نظامیان آمریکا

ارتش اشغالگر آمریکا تجهیزات نظامی و لجستیکی جدیدی به پایگاه‌های خود در میادین نفتی در شمال شرق سوریه اعزام کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از آناتولی، منابع محلی اعلام کردند ارتش آمریکا تجهیزات نظامی و لجستیکی جدیدی به پایگاه‌هایش در شرق سوریه اعزام کرده است.

این منابع، که نام‌شان فاش نشده است، روز گذشته اعلام کردند که کاروان آمریکایی متشکل از ۱۴۰ کامیون، عصر یکشنبه از طریق گذرگاه مرزی «الولید» در مجاورت با عراق به سمت پایگاه‌های آمریکایی در جنوب استان الحسکه و حومه دیر الزور در شرق سوریه حرکت کردند.

بیشتر بخوانید:

ائتلاف «البناء»: آمریکا با ابقای نظامیانش در خاک عراق اعلام جنگ می‌کند

طرح های اولیه درخصوص آینده آمریکا در عراق

بغداد: هیچ توافق جدیدی برای بقای نیروهای آمریکایی تدوین نمی‌شود

طبق اعلام منابع مذکور، کاروان آمریکایی همچنین حامل خودروهای زرهی از نوع «هامر»، ادوات حفاری و تجهیزات و مهمات نظامی بوده است.

آمریکا اخیرا بارها اقدام به ارسال تجهیزات و مهمات نظامی به پایگاه‌هایش در شرق و شمال شرقی سوریه، که بیشتر آنها در نزدیکی میادین نفتی سوریه واقع است، کرده است.

همزمان با عملیات نظامی ترکیه موسوم به «چشمه صلح» در اکتبر گذشته، نیروهای آمریکایی از برخی از پایگاه‌های‌شان در شمال شرقی سوریه عقب‌نشینی کردند ولی آنها از پایگاه‌های مستقر در میادین نفتی و حومه آن خارج نشده‌اند.

در نوامبر گذشته، وزارت دفاع آمریکا( پنتاگون) در بیانیه‌ای اعلم کرد که نیروها و تجهیزات نظامی بیشتری به میادین نفتی در شرق سوریه اعزام می‌کند.

پیشتر نیز «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا طی اظهاراتی درباره پایگاه‌های این کشور در سوریه، گفت: «از نفت حراست خواهیم کرد. تصمیم خواهیم گرفت که چه کاری باید در آینده انجام دهیم.»

در همین حال، وزارت دفاع روسیه در واکنش به نیت آمریکا برای حمایت از میادین نفتی شرق سوریه، آمریکا را به سرقت در سطح جهانی متهم کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس