کد خبر 1022245
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
اینفانتینو و تاج

به دنبال پیگیری‌های متعدد صورت گرفته، گام بلندی در جهت رفع مشکل انتقال مطالبات فدراسیون فوتبال از محل وجوه فیفا برداشته شد.

به گزارش مشرق، با توجه به تحریم های ظالمانه صورت گرفته در سال های اخیر، مطالبات فدراسیون از فیفا امکان انتقال به کشورمان را نداشت.

فیفا در نامه های خود به این موضوع اشاره داشت که حتی امکان پرداخت پول نقد هم به فدراسیون ایران ندارد و این موضوع فشار عجیبی را به فدراسیون تحمیل کرده بود. به همین دلیل، در ماه های گذشته مذاکرات فشرده و مکاتبات مفصلی میان رییس فدراسیون و رییس فیفا انجام گرفت تا این مشکل حل شود.

بیشتر بخوانید:

دیدار تاج با یکی از بزرگترین مربیان فوتبال +عکس

جلسات طرفین در هر نوبت جهت یافتن راه حلی ثابت برای انتقال بود و در این راستا، جیانی اینفانتینو هر بار تمامی راه های ممکن را برای رفع مشکل به زیر مجموعه خود توصیه می کرد.

در همین ارتباط، رییس فدراسیون کشورمان 19 مهر ماه سال جاری با ارسال نامه ای به رییس فیفا، ضمن انتقاد از تحریم‌های بی‌اساس آمریکا، خواهان رفع مشکل پرداخت مطالبات فدراسیون ایران از سوی فیفا شده بود.

در بخشی از نامه رئیس فدراسیون فوتبال آمده بود: "همانطور که مستحضرید علی رغم پیگیری های مستمر فدراسیون و دستورات مثبت جنابعالی، هنوز هیچگونه وجهی از سوی فیفا وصول نشده است. ادامه این روند مشکلات جدی را در مسیر رو به پیشرفت و گسترش فدراسیون فوتبال به وجود خواهد آورد. انتظار من و خانواده بزرگ فوتبال کشور از جنابعالی این است که به هر شکل ممکن دستور فرمایید وجوه فدراسیون جمهوری اسلامی ایران از طرف فیفا به کنفدراسیون آسیا پرداخت شود یا بانکی را متقاعد کنید تا این مهم جهت انتقال مرتفع شود. منتظر مساعدت و پاسخ فوری حضرتعالی در این باره هستیم."

در ادامه نامه دیگری هم از سوی فدراسیون ارسال شد که در آن به فسخ قرارداد سرمربی تیم ملی در آستانه دیدار مقابل عراق اشاره شده و تبعات این موضوع هم شرح داده شده بود. به دنبال ارسال این نامه، موضوع پیگیری ها وارد فاز تازه تری شد و در پی برگزاری جلسه رییس فدراسیون با رییس فیفا در هنگ کنگ و در حاشیه جلسه هیات رییسه کنفدراسیون فوتبال آسیا راه حل های جدیدی برای موضوع پیدا شده است.

بر این اساس و با توجه به نشست های سه روز گذشته رییس فدراسیون کشورمان با رییس فیفا و شیخ حمد، رییس فدراسیون قطر، گام های موثری برای رفع مشکل انتقال وجه برداشته شده تا به رغم تحریم های بی اساس و ظالمانه آمریکا، فدراسیون بتواند در ماه آینده به حقوق خود دست یابد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس