کد خبر 1028449
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
جهاد اسلامی

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در مصاحبه‌ای با اعلام کرد که سردار سلیمانی ستون فقرات پروژه مقاومت و نام او همواره در ارتباط با بیت‌المقدس بود.

به گزارش مشرق، به دنبال شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون فرمانده نیروهای حشد شعبی در جنایت تروریستی آمریکا در فرودگاه بغداد٬ در خصوص نقش سردار سلیمانی در انسجام محور مقاومت و نیز مسیر این محور پس از شهادت سردار شهید ٬  مصاحبه‌ای با «مصعب البریم» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی انجام داده ایم که محورهای مهم این مصاحبه به شرح زیر است:

شهید قاسم سلیمانی مقاومت را در منطقه و فلسطین گسترش داد و به ویژه یک تغییر بی‌سابقه در سطح امکانات مقاومت به وجود آورد و در انتقال آنها کمک کرد.

بیشتر بخوانید:

۱۳ دی در تقویم، «روز جهانی مقاومت» شد

ما در فلسطین در غم و اندوه به سر می‌بریم و این روزها از بدترین روزهایی بود که مبارزان مقاومت شاهد آن بودند و همه خانه‌ها در غزه در غم شهادت سردار قاسم سلیمانی تبدیل به ماتم‌سرا(عزا) شده است.

سرنوشت پروژه صهیونیستی-آمریکایی٬ چیزی جز شکست و اخراج از منطقه نیست. پروژه نابودی و اخراج اشغالگران آمریکایی از منطقه محقق شده و تلاش و آرزوی این شهید در نابودی رژیم صهیونیستی کامل خواهد شد.

انتقام این خون در برابر پروژه صهیونیستی و اشغالگران آمریکایی در منطقه گرفته خواهد شد. شهادت سردار سلیمانی هرگز مقاومت را تضعیف نخواهد کرد.

سردار قاسم سلیمانی ستون فقرات پروژه مقاومت بود و همواره صهیونیست‌ها را آزار می‌داد و نام او پیوسته در ارتباط با بیت‌المقدس بود.

مشروح این مصاحبه به صورت سوال و جواب در زیر می‌آید:

شما به عنوان گروه‌های مقاومت٬ نقش سردار قاسم سلیمانی را در مبارزه با رژیم صهیونیستی و ابتکار عمل وی برای پیشبرد برنامه‌های مقاومت چگونه ارزیابی می‌کنید؟

البریم: درود می‌فرستیم به روح پاک همه شهدای مقاومت و شهدای جهاد مقدس که در مقابل رژیم اشغالگر صهیونیستی و استکبار آمریکا ایستادند و نیز درود می‌فرستیم بر روح پاک شهید گرانقدر سردار قاسم سلیمانی که یکی از فرماندهان مقاومت در منطقه اسلامی بود و نیز ابومهدی المهندس و همه شهدای امت اسلامی و این مصیبت بزرگ را تسلیت می‌گوییم.

بله ما یک ستون محکم در ارکان مقاومت در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی و طمع ورزی‌های آمریکا و پروژه آن که در تلاش برای غارت گزینه‌های منطقه اسلامی است از دست دادیم. اما ما تاکید می‌کنیم که این شهادت یک زندگی دوباره برای پروژه جهاد ما در برابر رژیم اشغالگر و استعمارگر است. شهید قاسم سلیمانی مقاومت را در منطقه و فلسطین گسترش داد و به ویژه یک تغییر بی‌سابقه در سطح امکانات مقاومت به وجود آورد و در انتقال آنها کمک کرد. سردار قاسم سلیمانی در پروژه نابودی استعمار و اشغالگری آمریکا در منطقه مشارکت داشت و ما به روح این شهید گرانقدر و همه شهدای مقاومت قول می‌دهیم که در این مسیر می‌مانیم. ما به خون پاک این شهید وفادار هستیم تا رویای آزادی را کامل کنیم٬ سردار قاسم سلیمانی ستون فقرات پروژه مقاومت بود و همواره صهیونیست‌ها را آزار می‌داد و نام او همواره در ارتباط با بیت‌المقدس بود. او بزرگ‌منشانه زندگی کرد و در راه آزادی با خواست خدا با عظمت شهید شد.

نقش سردار سلیمانی در آموزش گروه‌های مقاومت یا ترسیم برنامه‌های جنگ با رژیم صهیونیستی چگونه بود و نقش ایشان را در مبارزه با تروریسم چگونه ارزیابی می‌کنید؟

البریم: شهید قاسم سلیمانی برای حمایت از همه مستضعفان در فلسطین تا لبنان و سوریه و یمن در همه میادین می‌گشت و همه این عرصه‌ها در حال قیام ضد استکبار و ظلم و اشغالگری بودند. سردار سلیمانی از همه امکانات و تجربه‌های خود با برادرانش و گروه حامی مقاومت فلسطین و به ویژه برای دفاع از ملت فلسطین استفاده می‌کرد و ما بهره زیادی از این تجربه و حمایت نامحدود ایشان بردیم.

مقابله اخیر ما با دشمن اشغالگر صهیونیستی در سپیده دم که سرایا القدس به نمایندگی از مقاومت و ملت فلسطین آن را فرماندهی کرد٬ ثابت کرد که مقاومت پیشرفت بی‌سابقه‌ای در امکانات و توانایی خود داشته به طوری که اشغالگران صهیونیستی را غافلگیر می‌کند تا پروژه صهیونیستی پایان یافته و به خواست خدا اسرائیل از نقشه پاک شود. این رویا و پروژه شهید قاسم سلیمانی بود و او شب و روز برای این هدف تلاش می‌کرد و همه ما به این پروژه و هدف وفادار می‌مانیم.

سردار سلیمانی همیشه ما را به اتحاد میدان‌های مقاومت در مقابل دشمن اشغالگر و دفاع از مستضعفان درهمه میادین ومقابله با تروریسم دعوت می‌کرد که آمریکا آن را برای کشتار ملت‌های منطقه به وجود آورده بود. ما برای محافظت وحمایت از آینده و واقعیت ملت‌های منطقه با خون فرزندان مقاومت بهای سنگینی پرداخت کرده‌ایم و این تلاش و این خون‌ها ادامه خواهد داشت و همچنان در برابر اشغالگر و استعمارگر خواهیم ایستاد.

این محور مبارک که خون رهبران خود را فدا کرده ثابت می‌کند که همچنان زنده است و به خواست خدا در برابر اشغالگران آمریکایی و پروژه صهیونیستی متحد است و پیروز خواهد شد. تا زمانی که شهادت عنوان این محور باشد به خواست خدا پیروزی‌های مستمر نصیب آن شده و پروژه آمریکایی با شکست مواجه خواهد شد. سرنوشت این ملت ایستادگی در برابر اشغالگر است تا از شر استکبار و استعمار آزاد شود.

آمریکا قصد دارد تا برای استقرار صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی مقاومت را تضعیف کند٬ آینده جریان مقاومت را پس از این جنایت و شهادت سردار سلیمانی چگونه ارزیابی می‌کنید؟

البریم: باید تاکید کنیم که اشغالگران صهیونیستی مبرا از خون شهید سردار سلیمانی نیستند؛ چرا که رژیم صهیونیستی او را در لیست ترور خود قرار داده بود اما ما تاکید می کنیم که انتقام این خون در برابر پروژه صهیونیستی و اشغالگران آمریکایی در منطقه گرفته خواهد شد. شهدا زندگی جدیدی به مقاومت هدیه می‌کنند و شهادت سردار سلیمانی هرگز مقاومت را تضعیف نخواهد کرد.

به امید خدا پروژه نابودی و اخراج اشغالگران آمریکایی از منطقه محقق شده و تلاش و آرزوی این شهید در نابودی رژیم صهیونیستی کامل خواهد شد. این مسیر به خواست خدا و به برکت خون شهدا کامل خواهد شد تا انتقام آنها گرفته شود و سپس این امت از استکبار و اشغالگر و استعمار آزاد گردد؛ هیچ جایگاه و سرنوشتی برای این امت به جز پیروزی وجود ندارد و سرنوشت پروژه صهیونیستی-آمریکایی٬ چیزی جز شکست و اخراج از منطقه نیست.

ما در فلسطین در غم و اندوه به سر می بریم و این دو روز از بدترین روزهایی بود که مبارزان مقاومت شاهد آن بودند و همه خانه‌ها در غزه در غم شهادت سردار قاسم سلیمانی تبدیل به عزاخانه شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس