حضور «شمخانی» در جلسه غیرعلنی مجلس/افزایش نرخ بنزین بررسی می‌شود

شمخانی در دیدار با همتای تاجیکی خود، با اشاره به اشتراکات فراوان فرهنگی، قومی، دینی و زبانی ایران و تاجیکستان گفت: هیچ محدودیتی در توسعه روابط و همکاری‌های دوجانبه نداریم.

به گزارش مشرق، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی بهترین و موثرترین راه مقابله با تفکرات افراطی و تکفیری را تبیین و ترویج صحیح اسلام رحمانی دانست و تاکید کرد: ترویج اسلام داعشی از راهبردهای آمریکا و رژیم صهیونیستی برای گسترش اسلام‌هراسی و ایجاد اختلاف، جنگ و بحران در کشورهای اسلامی منطقه است.

بیشتر بخوانید:

دومین نشست گفتگوی امنیت منطقه‌ای فردا در تهران برگزار می‌شود

تأکید شمخانی بر نقش ویژه نهادهای امنیتی ایران و چین برای تحقق توافقات ۲ کشور

«محمدعلی وطن‌زاده» دبیر امنیت ملی تاجیکستان که برای شرکت در دومین نشست امنیت منطقه‌ای در صدر یک هیات بلند پایه امنیتی به ایران سفر کرده است، بعد از ظهر امروز سه‌شنبه با دریابان «علی شمخانی» نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.

شمخانی در این دیدار، با اشاره به اشتراکات فراوان فرهنگی، قومی، دینی و زبانی ایران و تاجیکستان گفت: هیچ محدودیتی در توسعه روابط و همکاری‌های دوجانبه نداریم. 

وی با استقبال از حضور همتای تاجیکی در دومین نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای در تهران بر همکاری دو کشور در مقابله با خطر احیای مجدد داعش و گسترش آن تاکید کرد. 

دبیر شورای عالی امنیت ملی بهترین و موثرترین راه مقابله با تفکرات افراطی و تکفیری را تبیین و ترویج صحیح اسلام رحمانی دانست و تصریح کرد: ترویج اسلام داعشی از راهبردهای آمریکا و رژیم صهیونیستی برای گسترش اسلام‌هراسی و ایجاد اختلاف، جنگ و بحران در کشورهای اسلامی منطقه است.

محمدعلی وطن‌زاده، دبیر شورای امنیت ملی تاجیکستان نیز در این ملاقات، نشست گفت‌وگوی امنیتی منطقه‌ای را که با موضوع افغانستان برگزار می‌شود، رخدادی مهم برای اشتراک مساعی در خصوص یکی از مهمترین چالش‌های امنیتی منطقه عنوان کرد. 

وی با اشاره به مرزهای مشترک طولانی تاجیکستان با افغانستان، ناامنی در این کشور را بر امنیت ملی تاجیکستان تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: نباید گذاشت که گروهی تروریست افراطی به نام اسلام، کشور افغانستان را ناامن و بی‌ثبات کنند و منطقه را با چالش‌های امنیتی فزاینده روبه‌رو سازند.

دبیر شورای امنیت ملی تاجیکستان با تاکید بر ضرورت همکاری مشترک دو کشور در زمینه‌های مختلف خواستار جلوگیری از تاثیرگذاری طرف‌های ثالث بر روابط ایران و تاجیکستان شد.

«علی شمخانی» بعد از ظهر امروز هم با «چین ون چینگ» وزیر امنیت ملی جمهوری خلق چین که در صدر هیات بلند پایه امنیتی برای شرکت در دومین نشست امنیت منطقه‌ای به تهران سفر کرده است، دیدار و گفت‌وگو کرد. 

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس