ناو آبراهام لینکلن

یک پایگاه آمریکایی به نقل از برخی منابع نوشته است که ناوگروه «آبراهام لینکلن» که چند ماه پیش با هدف ارعاب ایران وارد منطقه غرب آسیا شده بود این منطقه را ترک کرده است.

به گزارش مشرق، مقام‌های آمریکایی دوشنبه گفته‌اند که ناوگروه تهاجمی «آبراهام لینکلن» بعد از ۷ ماه حضور در خاورمیانه (غرب آسیا) این منطقه را ترک کرده و در حال حاضر در اقیانوس هند است. 

مقام‌های وزارت دفاع آمریکا دوشنبه در گفت‌وگو با پایگاه «USNI» ضمن اعلام این خبر گفته‌اند ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن روز یکشنبه به همراه تعداد نامعلومی اسکورت وارد حوزه ناوگان هفتم نیروی دریای آمریکا شد. 

بیشتر بخوانید:

ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» از تنگه هرمز عبور کرد

طبق این گزارش، ناو «یواس‌اس‌ هری ترومن» روز ۱۳ دسامبر (۲۲ آذرماه) از کانال سوئر عبور کرده و روز یکشنبه به عنوان جایگزین ناو لینکلن وارد حوزه استحفاظی ستاد فرماندهی نیروهای آمریکا در غرب آسیا شده است. 

پایگاه USNI می‌گوید ناو هری ترومن در حال حاضر در دریای سرخ و در حال نزدیک شدن به تنگه «باب المندب» است. 

ناوگروه لینکلن روز ۹ مه (۱۶ اردیبهشت) بنا به درخواست «کنث مک‌کنزی»، رئیس سازمان فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به «سنتکام» و به دستور «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی وقت آمریکا عازم منطقه شد. 

بولتون در آن زمان اعلام کرد این ناوگروه را در واکنش به «مجموعه‌ فزاینده‌ای از نشانه‌ها و هشدارهای نگران‌کننده» از سوی ایران روانه منطقه کرده است. 

از آن زمان به بعد، حضور این ناوگروه در منطقه به دستور «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا در منطقه تمدید شد. در این بازه، ناو هواپیمابر «یواس‌اس هری ترومن» به دلیل مواجه بودن با مشکلاتی در بخش توزیع برق، تحت تعمیر قرار داشت. 

ناو لینکلن در مدت ۷ ماهه حضور در منطقه با دو حادثه روبرو شد. در اولین مورد یکی از نظامیان آمریکایی مستقر روی این ناو به دریا سقوط کرد. بعد از چند روز عملیات جست‌وجو اعلام شد که او جانش را از دست داده است. در حادثه دیگری هم یک هواپیمای اطلاعات و شناسایی «هاوکی» هنگام فرود روی عرشه از مسیر منحرف شد و با دو هواپیمای دیگر برخورد کرد و به آن‌ها آسیب رساند. دو جنگنده دیگر هم به دلیل برخورد قطعات ناشی از این تصادف آسیب دیدند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس