«فوق لیسانسه‌ها» ۴۰ درصد مخاطب داشت/ چند درصد ماهواره می بینند؟

طبق نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما سریال «فوق لیسانسه ها» بیش از ۴۰ درصد مخاطب داشته است.

به گزارش مشرق، بر اساس اعلام نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما در خصوص سریال‌های آذرماه ۹۸ حدود ۵۰ درصد مردم بیننده حداقل یکی از سریال‌های جدید سیما بوده‌اند و در میان آن‌ها «فوق لیسانسه‌ها» و هشت قسمت ابتدایی «وارش» از شبکه سه و «حکایت‌های کمال» از شبکه دو بیشترین مخاطب را پای خود نشانده‌اند.

بر اساس این نظرسنجی حدود ۷۹ درصد از مردم در سراسر کشور بیننده برنامه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران اعم از سریال، فیلم سینمایی، مسابقه، مستند، سخنرانی، گفتگومحور، ورزشی و اخبار بوده‌اند و حدود ۵۰ درصد حداقل پای یکی از سریال‌های جدید تلویزیون نشسته‌اند.

بیشتر بخوانید:

براین اساس، سریال «فوق لیسانسه‌ها» شبکه سه سیما با ۹ /۴۰ درصد بیننده در صدر سریال‌های سیما قرار گرفته است.

۷ /۵۹ درصد بینندگان این سریال در حد زیاد و ۶ /۳۰ درصد در حد کم از این سریال رضایت داشته‌اند و ۷ /۹ درصد اصلاً از آن رضایت نداشته‌اند.

آخرین فصلی که از این مجموعه تلویزیونی پیش از «فوق لیسانسه‌ها» از شبکه سه سیما پخش شده بود توانسته بود ۶ /۳۴ درصد بیننده پای خود بنشاند.

در میان جنبه‌های مختلف سریال «فوق لیسانسه‌ها» ۹ /۷۵ درصد بینندگان آن را از نظر بازی هنرپیشه‌ها و ۱ /۶۹ درصد هم از نظر تیتراژ در حد زیاد موفق دانسته‌اند.

هشت قسمت ابتدایی سریال «وارش» هم که همچنان از شبکه سه سیما در حال پخش است، ۶ /۳۲ درصد از مردم را با خود همراه کرده است که ۳ /۸۹ درصد از آن‌ها در حد زیاد از این سریال رضایت داشته‌اند.

در میان جنبه‌های مختلف سریال «وارش» ۸ /۸۹ درصد از بینندگان آن را از نظربازی هنرپیشه‌ها، ۱ /۸۵ درصد از نظر تیتراژ، ۲ /۸۴ درصد از نظر جذابیت داستان، ۷ /۸۳ درصد ازنظر باورپذیر بودن شخصیت‌ها و ۵ /۷۹ درصد هم از نظر آموزنده بودن در حد زیاد موفق ارزیابی کرده‌اند.

«حکایت‌های کمال» شبکه دو سیما هم توانست در حدود ۶ هفته‌ای که مهمان خانه‌های مردم بود ۱ /۲۵ درصد از هم‌وطنان را پای خود بنشاند که ۴ /۸۵ درصد از آن‌ها در حد زیاد از این سریال رضایت داشته‌اند.

۱ /۸۴ درصد از بینندگان، این سریال را از نظربازی هنرپیشه‌ها، ۸ /۸۰ درصد از نظر آموزنده بودن، ۵ /۷۹ درصد از نظر تیتراژ، ۵ /۷۹ درصد از نظر باورپذیر بودن شخصیت‌ها و ۱ /۷۸ درصد از نظر جذابیت داستان آن را در حد زیاد موفق دانسته‌اند.

«به رنگ خاک» شبکه یک سیما هم ۴ /۲۲ درصد بیننده پای خود نشانده است که ۴ /۶۸ درصد در حد زیاد و ۴ /۲۹ درصد در حد کم از آن رضایت داشته‌اند و ۲ /۲ درصد هم اصلاً از آن راضی نبوده‌اند.

در میان جنبه‌های مختلف سریال به رنگ خاک، ۷ /۷۵ درصد از بینندگان آن را از نظر بازی هنرپیشه‌ها و ۴ /۶۸ درصد هم از نظر تیتراژ سریال آن را در حد زیاد موفق ارزیابی کرده‌اند.

سریال خارجی «هشدار برای کبرا ۱۱» که از شبکه پنج سیما پخش شده است نیز ۵ /۱۰ درصد بیننده پای خود نشانده است و «سرقت پول» دیگر سریال خارجی این شبکه‌ها ۵ /۳ درصد بیننده داشته است.

زمانی که این نظرسنجی انجام شده است سریال «زیر همکف» شبکه یک سیما در آغاز پخش قرار داشته و امکان نظرسنجی از آن نبوده است و در نظرسنجی بعدی میزان بیننده آن اعلام خواهد شد.

در میان سریال‌های تکراری هم که از شبکه‌های مختلف سیما پخش می‌شود «دلدادگان» با ۱۳ درصد و «بانوی عمارت» با حدود ۱۰ درصد بیننده در صدر سریال‌های تکراری قرار گرفته‌اند.

این ۲ سریال در یک ماه گذشته از شبکه آی فیلم برون‌مرزی پخش‌شده‌اند.

۶ /۲۸ درصد از مردم با پخش سریال‌های تکراری در حد زیاد موافقند و در مقابل ۹ /۲۵ درصد از آن‌ها هم در حد کم نسبت به پخش سریال‌های تکراری از شبکه‌های مختلف سیما نظر مثبت دارند و ۵ /۴۵ درصد از مردم هم اصلاً با پخش سریال‌های تکراری موافق نیستند.

۶ /۳۴ درصد از مردم هم سریال‌های شبکه نمایش خانگی را دنبال می‌کنند و در مقابل ۴ /۶۵ درصد آن‌ها اصلاً این مجموعه‌های نمایشی از شبکه نمایش خانگی را تماشا نمی‌کنند.

۳ /۲۱ درصد از مردم هم پای سریال‌های شبکه‌های ماهواره‌ای می‌نشینند و در مقابل ۷ /۷۸ درصد از آن‌ها اصلاً سریال‌های شبکه‌های ماهواره‌ای را تماشا نمی‌کنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
  14 13
  این آمار ها همش دروغه
 • IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
  7 2
  متاسفانه آمار جایگاه مهم خودش رو در آسیب شناسی از دست داده دعواهای سیاسی و جناحی نگاه ها رو به تمامی آمارها بدبین کرده این آمار خیلی مهمه .. بعد از فضای مجازی آمار ماهواره کاهش پیداکرده
 • صالح IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
  20 5
  البته که نظرسنجی صداو سیما خیلی واقعی ودقیقه!!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس