پایگاه آمریکایی

رسانه‌های غربی به تدریج به حجم تحقیر آمریکایی‌ها در عملیات موشکی ایران اقرار می‌کنند.

به گزارش مشرق، خبرگزاری رویترز  دراین باره نوشت برخی از موشک‌های ایران آشیانه‌های هواپیماها در عین‌الاسد را نابود کرده‌اند. برخی ساختمان‌ها و سازه‌ها به طور کامل تخریب و "ناپدید" شده‌اند.

رویترز گزارش داد ، تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهند، موشک های ایران به هفت ساختمان در بخشی از پایگاه هوایی عین الاسد در عراق خسارات وارد یا آنها را تخریب کرده که میزبان نیروهای نظامی آمریکا است.

بیشتر بخوانید:

بنا بر این گزارش، دو تصویر ارائه شده از سوی شرکت ماهواره ای تجاری پلنت لبز اینک (Planet Labs Inc) ، اصابت پنج فروند موشک را به این بخش از پایگاه هوایی عین الاسد نشان می‌دهد.

میزان خسارت ها می تواند با مقایسه تصاویر گرفته شده پس از حمله روز چهارشنبه با تصاویر 25 دسامبر سال گذشته سنجیده و ارزیابی شود. دست کم سه مورد از این سازه ها ظاهرا آشیانه های هواپیماها هستند. برخی از این ساختمان ها و سازه ها به طور کامل تخریب و ناپدید شده اند و تنها بخش هایی از بقیه آنها باقی است.

جفری لویس از موسسه مطالعات بین المللی میدلبری در مونتری کانادا در این خصوص گفت: آنها بخش آمریکایی این پایگاه هوایی را هدف قرار دادند. آنها قصد داشتند به این بخش حمله کنند و این کار را انجام دادند.

این تحلیل‌ها در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اصرار دارد که در این حملات به قوای آمریکا آسیبی نرسیده است. دونالد ترامپ در نشست خبری چهارشنبه اعلام کرد در این حملات هوایی - که ایران به تلافی کشته شدن هفته گذشته یکی از فرمانده های بلند پایه خود در عراق انجام داد - به هیچ آمریکایی آسیب نرسیده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس