کد خبر 1019244
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
کارگران کشاورزی چقدر دستمزد می‎گیرند؟ / "بیل‌ زن" ۷۷ هزار تومان

آمارها حاکی از این است که بیشترین متوسط مزد روزانه در میان مردان با رقم ۷۷۰۴۳۵ ریال به کارگر "بیل زن باغ" و کمترین متوسط مزد روزانه به کارگر "میوه چین" با رقم ۵۷۳۳۳۰ ریال، اختصاص داشته است.

 به گزارش مشرق، بررسی نتایج آمارها در زمستان ۱۳۹۷ در خصوص مزد کارگران مشاغل منتخب کشاورزی نشان میدهد، بیشترین متوسط مزد روزانه در میان مردان با رقم ۷۷۰۴۳۵ ریال به کارگر "بیل زن باغ" و کمترین متوسط مزد روزانه به کارگر "میوه چین" با رقم ۵۷۳۳۳۰ ریال، اختصاص داشته است.

بیشتر بخوانید

شرایط بیمه بیکاری برای افراد متاهل چگونه است؟

 همچنین در بین زنان، بیشترین و کمترین مزد روزانه به ترتیب به کارگر "میوه چین" با رقم ۴۱۹۸۸۶ ریال و کارگر " نشاکار"  با رقم ۳۹۹۱۱۲ ریال، اختصاص دارد. 

با توجه به درصد تغییرات متوسط مزد روزانه مردان کارگر در زمستان ۱۳۹۷ نسبت به فصل مشابه سال قبل ،مشاهده میگردد که متوسط مزد روزانه کارگران مرد "نشاکار" بیشترین افزایش و متوسط مزد روزانه کارگران مرد  " نهرکش و مرزبند " کاهش داشته است، این در حالی است که بیشترین افزایش در متوسط مزد روزانه کارگران زن در زمستان ۱۳۹۷ نسبت به فصل مشابه سال قبل، مربوط به کارگران زن "نشاکار" بوده است.

 قابل ذکر است در زمستان ۱۳۹۷، متوسط مزد روزانه مردان در تمام مشاغل منتخب کشاورزی به جز  " نهرکش و مرزبند" افزایش داشته است، از سوی دیگر  این افزایش مزد برای زنان، در تمام مشاغل منتخب کشاورزی مشاهده می شود.

با توجه به متوسط مزدمشاغل منتخب کشاورزی در استانهای کشور در زمستان ۱۳۹۷، بالاترین متوسط مزد برای مردان مربوط به کارگر "میوه چین" در استان آذربایجان شرقی با تقریباً ۱۳۳۰۰۰۰ ریال و پایینترین متوسط مزد مربوط به کارگر " نهرکش و مرزبند" در استان خراسان جنوبی با تقریباً ۳۰۰۰۰۰ ریال، بوده است. 

از سوی دیگر در زمستان ۱۳۹۷، بالاترین و پایینترین متوسط مزد برای زنان در بین استانهای کشور، به ترتیب مربوط به کارگر "میوه چین" در استان اصفهان با تقریباً ۸۰۰۰۰۰ ریال و کارگر "میوه چین" در استان خراسان رضوی با تقریباً ۲۵۰۰۰ ریال، میباشد. 

بررسی شکاف جنسیتی مزد در زمستان ۱۳۹۷، نشان میدهد بیشترین شکاف مذکور به مانند زمستان ۱۳۹۶، به کارگر "وجین کار و تنک کار" تعلق داشته است. از سوی دیگر کمترین شکاف جنسیتی مزد در زمستان ۱۳۹۷، به کارگر "میوه چین"،  اختصاص دارد. 

بررسی ها نشان میدهد که شکاف جنسیتی مزد در زمستان ۱۳۹۷، در بین مشاغل منتخب بخش کشاورزی در مناطق روستایی، نسبت به زمستان ۱۳۹۶، افزایش داشته است که بیشترین افزایش شکاف مذکور در زمستان۱۳۹۷ نسبت به زمستان ۱۳۹۶، مربوط به کارگر " نشاکار "، میباشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  0 0
  بهتر نیست یک میلیاردلار از صندوق ت توسعه برای پیشرفت کشاورزی هر سال هزینه کنید والا جای دوری نمیره هم نقد گرون نمیشه هم صادرات میکنیم والا دنیا فقط هسته ای نیست همه صنعت هارا رشد بدید
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  0 0
  ما به کارگر بیل زن روزی ۱۲۰ میدیم + صبحانه و نهار= حدودا ۱۴۰ هزار.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس