دکتر سعید قریشی، دکتر ارتودنسی و متخصص دندانپزشکی کودکان، در کنار شما است تا هزینه ارتودنسی دندان‌هایتان را محاسبه کنید. دکتر قریشی، دارای دیپلم فلوشیپ و همچنین بورد تخصصی از کشور کانادا؛ و همچنین دارای مجوز فعالیت و ارائه خدمات ارتودنسی در کشور کانادا هستند. در صورتی که تمایل به تخمین و برآورد هزینه ارتودنسی دندان‌هایتان دارید؛ دکتر قریشی، دندانپزشک متخصص ارتودنسی و متخصص دندانپزشکی کودکان در کنار شما است تا علاوه بر تخمین حداقل هزینه ارتودنسی، به شما مشاوره‌ای جامع پیرامون دیگر خدماتی که تمایل به دریافت آن‌ها دارید، دهد. ایشان با دارا بودن سه کلینیک ارتودنسی مجهز در تهران و همچنین یک کلینیک ارتودنسی در قم، در کنار همکاران زبر دست‌شان، پاسخ‌گوی شما هستند.

دندانپزشک متخصص ارتودنسی

یکی از مواردی که به هنگام انتخاب دکتر ارتودنسی باید به آن توجه داشت، تفاوت میان دندانپزشک و دکتر ارتودنسی است. متخصصین دندانپزشک دارای مدارک پایه در زمینه آشنایی با دهان، لثه و دندان هستند؛ در صورتی که متخصصین ارتودنسی به صورت تخصصی با نحوه مرتب کردن و فرم دادن به دندان‌هایی که به شکل نامرتبی در دهان قرار گرفته‌اند، آشنا هستند. دندانپزشک متخصص ارتودنسی، به فردی گفته می‌شود که پس از کسب مدارک لازم در زمینه دندانپزشکی، به صورت تخصصی در زمینه ارتودنسی فعالیت نموده است.

کلینیک ارتودنسی

یکی از مزایای بهره از کلینیک ارتودنسی، کاهش نیاز شما به مراجعه به چندین مرکز متفاوت برای عکس برداری و انجام ارتودنسی است. دکتر قریشی با دارا بودن 3 کلینیک ارتودنسی مجهز در تهران و یک کلینیک مجهز در شهر قم، در کنار شما هستند تا بهترین خدمات را ارائه دهند. همچنین در مطب‌های تهران ایشان، متخصص دندانپزشکی کودکان نیز حضور دارد تا بهترین خدمات دندانپزشکی کودکان را به فرزندان شما ارائه دهد.

خدمات دندانپزشکی کودکان توسط متخصص دندانپزشکی کودکان

یکی از مواردی که هر والدی باید به آن توجه کند، چکاپ‌ها سالانه دندان‌های کودکانش است. یکی از مزایای اصلی چکاپ‌های فصلی یا سالیانه دندان‌های کودکان، امکان انجام درمانی مانند ارتودنسی پیشگیری است که به موجب آن، دیگر نیازی به ارتودنسی در سنین نوجوانی یا بزرگسالی برای کودک شما نخواهد بود.

شما می‌توانید خدمات دندانپزشکی کودکان را در مطب‌های تهران دکتر قریشی، توسط برترین متخصص دندانپزشک کودکان دریافت کنید.

ارتودنسی کودکان

ارتودنسی کودکان یکی از مواردی است که نیاز به تخصص جداگانه نسبت به ارتودنسی سایر سنین دارد. با توجه به فعالیت‌های کودکان در این سنین و همچنین تمایل نداشتن‌شان به مراجعه به مطب پزشک، ایجاد محیطی جذاب برای کودکان و همچنین تعامل سازنده دندانپزشک متخصص ارتودنسی با کودک، عامل بسیار مهمی در جهت همکاری کودک برای بررسی و در صورت نیاز، ارتودنسی دندان‌هایش است.

هزینه ارتودنسی کودکان (قیمت ارتودنسی کودکان)

همچون هزینه ارتودنسی که بیان نمودیم، متناسب با نیاز کودک شما، هزینه ارتودنسی کودکان متغیر خواهد بود. در برخی مواقع تنها نیاز به ارتودنسی پیشگیری است که هزینه به مراتب کمتری نسبت به ارتودنسی کودکان دارد. در مواقعی نیز، نیاز به هدگیر یا ... می‌شود که نیاز به همکاری کودک در طول درمان دارد که البته بر قیمت نهایی اثر خواهد داشت.

مراحل ارتودنسی کودکان

پس از انجام معاینه‌های مورد نیاز از دهان کودک، عکس برداری OPG باید صورت گیرد. پس از آن، دکتر ارتودنسی، قالبی از دهان کودک تهیه می‌کند و برای آن قالب، ارتودنسی مناسب تهیه می‌شود.

هزینه ارتودنسی دکتر قریشی

یکی از سوالاتی که برای شما مطرح می‌شود، هزینه ارتودنسی دکتر قریشی است. هزینه ارتودنسی توسط ایشان، با توجه به چندین عامل متفاوت محاسبه می‌شود. برای محاسبه هزینه ارتودنسی به صورت دقیق، نیاز به مراجعه شما به مطب است. پس از معاینه شدن شما توسط دکتر قریشی، هزینه ارتودنسی دندان‌های شما اعلام می‌شود.

عوامل اثرگذار بر هزینه ارتودنسی

در ادامه برای شما به چندین عامل اصلی اثرگذار بر هزینه ارتودنسی پرداخته‌ایم.

· نوع ارتودنسی مدنظر شما: یکی از اصلی‌ترین عوامل اثرگذار بر هزینه ارتودنسی، نوع ارتودنسی‌ای است که مدنظر دارید. به عنوان مثال، هزینه ارتودنسی نامرئی از نوع الاینرهای شفاف، در حدود 5 هزار دلار است؛ در صورتی که ارتودنسی فلزی ثابت، در بیشترین حالت، کمتر از 1 هزار دلار هزینه در پی دارد.

· وخامت قرارگیری دندان‌ها بر روی فک: در مواردی که فرم قرارگیری دندان‌ها بر روی فک بسیار نامناسب است و یا مثلا فک پایین، جلوتر از فک بالا است؛ از عمل‌های ارتودنسی یا اپن بایت برای برطرف نمودن این موارد استفاده می‌شود.

هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین

به هنگام محاسبه هزینه ارتودنسی، به صورت معمول هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین با یکدیگر محاسبه می‌شود. قیمت ارتودنسی فک بالا، به صورت معمول بین 2/1 تا 3/2 هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین با یکدیگر است.

هزینه ارتودنسی دندان در سال 98

بسیاری از مواد تشکیل دهنده و لازم برای ارتودنسی، از کشورهای دیگر تهیه می‌شود و به همین دلیل از کاهش ارزش ریال، قیمت ارتودنسی دندان در سال 98، مستقیما اثر می‌پذیرد. هزینه ارتودنسی دندان در سال 98 به نسبت سال 97، دارای رشد 3 تا 4 برابری در اکثر موارد بوده است.

دندانپزشک متخصص ارتودنسی

برای کسب مدرک تخصص ارتودنسی، ابتدا نیاز است که متخصص مورد نظر، به کسب دانش و مهارت در زمینه دندانپزشکی مشغول شود؛ به همین دلیل متخصصینی که در زمینه ارتودنسی بزرگسالان  و ارتودنسی کودکان فعالیت می‌کنند، ابتدا دانش و مهارت لازم برای دندانپزشکی را کسب کرده‌اند و در قدم بعد می‌توانند دندانپزشک متخصص ارتودنسی بشوند.

بهترین دکتر ارتودنسی در قم

دکتر سعید قریشی، یکی از برترین متخصص ارتودنسی در قم است. در صورت تمایل، می‌توانید با  شما مطب دکتر سعید قریشی، بهترین دکتر ارتودنسی در قم، تماس حاصل فرمایید.

بخش پایانی

امیدواریم این مقاله که به شرح هزینه ارتودنسی و نیز خدماتی که توسط متخصص دندانپزشکی کودکان، به شما و فرزندان‌تان ارائه می‌شود؛ مفید واقع شود. دکتر ارتودنسی، دکتر سعید قریشی (https://orthodontic.ir) همراه شما هستند.

**این محتوا تبلیغاتی است**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس