ عزیزانمان را بر دل هامان نهاد. منتقد اتفاقات بدی هستم که برای فرهنگمان افتاده.  در عین حال، حال عمومی را درک می کنم چون خود یک از عوامل هستم.  این را معتقدم الان وقت کنار کشیدن نیست.

تحریم فستیوال و عدم حضور راه چاره نیست.  چرا که جا برای دیگرانی باز می شود که انگیزه های دیگری دارند. الان باید بود و حرف زد. الان باید طیف هنرمندان یکصدا مطالبات و انتظارات خود را در یک قالب واحد مطرح نماید.
دست از ظاهر بینی برداریم. نگاه اجمالی به کارنامه‌ها خود مشتی است نمونه خروار.

چطور میتوانیم دم از انصراف بزنیم در حالی که کارهایی در کارنامه خود داریم که بودجه آن مشخصاً از نهادهای قدرت تامین شده؟ این اگر ریاکاری نیست پس چیست؟

کجای کارنامه بنده حقیر چنین کارهایی یافت می‌شود؟ تنها درباره دو اثر که ممکن است چنین ظنی به وجود آورده باشد همین قدر بگویم که فیلم‌ دلشکسته را تنها به دلیل اینکه سعی داشت برای جوانان علاقه‌مند به حضور در بسیج الگوی رفتاری درستی بر پایه ادب و احترام به افکار مخالف ترسیم کند، با دستمزدی بسیار ناچیز کار کردم و نقش پرافتخار شهید بابایی را به دلیل ارادتم به شهدای که با نثار جان شان مدافع راحت جان و مال مردم شان بودند.

شهدایی که اگر امروزه حضور داشتند، شاید اوضاع به گونه دیگری بود. کجای کارنامه حقیر تعاملات نزدیک با نهادهای قدرت یافت می‌شود که این چنین رأی بر وابستگی فکری و عقیدتی بنده می دهید؟

 بنده هر تصمیمی در زندگی گرفتم با استقلال رای و خود خواسته بوده چرا که منبع الهامات مرا در ظاهر زندگی جستجو نمی‌کنم.  به اندازه مثنوی هفتاد من می توان نوشت اما در حوصله مخاطب نمی‌گنجد.  دیر زمانی است که حوصله‌مان کفاف رویارویی با حقایق را نمی کند و این در حالی است که آفرینش بزرگ با من متانت و صبر به کار خود است. او خود را با ما هماهنگ نمی‌کند. این ماییم که چنانچه خود را به عشق با سمفونی بزرگ آفرینش یک دل و همساز نکنیم، چون نوازندگانی نابلد و فالش نواز، نت‌های زیبای زندگی را آنقدر بد اجرا می‌کنیم که دیر یا زود، ناگزیر از ترک این گردونه عظیم خواهیم شد.

هر که هستیم، هر کجا هستیم و بر هر مسندی که تکیه زدیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 17
 • IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  63 4
  شهاب الدین حسینی خیلی آقایی. دوست داریم. از قارقار چند کلاغ زشت ناراحت نشو. تو تاریخ تا بوده همین بوده. تو کارتو بکن. بیشتر از همیشه در قلب ملت ایران برا خودت جا باز کردی.
  • IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   30 0
   آفرین. خیلی خوب گفتی. آقا شهاب شما کار خودتو بکن. به صدای این کلاغای بد صدا هم گوش نده. دعای خیر ایرانیها پشت سر ته.
  • IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   17 0
   چقد ما دوست داریم آقا شهاب. دلشکستتم مثل کارای دیگه ات عال-------------------------------------------ی بود. ایرانی وطن دوست.
  • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   6 0
   تکلیف اون آشغالهایی که هم از توبره فیلم دولتی میخورن هم از آخور گرین کارت و اقامت، برای همه مشخصه واقعا احتیاجی به روشنگری نداره چون اونی که تا حالا این مطلب رو نگرفته فقط مغرضه و بس
 • IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  22 4
  شریک دزد و رفیق قافله اند
  • IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   7 0
   آفرین. خیلی خوب گفتی. آقا شهاب شما کار خودتو بکن. به صدای این کلاغای بد صدا هم گوش نده. دعای خیر ایرانیها پشت سر ته.
 • بنده خدا IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  30 1
  یکی به میخ زدی یکی به نعل .........وابستگی به قدرت شیطانی خجالت آوره نه وابسته بودن به قدرت حق .....واقعا که......دمت گرم آقای حاتمی کیا که گفتی بله من وابسته ام و به این وابستگی افتخار می کنم ........
 • داود IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  4 1
  دقیقا مشکل همینجا هست دولت بیت المال است و نباید باعث سواستفاده جناح های سیاسی شود مگر بودجه دولتی برای کیست؟ برای این مردم است لطفا دست از این تفرقه بردارید ایران و منابعش متعلق به همه است همههههههههه
  • IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
   0 0
   متعلق به ایرانیان است نه ایرانیان وطن فروش کاسه لیس امریکا
 • CA ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  9 0
  کلا بایستی از صدا و سیما بندازیم بیرون و هم هیچ مجوزی برای هیچ گونه نمایشی بهشون ندهند تا است و پاس بفهمند معنی وطن چی هست. وطن فروش خائن هیچ جایی بین مردم نداره.
 • کاظم IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  25 1
  خاک بر سرتون که بندگی خدا و وابستگی به ولایت را ننگ می دانید ولی بردگی شیطان غرب یا شیطان نفس را نمی بینید آزادگی را از حاج قاسم یاد بگیرید که خواند چون جهند از دست خود دستی زنند چون رهند از نفس خود رقصی کنند اینها مردان آزاده واقعی هستند نه شما ها که برده دنیا هستید امروز حلالترین و گواراترین دستمزد دستمزدیست که از دست ولایت بگیرید خاک پای ولایت سرمه چشمان من و عاشقانش و پول بی زبان او نصیب شما ها باد
  • IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   3 0
   نان حلال
 • یونس IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  7 0
  دانستن اینکه آمریکا به نابودی سرزمین و مردم ما راضی و خشنود است سخت نیست. این شیوه امریکاست. با همین شیوه صاحب سرزمین شدند.
 • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  8 0
  بعضی بازیگرا هر وقت پول عیش و نوششون کم میشه علیه نظام بیانیه میدن.
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  22 0
  نوام چامسکي! آن روزي يک ملت مي ميرد که اربابان فکري شان به جاي متفکران، از هنرپيشگان و آوازخوانان تشکّل يافته باشند!!!!!!
  • میثم IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   1 0
   جایگاه و مقام انسانی در برابر خداوند ربطی به شغل و مقام انسان ندارد بستگی به میزان تعهد انسان در برابر خداوند متعال است. حق و باطل چنان در هم آمیخته شده اند که تشخیص شان برای همه سخت شده. مگر از خدا طلب کمک کنیم تا چراغ روشنایی فهم حقیقت را در برابر ما قرار دهد.
 • IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  7 15
  "همین قدر که فهمم شد با این خشونتی که در وجود شماست، چنانچه در مسند قدرت بودید، عملکردی بهتر از آنچه امروز شاهد هستیم نداشتید." عاشق این جمله شهابم. اگه سانسورچی و سردبیرتون میفهمید کلا این خبر رو حذف میکرد
  • IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
   7 0
   اینها تنها نظر او و جوابیه برای آنان که مدنظر او بودند است و نشر آن دلیل بر درست بودن همه مطالب علی الخصوص تیکه های داخل متن نیست .
 • IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  7 0
  بازیگرانی که انصراف میدن توی جو فضای کوچیک مجازی هستن که فکر میکنن اونا کل ملت هستن و با این انصراف ها میتونن بین همه محبوب بشن ولی اشتباه میکنن. وقتی دل به دشمن احمقی مثل ترامپ میبندین که نجاتتون بده ناخودآگاه این حماقت بهتون سرایت میکنه! واسه خودم و همه ملت آرزوی بصیرت میکنم.
 • IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  2 3
  خخخخ
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  0 0
  خداوند یک عده رو خلق کرد به عنوان هیزم جهنم از او بخواهیم که هیزم نباشیم.
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  2 0
  شرفت رو عشق است شهاب
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  4 0
  سقوط هواپیما به دلیل عجله نبود، به دلیل رذالت آمریکا بود
 • ناشناس US ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  2 0
  از کشته شدن همه ناراحت شده بجزشهادت شهید بزرگ سردارسلیمانی. پس اوهم مثل بقیه ی دوستان بازیگرش هست.ماهم شمابازیگرارو و فیلمهاتون رو تحریم میکنیم
 • IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  9 0
  جالبه امثال قاسمخانی و ژوله که سالهات در انتخابات خودشون را رنگ میکنن و برای دولتها تبلیغ میکنن به بیرنگ هایی مثل شهاب حسینی و سیروان خسروی و...انگ وابستگی سیاسی میزنن. یعنی کسی باور میکنه اینا مجانی خودشون رنگ میکنن مگه بیلبورد تبلیغاتی مجانی داریم؟
 • اکرم IR ۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  0 0
  شهاب اقا حرص نخور هنرپیشهها فیلمشونه کلاس میزارن اخه زیادی رو دیدن
 • محبوبه IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
  1 0
  یک ماهی مرده هم میتونه در جهت آب حرکت کنه اگه تونستی در جهت مخالف حرکت کنی مردی مثل اقای شهاب حسینی این هنرمندان تازه به دوران رسیده برای مطرح بودن دست به هرکاری می زنند همینا جوانها را دارند به فساد میکشونند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس