گزارش| پوشش خبری گسترده رسانه‌های خارجی از انتقام سخت ایران از آمریکا

حملات موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکایی با پوشش خبری گسترده رسانه‌های انگلیسی زبان و همچنین واکنش مقامات آمریکایی همراه شده است.

به گزارش مشرق، رسانه‌های دنیا و مقامات برجسته سیاسی سریعا به بازتاب حملات موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق و واکنش به آن پرداختند.

شبکه خبری سی ان ان با پوشش خبری حملات موشکی و با اشاره به انتقام موشکی ایران از آمریکا نوشته است: تاریخ ثبت می‌کند که ترامپ خاورمیانه را از دست داد.

بیشتر بخوانید:

جان کربی، سخنگوی سابق پنتاگون نیز در گفتگو با سی ان ان گفت: ایران حمله به پایگاه‌های آمریکا در عراق را با استفاده از نیروهای اصلی خود و از خاک خود انجام داد تا به آمریکا نشان دهد توان آسیب زدن به نیروهای این کشور را دارد.

رسانه آمریکایی سی‌ان‌بی‌سی در مطلبی با اشاره به حمله بامداد امروز سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد آمریکا در عراق که مقر حضور تروریست‌های آمریکایی در آن بود نوشت: پاسخ ایران به آمریکا "بسیار سریع و خشن" بود و این یک خطر جدی است که ممکن است موضوع از دست {آمریکایی‌ها} خارج شود.

این رسانه آمریکایی در ادامه نوشت: توقع نداشتیم که ایران اینقدر زود و خشن پاسخ دهد. اما کاری است که شده است.

کشور آمریکا ,

رسانه‌های ژاپنی نیز با توجه به توجه به اختلاف ساعت نسبت به منطقه خاورمیانه به طور کامل اتفاقات مربوط به حمله موشکی ایران را پوشش دادند. کیودو در گزارش دیگری آورده است به دنبال شلیک موشک‌های ایران به اهداف آمریکا در عراق؛ سهام توکیو صبح امروز چهارشنبه به زیر 23 هزار واحد کاهش پیدا کرده است و برای اولین بار از ماه نوامبر سال گذشته به کمترین حد خود رسیده است.

گاردین و راشاتودی نیز از جمله رسانه‌هایی بودند که در خبری زنده به پوشش حملات موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکایی در عراق و اربیل پرداختند. لیلیام  یانگ محقق گاردین در پکن به واکنش سفارت ایران در پکن نسبت به این حمله موشکی با عنوان "پایان شرارت آمریکا در غرب آسیا فرا رسیده است" اشاره کرد.

یو اس ای تودی نیز در خبری با اشاره به حملات موشکی ایران نوشت که دولت آمریکا باید اکنون بیش از گذشته هوشیار باشد زیرا احتمال انجام یک حمله سایبری از سوی ایران بسیار محتمل است.

این حملات باعث افزایش نگرانی نامزدهای انتخاباتی آمریکا نیز شده است. یکی از این افراد سناتور الیزابت وارن، نامزد دموکرات در این رقابت‌ها است که در پیامی توییتری برای سلامت نیروهای آمریکایی حاضر در خاورمیانه دعا کرده و از دولت ترامپ خواست تا به دنبال کاهش تنش ها در خاورمیانه برود. وی در پایان این توییت نوشت: مردم آمریکا خواستار جنگ با ایران نیستند.

وندی شرمن، مذاکره کننده سابق هسته‌ای آمریکا در پیامی توییتری و در واکنش به ادعاهای ترامپ مبنی بر اینکه همه چیز خوب است نوشت: همه چیز خوب است!؟؟ واقعا. اگر هر کس دیگری این حرف را می‌زد ترامپ او را مسخره می‌کرد. البته اگر تلفاتی وجود نداشته باشد خوب است. اوضاع جدی است و وقت غرور نیست.

سناتور رندپال نیز در واکنش به حمله موشکی ایران به پایگاه تروریست‌های آمریکایی در عراق تاکید کرد: مدت‌ها پیش گفته بودم که سربازان ما باید به کشور برگردند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس