کد خبر 1032252
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵
میوشوستین

در سال ۲۰۰۸ ، میشوستین از خدمت دولتی استعفا داد و دو سال به عنوان رئیس مدیریت دارایی "یو اف جی" در مدیریت دارایی و سهام خصوصی گذراند.

به گزارش مشرق، استعفای دولت روسیه پس از سخنان رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در مجلس فدرال در ۱۵ ژانویه اعلام شد. پس از آن نخست وزیر دیمیتری مدودف استعفای دولت خود را اعلام کرد، رئیس جمهور  کاندیدای خود را به عنوان رئیس جدید دولت - میخائیل میوشوستین – اعلام نمود.

با توافق میشوستین و با پیشنهاد پوتین ، نامزدی وی در تاریخ ۱۶ ژانویه توسط پارلمان روسیه مورد بحث قرار گرفت و در نهایت به تصویب دوما رسید.

میشوستین که در سال ۱۹۶۶ در مسکو متولد شد ، فعالیت های دولتی خود را در سال ۱۹۹۸ با کار در سازمان خدمات مالیاتی فدرال روسیه آغاز کرد، وی پیش از مقام نخست وزیری به عنوان "رئیس سازمان خدمات مالیات فدراسیون روسیه" مشغول به کار بود.

میشوستین سپس در سال ۲۰۰۴ به عنوان رئیس آژانس ثبت املاک و مستغلات فدرال (روس دیوژیماستی) منصوب شد و سپس در سال ۲۰۰۶ ، مسئولیت سرپرستی "آژانس فدرال در مناطق ویژه اقتصادی" را بر عهده گرفت.

در سال ۲۰۰۸ ، میشوستین از خدمت دولتی استعفا داد و دو سال به عنوان رئیس مدیریت دارایی "یو اف جی" در مدیریت دارایی و سهام خصوصی گذراند.

وی در سال ۲۰۱۰ به عنوان رئیس خدمات مالیاتی فدرال بار دیگر به خدمات دولتی بازگشت. این سازمان وظیفه تعامل با مالیات دهندگان را مشی کار خود قرار داد. میشتوستین ایجاد خدمات دیجیتال و مبارزه با فساد را در این سازمان در برنامه کار خود قرار داده بود.

وی دوره دکتری خود در رشته اقتصاد را در سال ۱۹۹۲ به پایان رساند.

گفتنی است، استعفای دولت روسیه پس از سخنان رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در مجلس فدرال در ۱۵ ژانویه اعلام شد. پوتین در طی سخنرانی خود خبر از "تغییرات اساسی" در قانون اساسی روسیه داد، از جمله افزایش قدرت پارلمان برای انتصاب اعضای دولت از جمله نخست وزیر ، که تا به امروز مستقیماً توسط رئیس جمهور منصوب شده بود. پیش از این ویاچیسلف والادین، رئیس دومای روسیه اعلام کرد که تمامی نمایندگان دوما به طور متحد با انتخاب میخائیل میشوستین به عنوان نخست وزیر روسیه موافق کردند و هیچ رای مخالفی در این میان وجود نداشت.

منبع: جام نیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس