آمریکا

رسانه‌های آمریکا از افزایش جرایم ناشی از نفرت در شهرهای بزرگ این کشور در سال ۲۰۱۹ گزارش می‎دهند که تیراندازی مرگبار ال پاسو یکی از مرگبارترین این نوع از جرایم به حساب می‎آید.

به گزارش مشرق، بر اساس گزارش جدید دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، جرایم ناشی از نفرت در شهرهای اصلی این کشور در سال ۲۰۱۹ به شدت افزایش یافت.

طبق این گزارش، جرایم ناشی از نفرت در شهرهای بزرگ آمریکا مانند نیویورک، لس آنجلس و شیکاگو پس از حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر به اوج خود رسیده است.

بیشتر بخوانید:

۲۰۱۹؛ سال خونبار دیگری برای آمریکا

در پی ۵ حمله اخیر در شهر نیویورک، شهردار نیویورک می‎گوید که «پلیس گشت‌های خود را در چندین منطقه افزایش داده است.»

آمارها حاکی از آن است که در شهر نیویورک، ۴۱۵ اقدام ناشی از نفرت در سال ۲۰۱۹ به ثبت رسیده که این میزان در سال گذشته آن، ۳۶۱ مورد گزارش شد؛ همچنین جرایم کینه توزانه بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است.

در شهر لس آنجلس جرایم کینه توزانه از ۲۹۰ مورد در سال ۲۰۱۸ به ۳۰۹ مورد در سال ۲۰۱۹ رسید که این نوع از جرایم پس از حمله ۱۱ سپتامبر به بالاترین میزان خود رسیده است؛ حملات سفید پوستان به شهروندان سیاه پوست بیش از ۱۸ درصد افزایش یافته داشته و به ۵۸ مورد رسید.
در شهر شیکاگو نیز ۹۶ مورد جرایم ناشی از نفرت به ثبت رسیده که این حوادث در سال ۲۰۱۸، ۷۷ مورد گزارش شده است.

این جرایم همچنین در شهر فینیکس، آریزونا طی یک سال گذشته ۲۵ درصد روند صعودی است.

بر اساس این گزارش، در مجموع، جرایم کینه توزانه و ناشی از نفرت در ۵ شهر بزرگ آمریکا از ۸۶۷ مورد در سال ۲۰۱۸ به ۹۸۸ مورد در سال ۲۰۱۹ رسید که در حدود ۱۴ درصد رشد داشته است.

این نوع از جرایم در ۱۰ شهر بزرگ آمریکا در حدود ۱۰ درصد  رشد داشته است.

این گزارش می‎گوید «افزایش تعصبات مانند قبیله گرایی، نژادپرستی و ... هستند که در میان گروه‌های مختلف به طور گسترده دیده می‌شود.»

سال ۲۰۱۹ یکی از بدترین سال‌ها در آمریکا در مورد جرایم ناشی از نفرت از سال ۱۹۹۲ به شمار می‌آید؛ در یک حادثه تیراندازی جمعی در فروشگاه والمارت در شهر ال پاسو، تگزاس فرد مهاجم به دلیل «تفکرات سفید برتر پنداری» ۲۰ نفر را کشته و ۲۶ نفر دیگر را زخمی کرد.

عامل این تیراندازی مرگبار جوانی ۲۱ ساله بود که به سمت شهروندان مکزیکی تیراندازی کرد؛ در سال ۲۰۱۸ در حوادث مربوط به جرایم ناشی از نفرت، شهروندان سیاه پوست بیشتر هدف مهاجمان قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، از ۴۵ مورد قتلی که در آمریکا در سال ۲۰۱۹ صورت گرفته، ۲۶ مورد از آن جرایم توسط افرادی صورت گرفته که نژاد سفید را برتر از سایر نژادها می‌دانستند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس