کد خبر 1025397
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
مایک پمپئو نمایه

چندین هفته مانده به اعلام نتایج نهایی بررسی صلاحیت‌ داوطلبان انتخابات مجلس، پمپئو وزیر خارجه آمریکا در توئیتی، نتایج بررسی صلاحیت‌ها را زیرسؤال برده و عملاً فرمان حمله به شورای نگهبان را صادر کرد.

به گزارش مشرق، پمپئو وزیر خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه در اقدامی وقیحانه در توئیتر خود نوشت: «انتخابات پارلمان ایران دو ماه دیگر برگزار می‌شود اما رژیم پیش‌تر با رد صلاحیت بیش از ۱۰۰۰ نامزد به دستکاری در آن پرداخته است. ما در کنار مردم ایران که خواستار آن هستند که صدایشان شنیده شود، می‌ایستیم.»

بیشتر بخوانید:

خودکشی از ترس مرگ؛ وقتی امریکا از مقاومت رکب خورد

واکنش کدخدایی به ادعای پمپئو در مورد انتخابات مجلس

پامپئو نگران انتخابات ایران شد


گرچه ادعای مضحک وزیر امور خارجه آمریکا درباره ایستادگی در کنار مردم ایران به اعمال ‌تروریسم اقتصادی در راستای برآورده کردن اهداف پلید واشنگتن از جمله ایجاد اغتشاشات و ناامنی در ایران خلاصه می‌شود، اما اظهارنظر وی درباره انتخابات ایران و همچنین موضوع
رد صلاحیت‌ها نیز در نوع خود جالب توجه است. وی که تا پیش از حضور در وزارت خارجه آمریکا در رأس یکی از مخوف‌ترین و مرگبارترین سازمان‌های جاسوسی دنیا یعنی سازمان سیا (CIA) مشغول جنایت بود، چندی پیش در اظهاراتی صراحتا اعتراف کرده بود که دروغ‌گویی، تقلب و دزدی جزو افتخارات آمریکا است و او همه این کارها را انجام داده است.


از متهم کردن ایران  به دستکاری در انتخابات  تا افتخار به تقلب و دروغگویی


پمپئو در بخشی از صحبت‌هایش درباره‌ حقیقت و پشت‌پرده‌ سازمان سیا و برگزاری کلاس‌های آموزشی دزدی، دروغ و تقلب در این سازمان صراحتا اعتراف کرده بود: «زمانی که رئیس سازمان سیا بودم در سازمان دروغ می‌گفتیم، تقلب می‌کردیم، دزدی هم می‌کردیم. در سازمان سیا برای دروغ، تقلب و دزدی کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود. این کارها یادآور افتخارات تجربه آمریکایی است.» وی با تمجید از این اقدامات سیا در ادامه همچنین اذعان کرده بود: «این برنامه‌ها آدم را به یاد شکوه تدبیر آمریکایی می‌اندازد.»


پمپئو که سال گذشته نیز صراحتا به دروغ‌گویی درباره پرونده هسته‌ای ایران اعتراف کرده و گفته بود:«ایران قبل از برجام هم در مسیر دستیابی به بمب هسته‌ای نبود»، این روزها و در آستانه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی ناگهان نگران رد صلاحیت‌ها در ایران شده و در حقیقت به پادوهای خود علیه شورای نگهبان فرمان حمله صادر کرده است.


 هم‌نوایی جریان خاص با پمپئو در حمله به شورای نگهبان، چرا؟!


نکته قابل تأمل در این میان هماهنگی و هم‌نوایی جریان خاص در داخل کشور با این مقام آمریکایی در حمله به شورای نگهبان است. به نحوی که همزمان با بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، انتقادات، اعتراضات و البته تهاجمات برخی از افراد و شخصیت‌های سیاسی اصلاح‌طلب به شورای نگهبان شروع شده است و مدعیان اصلاحات با شدت و حدت بیشتری در راستای تخریب وجهه این شورا که به‌عنوان نهادی مهم برای جلوگیری از ورود «عناصر نفوذی دشمن» و ناخالصی‌ها به ارکان نظام، شناخته می‌شود اقدامات رسانه‌ای و اظهارات خارج از چارچوب قانونی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.


فارغ از تهاجمات اصلاح‌طلبانی که جلای وطن کردند و برخی از تندروهای این جریان در داخل کشور که نظارت را زیر سؤال می‌برند، افرادی هم که در چارچوب قانون احزاب سیاسی اصلاح‌طلب و قوانین کشور فعالیت سیاسی دارند در برهه‌هایی نظیر انتخابات حملات خود را به انحاء مختلف روانه شورای نگهبان می‌کنند.


در همین راستا حجت‌الاسلام ‌هادی غفاری، عضو مجمع نیروهای خط امام(ره) بعد از کاندیداتوری در انتخابات مجلس یازدهم، درباره رویکرد شورای نگهبان به اصلاح‌طلبان در این دوره از بررسی صلاحیت‌ها، گفت: شورای نگهبان قطعا باید فضا را باز بگذارد، اصلاح‌طلبان خدایی ‌ناکرده مزدور بیگانگان نیستند.


وی، همچنین اظهارداشت که دلیل ضعیف شدن جایگاه مجلس بررسی سلیقه‌ای صلاحیت‌های کاندیداهای مجلس است. باید به مر قانون و نظر چهار مرجع برای بررسی نامزدها مراجعه کرد.


این روحانی اصلاح‌طلب قبل‌تر هم گفته بود من واقعاًً نمی‌دانم کدام خدابیامرزی این نظارت استصوابی را مطرح کرد. اصلاً مردم شاید دلشان می‌خواهد به شمر و خولی رأی بدهند. مگر امام رحمت‌الله علیه در بهشت‌زهرا نفرمودند که گیرم شاه فردی عادل، دلسوز، مهربان و اندیشمند است. وقتی مردم نمی‌خواهند، باید برود. از آقایان باید پرسید این حرف امام است یا نه؟ فقط یک کلمه از امام یاد گرفتیم که «میزان حال فعلی افراد است» که این حرف را چماق کرده‌ایم و بر سر انتخابات می‌زنیم.


این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین بیان کرده بود که حداقل باید فتیله نظارت را پایین‌تر بکشیم؛ یعنی کسی را که فساد بَیِن دارد و روحیه دزدی و بی‌اخلاقی‌اش به تایید چهار دستگاه قطعی برسد رد صلاحیت کنند، نه اینکه بنده را با ۹ متر عمامه متهم به عدم التزام عملی به اسلام کنند.
پیروزی یا شکست بهانه است شورای نگهبان نشانه است!


هر چند بعد از اظهارات سطحی این روحانی اصلاح‌طلب نسبت به شورای نگهبان شخصیت‌های سیاسی و رسانه‌ای به استدلال غفاری مبنی بر ملاک بودن متراژ عمامه برای مسلمانی و داشتن صلاحیت را با عمامه می‌سنجید خرده گرفتند اما غفاری به عملکرد خود در جریان فتنه ۸۸، دستگیر شدن خود بعد از انتخابات ۸۸، احتکار سلاح و برنج در مسجدی که امام جماعت آن بود اشاره نکرده و خواستار کوتاه آمدن شورای نگهبان در برابر داوطلبان انتخابات مجلس شده است.


عباس عبدی، تحلیلگر مسایل سیاسی و از وابستگان جبهه منحله مشارکت پیروزی یا شکست اصلاح‌طلبان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را حائز اهمیت نمی‌داند و معتقد است که سیستم بر سر دوراهی احترام گذاشتن به رأی و نظر مردم و نادیده گرفتن آنان قرار گرفته است.


عبدی می‌گوید: اصلاح‌طلبان و نیروهای فراتر از اصلاح‌طلبان باید با بهترین نیروهای خود وارد انتخابات شوند و آزمونی را پیش روی شورای نگهبان و حاکمیت قرار دهند تا با تایید یا رد صلاحیت این نیروها بسیاری از مسایل تعیین تکلیف شود.


در حالی شاهد حملات گسترده و خارج از چارچوب قانونی اصلاح‌طلبان به شورای نگهبان هستیم که در هر دوره انتخابات، مهم‌ترین و اصلی‌ترین گزینه‌های این جریان برای کسب قدرت در مجلس و ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان تایید شده است.


توئیت پمپئو و دم خروس پروژه حمله به شورای نگهبان


به عبارتی مدعیان اصلاح‌طلبان درصدد هستند تا با ثبت‌نام چهره‌های جنجال‌برانگیز و هتاکی که مقبولیتی در بین مردم ندارند آمار رد صلاحیت‌ها را بیشتر و گسترده نشان دهند تا شورای نگهبان به‌دلیل رد صلاحیت‌های افرادی که مشروعیت و مقبولیت ندارند و بی‌اعتقاد خود به قانون و مردم را به اثبات رساندند تضعیف و تخریب شود و همچنین دلایل شکست احتمالی خود را شورای نگهبان جلوه دهند. به هر ‌ترتیب اظهارنظر وقیحانه وزیر امور خارجه آمریکا درباره رد صلاحیت نامزدهای مجلس شورای اسلامی آن هم در شرایطی که شورای نگهبان در حال بررسی صلاحیت نامزدهاست به‌خوبی نشان می‌دهد خط تخریبی علیه شورای نگهبان و نهادهای نظارتی دقیقاً خواست و هدف دشمن است و از کجا هدایت می‌شود.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 50
 • در انتظار بررسی: 15
 • غیر قابل انتشار: 31
 • IR ۰۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  27 25
  بفففففررررررمااااااا
  • IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
   22 41
   پمپئو ، از سرنوشت اونی که قبل تو دستور حمله میداد ( جان بولتون ) عبرت بگیر
  • IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
   22 38
   پمپئو از رد صلاحیت سرمایه های آمریکا در ایران حسابی نگران شده
  • IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
   37 2
   زنده باد هر کی با شما مشکل داره
 • سید IR ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  72 63
  مانده ام که بگوییم خوش به حال یا بدا به حال تأیید نشدگانی که چنین حامیانی دارند!؟ انتخاب با اصلاح طلبان تهوع آور!!!!
 • فدایی رهبر IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  30 73
  اصلا صحبت شما در خصوص هادی غفاری درست گر چه ایشان هنوز وضعیتشان در عملکردشان در اوایل انقلاب و دادگاههای آن دوره در هاله ای از ابهام است ولی در باب نظر سطحی ایشان در خصوص شورای نگهبان به متراژ عمامه اشاره می کنید ولی به نقل قولی که از امام می آورد اشاره نمی کنید که کاملا درست است
 • IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  86 69
  اینقدر که از اصلاح طلبان نگران هستم از آمریکا و اسرائیل نگران نیستم.
  • IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
   4 4
   انقدر که اصلاحات به منافعتون ضربه زده امریکا نزده
 • آزاد IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  42 66
  چه غلط ها !!!!!
 • رضا IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  38 93
  یادشان رفته که ترامپ با تقلب در انتخابات آمریکا رییس جمهور شده. بروند گم شوند یانکی های نفهم
 • IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  48 91
  «انتخابات پارلمان ایران دو ماه دیگر برگزار می‌شود اما رژیم پیش‌تر با رد صلاحیت بیش از ۱۰۰۰ نامزد به دستکاری در آن پرداخته است. ما در کنار مردم ایران که خواستار آن هستند که صدایشان شنیده شود، می‌ایستیم.»؛ شما غلط مي كنين با جد و آباد تروريستتان احمق بيشعور داروي بيماران را تحريم مي كني مردم ايران را با تروريسم اقتصادي تحت فشار قرار مي دي اونوقت ادعا مي كني در كنار مردم ايراني.
  • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
   40 4
   دارو تحریم نیست
  • IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
   7 34
   9:31 شما از آمار درگذشتگان بیماری پروانه ای مطلع نیستید ؟ خبرش چن روز پیش هم منتشر شد
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  20 74
  پمپئو ددمنش در اینده خیلی نزدیک با ذلت و سرافکندگی تمام از کاخ سفید را ترک توسط ترامپاخراج می گردد و از صفحه سیاه عمر حکومت ظالم سرمایداری استکباری سیصد سالگی تاریخ امریکا حذف خواهد شد ودر کنار جان بولتون وبرایان هوک افراطی های ضد ایرانی به زباله دان تاریخ معاصر می پیوندد....
 • IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  11 74
  پمپئو ددمنش در اینده نزدیک به یاری خدا مثل جان بولتون و برایان هوک ددمنش ضد ایرانی از کاخ سیاه و ظلم دولت امریکا با ذلت اخراج می گردد توسط ترامپ
 • IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  15 55
  هرگاه دشمن از جریانی دفاع کرد باید دانست که می سوزد و از همین واکنش امریکائی ها و هم دستان آنها می توان به راحتی مواضع آنها را تشخیص داد ، باید اگر موافق قضیه ای بودند بر عکس عمل کنیم و اگر دشمنی با موضوعی نمودند از آن موضوعدفاع کنیم
 • حامد IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  14 51
  هر وقت صدای این بشکه و دور و بریهاشون در میاد باید متوجه بشیم که داریم راه درست رو میریم
 • اژدر IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  14 74
  آقای پمپئو لطفاً زرت و پرت ننماید اصلاً به توچه باز می خواهید در امور داخلی مان دخالت نماید پس منتظر دخالت ما هم در امور دخالتیان باشید که برایتان گران تمام خواهد شد.
 • IR ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  108 3
  مجلسیان تا به حال چه کار مفیدی انجام دادند؟؟
  • IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
   23 8
   برداشت گلابی و عکس یادگاری با موگرینی و عدم تصویب قوانین شفافیت و وووو
 • Barbod IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  7 33
  اين جملات عملا دخالت اشكار در امور داخلي ايران است.گذشت ان دورانی که امریکا تنها قدرت جهان و پلیس بین المللی بود.الان قدرت های جدیدی قد علم کرده اند اما امریکا نمیتواند و نمی خواهد این را باور کند.
 • قاصدک IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  9 33
  آقای شکم گنده ، چگونه میخوای در کنار مردم ایران بایستی ، با هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ، با اعمال تحریمهای ظالمانه ، تحریم ارسال داروهای ضروری برای بیماران بد حال میهنمان ، و ..... اوّل برادری ات رو ثابت کن بعد بپرداز به مسائل دیگه .
 • علیرضا IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  8 38
  بشکه ازفضولی داری میترکی توخفه شواونسردنیا چکارتوفضولی توایران هرچه بدبختی توایران است ازدست یک عده باصطلاح روشنفکر است که اززمان قاجار تاکنون نصیب این ملت شده کاش شعورداشتن وتاریخ گذشته رامطالعه میکردند ودرعبرت میگرفتندافسوس که این افراد میخواهندتاریخ راتکرار کنند ولی کورخوانده اند
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  7 36
  اقای پمپ شما خیلی بیجا میکنید کنار ملت هستید کی از شما دعوت کرده شماها حاکمان امریکا عین کفتار میمونی
 • سعید IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  5 32
  این آقایان که ادعای حمله به شورای نگهبان دارند8سال حکومت دست خاتمی داشتند والان قریب 7سال هست که دولت رادردست روحانی دارند به کدام خدمتشون مابنازیم جزء ذلت مات چه چیزی به ارمغان آوردندعزت ملت راگرفتند خواری به کشوروملت تحمیل کردند که فقط رضاخان میکرد بس کنید چون لیاقت ندارید حق ورود به مجلس هم ندارید درشورای شهر تهران وخیلی جاههای دیگر چه گندی نزدین به این کشور که درمجلس میخواین بزنین
 • حسین IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  5 28
  شورای نگهبان باید با قاطعیت کار خودش را بکند و توجهی به یاوه گویی این وآن نداشته باشد چرا که اینها این حرفها را از اول انقلاب گفته اند و هیچ غلطی هم نتوانسته اند بکنند تازه خیانت اصلاح ژلبان برای همه روشن شده است
 • سربدار IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  6 37
  به قول حضرت امام خمینی (ره)آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند) جناب پمپو شما که جوجه هستید این حرفها به ات نمیاد جناب پمپئو /اندازه نگهدار که اندازه نکوست/ فکر می کنم گنده تر از دهانت حرف زدی بزرکتر تو یک حرف دیگری می زند مثل اینکه سرت به تنت سنگینی کرده اینطور نیست پس لال شو
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  1 1
  مردم رو نابود کرد
 • IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  3 35
  داغتون می کنیم هم شما هم پادوها و مزدورانتان را. فعلا" عراق رو داشته باشید. فقط مونده این مردک جنایتکار با آرم اصلاح طلبان بیانیه صادر کند. هر جوری شده از انقلاب اسلامی دفاع می کنیم. خیالتان راحت.
 • ستار IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  3 36
  سلام امید وار آقای پمپئو زیر عقل بیاید از بس وقت پست اس تمام شده زده به سرش و خود ش را گم کرده خدا شفا به اش بدهد.
 • DE ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  5 46
  غلط های زیادی یک ایران ستیز تمام عیار!!!!! شب و روز با تحریم های ظالمانه ناجوانمردانه علیه مردم ایران نامردی میکنید !!!!با تحریم های دارویی ظالمانه به بیماران ایرانی حنایت می کنید! منتظر جواب های کوبنده باش مردیکه لمپن و ایران ستیز! به کوری چشم شما امریکایی ها مجلسی انقلابی خواهیم داشت تا ریشه شما رو از روی زمین بکنه. منتظر روزی باشید که مردم منطقه سربازاتون رو دونه دونه روانه جهنم خواهند کرد. هر چقدر امریکایی کشته بشه والله حق تونه.مرگ بر امریکای ایران ستیز!
 • جواد IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  7 40
  پمپئو غلط كرده باهفت جد آنهايي كه با اوهمفكرند.
 • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  4 34
  پمپ او(پمپ آب ) میشه تو بری خون با شلوارک وایسی جلوی ظرفشویی ظرف بشوری زر و وق وق زیادی هم نزنی مرتیکه کثافت اگه مردی که نیستی به کشور خودت برس بیچاره که کارتن خواب داره از سر وکول کشورت بالا میره بدبخت
 • IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  5 35
  ازماست که برماست ...تمامی اظهار نظرهای سخیفانه ،مغرضانه ،توهین امیز و مداخله جویانه مقام های غربی واروپایی وبه اصطلاح تحریمهای فلج کننده وضع شده از طرف انها برضد کشور وملت مقاوم ، مرهون جریان های تفرقه، فتنه ۸۸ سران فتنه و حامیان سران فتنه ،منافقین و خائنین به انقلاب اسلامی ایران میباشد... آسیب ها وخسارات سنگین وجبران ناپذیری که از ایجاد دوقطبی ، به فضای کشور وارد گردید از ایجادتوطعه های زنجیره ای وابستگان به جریانهای سبز، بنفش و رنگ های تفرقه انگیز متعفن لنجنزار بد بوی مغزهای معیوب و توریسین ها واتاق های فکر تزویر ،نیرنگ ،فریبهای رنگانگ برضد استقلال، ازادی ، امنیت ملی ،پیشرفت اقتصادی و تمایت ارضی ،کشور جمهوری اسلامی ایران تحمیل گردیده است... در مقاطع مختلف تاریخی همزمان با دو حریف میجنگیم یکی دشمن مهاجم خارجی و یکی هم خائنین داخلی ... ایکاش فقط با دشمن خارجی میجنگیدیم..... ضربه اصلی را خائنین داخلی به استقلال ایران میزنند .
 • IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  3 42
  مسائل داخلی وـ قانونی ما به پمپئو چه ربطب داره؟!
 • نعمت الله IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  2 35
  پمپو عضو رژیم شیطانی امریکا از جلادان سابقه دار مخوفترین سازمان تروریستی تاریخ بشریت یعنی سیا قبل انکه خفه اش کنند بهتر است خفه شود این تروریست شناخته شده بین المللی روسیاهتر از آن است که برای دیگران قضاوت کند. وصد البته مشخص است اگر یک تروریست سابقه دار منفور نزد ملتها اظهار مخالفت با کسی یانهادی کند ان فرد ویانهاد چه جایگاهی نزد ملتها دارد.
 • IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  4 40
  چکار کنه نمی تونه لال باشه باید هر از چندگاهی پارس کنه از ترسش.
 • رحیم IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  2 27
  آقای پمپئو تو رو خدا بداد ما برسید.ما محبتهای شما رو هیچوقت از یاد نمیبریم.لطف کردین دستور دادین مارو تحریم داروئی بکنند.دستور دادین شدیدترین تحریمها بر ضد ملت ایران وضع شود.واقعا ممنونیم از این همه لطف حضرتعالی. توی انتخابات مجلس هم اگه از این محبتها بکنید منت رو سر ما گذاشتید.بشرطی که ملت بزرگ ایران دست از حمایت از رهبری معظم انقلاب بردارد.که این آرزو رو به گور میبرید انشاءالله.
 • حامد IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  45 5
  انشاا... که خدا به شما مشرقیها شفای عاجل دهد که این تیترهای افتضاح را با قوه تخیل مزخرف خودتون می سازید.
  • IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
   3 34
   مگه مزدور امریکایی که اینهمه بهت فشار اومده
 • حسین اقا IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  34 3
  به نام خدا . .................... مشرق حیف که بعضی از نظرات را (( حالا به هر علتی )) منتشر نمیکنی ... و گرنه برای این هادی غفاری داشتم ..!!!!
 • IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  1 36
  این سگ کثیف چقدر واق واق می کنه
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  33 2
  امریکایی آدم های عاقل و علمی هستند
 • IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  1 33
  خخخخ. پمئو کی باشه که بخاد فرمان و دستور صادر کنه
 • IR ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  3 29
  تو هم میمیری .. در آرزوی شکست ایران میمیری.. مثل قبلی هاتون بفهم.. نفهم
 • 1 IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  4 28
  اونی که الان واجبه نونه نون.
 • IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  0 1
  دشمنی امریکا با حاکمیت ایران مانند دشمنی صدام با امریکاست
 • IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  0 23
  از رصئ نمایندگان این مجلس و مجلس قبل میفهمیم شورای نگهبان بعضی جاها از دستش در رفته.. انشالله اینسری محکم تر
 • IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
  2 32
  پمپ او،یاترامپئو؟ (اگه توهینه منتشر نکن!یه وخت جریمه نشی آ.)خیلی خیلی یونجه خورده.
 • IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
  0 0
  توغلط میکنی کنار ماباشی خیرنداری شرمرسان بی شرف

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس