۱۴۷ نفر از استان تهران در انتخابات مجلس خبرگان شرکت کردند

امروز مهلت شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده به هیئت نظارت پایان می‌یابد و انتخابات مجلس یازدهم از فردا وارد مرحله‌ای جدید خواهد شد.

به گزارش مشرق، درحالی که 60 روز تا برگزاری یازدهمین دوره انتخابات اعضای خانه ملت و قوه مقننه کشور مانده، گروه‌ها و احزاب سیاسی در حال برنامه‌ریزی و آمادگی برای حضور در عرصه انتخابات و قرارگرفتن در برابر آراء مردم هستند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، 27 آذر درباره بررسی صلاحیت‌ها در هیئت‌های اجرایی اعلام کرد: پرونده 15185 نفر مورد بررسی قرار گرفت و در نتیجه صلاحیت 91.2 درصد از افراد در هیئت‌های اجرایی مورد تایید قرار گرفت و نتیجه به هیئت‌های نظارت اعلام شد.

بیشتر بخوانید:

پس از بررسی صلاحیت‌های داوطلبان نمایندگی مجلس توسط هیئت‌های اجرایی که از 17 الی 26 آذر انجام و همچنین ابلاغ مراتب رد صلاحیت به داوطلبان در تاریخ 27 آذرماه، بازه زمانی شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده به هیئت نظارت استان از تاریخ 28 آذر الی 1 دی‌ماه تعیین شده بود که امروز به پایان می‌رسد.

طبق جدول زمان‌بندی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، انتخابات از فردا (2 دی) به‌مدت 20 روز وارد مرحله "رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیئت نظارت استان و اظهارنظر درخصوص صلاحیت کلیه داوطلبان پس از کسب نظر هیئت مرکزی نظارت و اعلام آن به فرماندار مربوطه" تا  21 دی‌ماه خواهد شد.

جدول زمان‌بندی انتخابات مجلس یازدهم را در زیر مشاهده می‌کنید:

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس