رضا مهاجری

محمدرضا مهاجری، سرمربی تیم فوتبال نساجی به انتقاد از فضای حاکم بر فوتبال کشورمان پرداخت و گفت: عده‌ای نباید سرمایه‌های یک باشگاه را که به هر دلیلی نتوانسته است به تعهداتش عمل کند، به تاراج ببرند.

به گزارش مشرق، محمدرضا مهاجری در نشست خبری پیش از بازی نساجی با پرسپولیس در دیداری معوقه از هفته دوازدهم لیگ برتر, اظهار داشت: در ابتدا باید جدا از بحث فنی تشکر کنم از استاندار مازندران که برای نساجی وقت گذاشته و جلساتی را برگزار کرده است تا باشگاه به شکلی برسد که وضعیت واحدی داشته باشد. امیدوارم نساجی با این رویه روزهای بهتری داشته باشد. همچنین باید از آقای صنیعی‌فر تشکر کنم که تیم را به اینجا رسانده است و مطمئناً مردم قائمشهر قدر زحمات او را می‌دانند. همچنین از آقایان حدادیان که برای تیم برنامه‌ریزی خوبی دارد. نساجی به سمتی می‌رود که اگر همین‌طور هواداران و مسئولان استانی همدل باشند می‌تواند به جاهای خوبی برسد.

سرمربی نساجی درباره رویارویی تیمش با پرسپولیس در بازی فردا اضافه کرد: پرسپولیس شرایط خوبی دارد و ما کارمان مقابل این تیم سخت است. زمانی این وضعیت سخت‌تر می‌شود که ما شش بازیکن‌مان به تازگی فسخ کرده‌اند. البته برای علی اصغر عاشوری سوءتفاهمی به وجود آمده بود، اما دو روز است که برگشته و در تمرینات ما شرکت می‌کند. البته دو بازیکن ما در اردوی تیم فوتبال امید هستند و ما آنها را برای بازی فردا نیز در اختیار نداریم.

«امیدوارم فدراسیون فوتبال و تیم‌‌های ملی این روزها را به یاد داشته باشند که ما در چه شرایطی به تیم امید بازیکن دادیم»، وی با بیان این جمله خاطر نشان کرد: ما الان حتی به یک بازیکن هم نیاز داریم، چرا که برای پر کردن لیست 18 نفره برای بازی فردا دو بازیکن تیم امید را اضافه کرده‌ایم. البته با همین نفرات به دیدار با پرسپولیس می‌رویم. دیدار با پرسپولیس سخت است، چه برسد که الان باید با هفت هشت غایب به این دیدار برویم. نبود این بازیکنان کارمان را سخت می‌کند، ولی چیزی که ما را امیدوار می‌کند حس خوبی است که بچه‌ها دارند و در این مدت خوب تمرین کرده‌اند.

مهاجری تصریح کرد: بچه‌های جایگزین با تمام توان و دلِ شیر فردا به میدان می‌آیند. همین بازیکنان جوان و باتجربه نوید روزهای خوب را برای نساجی می‌دهند و فردا نیز با غیرت و همدلی مقابل پرسپولیس بازی می‌کنند تا نشان دهند که چقدر شهرشان را دوست دارند. نتیجه در بازی فردا برای من مهم نیست و اگر خدای ناکرده در بازی فردا نتیجه هم نگیریم فکر می‌کنم چیزی از ارزش‌های بازیکنانمان کم نشده است. من تا همین الان تیمم را  از لحاظ عرق پیروز بازی فردا می‌دانم.

بیشتر بخوانید:

کالدرون: اما عده‌ای دوست دارند من بروم/ در باشگاه خیلی دروغ گفته می‌شود

مهاجری درباره عملکرد تیمش در نیم‌فصل نخست لیگ برتر خاطر نشان کرد: از لحاظ نتیجه‌گیری ما کسب یک و نیم امتیاز در هر بازی را مدنظر قرار داده‌ایم، اما از این آمار مقداری عقب هستیم. با این وجود از کیفیت فوتبال‌مان راضی هستیم و بسیار فوتبال خوبی را به نمایش گذاشته‌ایم. از ابتدا هیچ وقت این نوع فوتبال مرا نگران نمی‌کرد، چون همیشه فوتبال خوبی را به نمایش می‌گذاشتیم و می‌دانستم به شرایط خوبی با این روال دست پیدا خواهیم کرد. اگر تیم در نیم‌فصل به این شرایط رسیده است یعنی ما مزد زحمات‌مان را گرفته‌ایم. از لحاظ فنی تیم بسیار خوبی بوده‌ایم، اما از لحاظ نتیجه‌گیری عقب هستیم که می‌توان آن را جبران کرد.

سرمربی تیم فوتبال نساجی در پاسخ به این پرسش که آیا لیست خروجی برای تیمش آماده کرده است یا خیر، گفت: تعداد بازیکنان ما بسیار محدود هستند، اما باز هم باید با کادر فنی جلسه بگذاریم و شرایط را ارزیابی کنیم. چیزی که مشخص است این است که تیم ما نیاز به تقویت دارد و باید این کار را انجام دهیم. با بچه‌ها نیز صحبت می‌کنیم. قطعاً هر کس که دلش با تیم بود، می‌ماند و هر کس که نخواهد بماند، از ما جدا خواهد شد.

وی درباره دریافتی اعضای تیم نساجی اظهار داشت: تاکنون 25 درصد از مبالغ قراردادها پرداخت شده است و بقیه مطالبات را نیز سعی می‌کنیم که به بازیکنان پرداخت کرده و به تعهدات مدنظر تا نیم‌فصل برسیم.

مهاجری اضافه کرد: با توجه به تجربه برخی از بازیکنان‌مان مانند حقیقی، عباس‌زاده و عاشوری فردا به دنبال یک بازی خوب هستیم و می‌دانیم که این بازیکنان به ما کمک زیادی خواهند کرد تا بتوانیم روز خوبی را رقم بزنیم.

سرمربی نساجی در ادامه نشست خبری با اشاره به نقش دلال‌ها در فسخ قرارداد برخی از بازیکنانش عنوان کرد: بازیکنان‌مان با توجه به وضعیتی که نساجی داشت ماندند و کار کردند، اما الان که وضعیت رو به بهبود است برخی آنها را هوایی و کاری کردند که قراردادهای‌شان را فسخ کنند. یکسری افراد از نام ایجنت صیانت می‌کنند و راه را درست می‌روند، اما برخی این‌طور نیستند. شما ببینید چطور این افراد به خودشان اجازه می‌دهند که هنوز دو هفته تا پایان نیم‌فصل مانده بازیکن را وسوسه کنند و برای‌اش فسخ بگیرند. اینها دارند فوتبال ما را نابود می‌کنند و باید بین آنها و ایجنت‌هایی که درست کار می‌کنند، تفکیک قائل شد. این افراد بازیکنان را به باشگاه‌های دیگر وصل می‌کنند. هر چه بیشتر نقل‌وانتقالات صورت بگیرد به نفع یکسری افراد است که در این حوزه کار می‌کنند. فیرپلی فقط برای زمین فوتبال نیست، برای تمام ارکانش است. من از فدراسیون فوتبال به ویژه کمیته اخلاق خواهش می‌کنم که به این مسائل ورود کنند که چرا برخی به خودشان اجازه می‌دهند که بازیکنان را ببرند، با آنها جلسه بگذارند و وسوسه‌شان کنند؟

وی در ادامه گفت: شما ببینید در بازی فردا که بازی سختی است برای ما چه شرایطی را ایجاد کرد‌ه‌اند؟! البته باید از نورشرق نیز تشکر کنیم که برای صدور مجوز برخی از بازیکنان‌مان با ما همکاری کرد، اما الان دلال‌ها دارند تیشه به ریشه فوتبال می‌زنند. ما باید به خودمان بیاییم تا فوتبال‌مان را در همان مسیر حرفه‌ای قرار دهیم.

مهاجری در پاسخ به این سؤال که «مقصد بازیکنانی که قراردادشان را فسخ کرد‌ه‌اند کدام باشگاه‌هاست؟»، تصریح کرد: مقصد همان تیم‌هایی است که این شرایط را ایجاد کرده‌اند. بعضی تیم‌ها بضاعت مالی خوبی دارند، اما این دلیل نمی‌شود که این کارها را انجام دهند. مطمئن باشید اگر بازیکنان ما تا پایان نیم‌فصل می‌ماندند و کار را تمام می‌کردند خود من برای آنها فسخ می‌گرفتم و از زحمات‌شان تشکر می‌کردم، ولی حتی این افراد اجازه ندادند کار ما در نیم‌فصل تمام شود. در بازی با گل‌گهر که یک بازی شش امتیازی بود ذهن برخی از بازیکنان ما آماده نبود. تیمی که متمول است نباید این کارها را انجام دهد. الان 10، ‌12 بازیکن ما پیشنهاد دارند و این نشان می‌دهد که تیم‌مان عملکرد خوبی داشته است، اما عده‌ای نباید سرمایه‌های یک باشگاه را که به هر دلیلی نتوانسته است به تعهداتش عمل کند، به تاراج ببرند.

سرمربی نساجی در واکنش به اینکه منظورش از این باشگاه‌ها کدام است و آیا اشاره‌ای به باشگاه گل‌گهر سیرجان دارد، گفت: اسم باشگاهی را نمی‌برم، اما به بازیکنان ما پیشنهاداتی شده است که آنها رفته و قراردادشان را فسخ کرده‌اند. این وضعیت برای برخی تیم‌های دیگر نیز رقم خورده است. الان مهدی تارتار در نفت مسجدسلیمان چه گناهی کرده است؟ او این فصل برای تیمش زحمت کشیده و آن را آماده کرده است، اما عده‌ای که آماده‌خور هستند، می‌خواهند کار او را خراب کنند!‌ این روال بخش خصوصی را از بین می‌برد و باید تمهیداتی در نظر گرفته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس