کد خبر 1028689
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
محسن پیرهادی

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ساز و کار این شورا را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، محسن پیرهادی سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در همایش بانوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب که عصر امروز برگزار شد، اظهار داشت: از ابتدای تشکیل شورای ائتلاف بنا بر این بود که تغییراتی داشته باشیم که جمع جریان انقلاب را بیشتر همراه کنیم.

وی افزود: یکی از اقدامات این بود که چهره های جدید و جوان بیشتری به لیست اضافه شود و البته این اقدام به معنای نادیده گرفتن تجربه های گذشته نیست. تلاش داریم هم از کارآزموده های با تجربه و خوش‌نام استفاده کنیم و هم از چهره های جدید و جوان.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ادامه داد: همیشه این گلایه وجود داشت که از ظرفیت بانوان کمتر استفاده می شود و دیگران از این ظرفیت بهره بیشتری می برند و تصمیم جدی این بود که حضور بانوان در فرآیندها و حتی لیست بیشتر باشد.

پیرهادی با اشاره به اینکه برای جمع بندی لیست در وهله اول سعی کردیم که چهره های مناسب از طریق احزاب و تشکل ها و مردم به ائتلاف معرفی شوند، اظهار داشت: احزاب باید ۶۰ نفر و تشکل ها نیز باید ۶۰ نفر را معرفی می کردند.

وی تاکید کرد: به برخی افراد هم که جریان سیاسی اجتماعی دارند سهمیه ای ۱۰ نفره داده شد که افراد مورد نظر خود را معرفی کنند که با این سازو کار کسی جا نمی ماند.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: حدود ۲۵۰ نفر به شورای ائتلاف معرفی شدند و بعد از آن قرار است جلساتی بدون حضور کاندیداها و همچنین آن عده از اعضای شورای ائتلاف که کاندیدا هستند، تشکیل و با سنجیدن رزومه حدود ۲۵۰ نفر معرفی شده و همچنین شاکله بندی لیست، تعداد کاندیداها به ۱۲۰ نفر کاهش پیدا کند.

پیرهادی در ادامه خاطرنشان کرد: فرآیند رسیدن به ۱۲۰ نفر هم اکنون در حال انجام است و بعد از نهایی شدن ۱۲۰ نفر، تشکل مردمی مجمع تهران شکل خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه مجمع تهران از نمایندگان چهار گروه اقشار، احزاب و اصناف و اقوام و همچنین نمایندگان شوراهای محلی نیروهای انقلاب در محلات تهران تشکیل و مجموعا جمعی ۲ هزار نفره را شکل می دهند، بیان داشت: ۱۲۰ نفر کاندیدای انتخاب شده در مرحله بعد باید رزومه خود را در سامانه ای که به همین منظور طراحی شده ثبت کنند و ۲ هزار نفر مشخص شده باید ۶۰ نفر را از بین این ۱۲۰ کاندیدا انتخاب کنند.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تاکید کرد: در مرحله نهایی نیز شورای مرکزی ائتلاف منهای کاندیداهایی که در شورا عضویت دارند و بعلاوه نمایندگان چهره های سرشناس دارای اقبال اجتماعی، اقدام به تعیین لیست نهایی ۳۰ نفره با توجه به شاخص های مصوب شده شورا خواهند کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس