ریاض کریم

یک تحلیلگر سیاسی مستقر در لندن تأکید کرد آمریکا و متحدانش بعد از ترور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در منطقه امن نیستند.

به گزارش مشرق، یک تحلیلگر ارشد سیاسی مستقر در لندن در مصاحبه‌ای اختصاصی با توصیف اقدام آمریکا در ترور سپهبد «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان «اقدام جنگی» آن را محکوم کرد. 

بیشتر بخوانید:

امیرعبداللهیان: آمریکا پاسخی قوی و کوبنده دریافت خواهد کرد

آغاز دومینوی تغییرات بزرگ در منطقه

«ریاض کریم»، مدیر اندیشکده «Veritas Centre for Strategic Studies» در لندن، همچنین تصریح کرده بعد از ترور سردار سلیمانی برای آمریکا حفظ سطح نیروهای خود در عراق، جز با اشغال این کشور غیرممکن خواهد بود.

کریم گفت: غیرممکن است که شاهد حفظ سطح نیروهای آمریکا در عراق باشیم، مگر این که آنها عراق را بار دیگر اشغال کنند که این نیازمند به راه افتادن حمام خون خواهد بود. به طور خلاصه، امپریالیست‌ها و متحدان آنها در منطقه، از شام گرفته تا خلیج فارس و فراسوی آن، ناایمن هستند.

این تحلیلگر ارشد سیاسی به نقش رژیم صهیونیستی در ترور سردار سلیمانی هم اشاره کرد و گفت: همه ما می‌دانیم هیچ اقدامی درباره ایران بدون دخالت اسرائیل انجام نمی‌شود و این اتفاق هم استثنا نبود. مختصات [جغرافیایی محل ترور] توسط اسرائیل فراهم شده بود، اما اسرائیل می‌خواست از به عهده گرفتن تبعات ترور خودداری کند، بنابراین، آنها کار دیگری که برایشان بهترین اقدام بود را انجام دادند یعنی سلاح را روی دوش ترامپ گذاشتند و آن را شلیک کردند.

وی در ادامه اضافه کرد: در نهایت، فرقی نمی‌کند که اطلاعات این عملیات از کجا آمده باشد؛ حقیقت این است که ترور هدفمند قاسم سلیمانی و جانشین فرمانده حشد شعبی مصداق اقدام جنگی بدون تحریک قبلی، یکجانبه و غیرقانونی است.

ریاض کریم درباره سردار سلیمانی گفت: سردار افسانه‌ای ایران، سلیمانی نامی نبود که دنیا از کنار آن به سادگی عبور کند. او فردی مورد احترام بود، اما بیش از آن، او یک استراتژیست نظامی بی‌همتا بود که از اکثر ژنرال‌ها و استراتژیست‌ها یک سر و گردن بالاتر بود.

وی اضافه کرد: این سلیمانی بود که داعش را در عراق شکست داد و [شکست داعش] هیچ ارتباطی با آمریکایی‌هایی که کشورها را بمباران و آنها را با خاک یکسان می‌کردند، نداشت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس