یوسفعلی میرشکاک - نویسنده و شاعر

یوسفعلی میرشکاک شاعر و نویسنده پیشکسوت در محفل طنز «در حلقه رندان» به بیانی طنز از آرزویش برای اختلاس کردن گفت.

به گزارش مشرق، یکصد و پنجاه و هشتمین شب شعر طنز «در حلقه رندان» شب گذشته(یکشنبه 24 آذر) در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد.

در ابتدای این محفل طنز که با حضور دانشجویان همراه بود، عباس احمدی شعری طنز درباره وضعیت دانشجویان خواند. همچنین روح الله احمدی که به همراه او که اجرای این برنامه را برعهده داشتند، از اسماعیل امینی دعوت به حضور روی سن و شعرخوانی کرد.

نسیم عرب امیری شاعر بعدی بود که شعری درباره به روز بودن پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در زمینه استفاده از فضاهای مجازی خواند. مصطفی صاحبی نیز درباره دانشجویان شعری با این مطلع برای حضار خواند: «فاش می گویم و از گفته خود دلشادم...ترم آخر شد و یکبار دگر افتادم». این شعر او با تشویق ممتد دانشجویان همراه شد.

در ادامه امین تویسرکانی متنی ادبی را درباره معیارهای جذب مجریان و گویندگان در صداوسیما خواند!

مهدی فرج اللهی نیز قطعاتی را با تکنوازی گیتار تقدیم حاضران کرد.

سید امیر سادات موسوی، نادر ختایی، روح الله احمدی نوبت های بعدی شعرخوانی را به خود اختصاص دادند.

در ادامه اکبر کتابدار کارشناس ادبی و مدرس دانشگاه نیز درباره صنعت تکرار در طنز نکاتی را مطرح کرد.

رضا احسان پور، مهدی استاد احمد نیز به شعرخوانی پرداختند.

یوسفعلی میرشکاک نیز که مهمان ویژه این برنامه بود، عنوان کرد: من روستازاده هستم. در منطقه ای بین کرخه و شاهور و پایین تر از اندیمشک به دنیا آمده ام. روستاییی که متعلق به سادات موسوی فخرایی بود.

وی درباره فعالیت های فرهنگی کنونی خود به بیان طنز توضیح داد: روزی دوست داشتم خانه ای داشته باشم و نشد! بعد آرزو کردم که پولی داشته باشم و ماشین بخرم و مسافرکشی کنم اما باید فوق لیسانس می گرفتم و نشد! این روزها آرزو دارم روزی بتوانم اختلاس کنم. این کار نیاز به مدرک ندارد بلکه امکانات خاصی می خواهد مثلا باید برادر یا قوم و خویش آدم خاصی باشی.

میرشکاک در پایان اثری را از مجموعه طنز خود با نام «دیپلمات نامه» تقدیم حاضران کرد.

شعرخوانی و متن خوانی امید مهدی نژاد، علیرضا لبش، عبدالله مقدمی و عمران معماریان و اجرای صابر قدیمی و سعید طلایی دیگر بخش های این برنامه بود.

جمال رحیمیان، معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی، محمد زرویی نصرآباد مدیرعامل سپهر سوره هنر، رضا فریدزاده رییس سابق سازمان دانشجویان جهاددانشگاه، عباس حسین نژاد شاعر و ... نیز در این محفل شرکت داشتند.

شب شعر طنز در حلقه رندان از جمله محافل ثابت و ماهانه حوزه هنری است که آخرین یکشنبه های هر ماه برگزار می شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس