جلیقه زردها فرانسه معترضان خشونت مکرون

اعتصابات گسترده فرانسه امروز جمعه در نهمین روز متوالی پیگیری شد.

به گزارش مشرق به نقل از آسوشیتدپرس،  امروز جمعه اعتراض و اعتصاب سراسری کارکنان دولت در فرانسه وارد نهمین روز خود شد.

بیشتر بخوانید:

ششمین روز سرگردانی مردم فرانسه در پی اعتصاب‌های سراسری+عکس

این اعتصابات از آن روز برگزار می شود که کارکنان دولت خواستار حذف طرح اصلاح قانون بازنشستگی این کشور هستند. لوران برن، دبیر سندیکای کارکنان راه آهن فرانسه، دولت را تهدیدکرد در صورت اصرار دولت مبنی بر اصلاح قانون بازنشستگی، قطارهای کشور در روز کریسمس از کار می ایستند.

با این حال آمارها نشان می دهند که تعداد کارکنان اعتصاب کننده در ۹ روز اخیر با ریزش مواجه شده است. البته هم چنان ۶۷ درصد لوکومتیورانان و رانندگان قطار در اعتصاب هستند.

مارین لوپن، رهبر راستگرایان افراطی که با سخنرانی های «پوپولیستی» در سال های اخیر بسیاری از کارگران و اقشار فقیر جامعه را با خود همراه کرده است از اعتصاب کنندگان خواسته تا برای سال نو از اعتصاب دست بکشند. این موضع انتقادات فراوان سندیکاهای کارگری را به همراه داشته است.

این در حالی است که از امروز جمعه، اعتصاب کارگران چهار پالایشگاه نگرانی های فراوانی برای دولت ایجاد کرده است. کارگران پالایشگاه توتال در نرماندی، لاورا در بوش دو رون، توتال در بوش دو رون و «گرانپویی» در ایل دو فرانس با اعتصاب کارآمدی این پالایشگاه ها را تا حد زیادی از کارانداخته اند. اعتصاب در این پالایشگاه ها باعث شده است تا ۱.۶درصد از پمپ بنزین های فرانسه با کمبود توزیع در بنزین و یا گازوئیل مواجه شوند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس