کد خبر 1018758
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
زرینچه

سرمربی ایتالیایی استقلال به مسئولان این باشگاه اعلام کرد برای اینکه به ایران بازگردد، باید رقمی سنگین به او بپردازند. این رقم برای باشگاه بسیار سنگین است.

به گزارش مشرق، آندره‌آ استراماچونی سرمربی استقلال برای بازگشت به این تیم چند شرط دارد که یکی از شرط‌هایش پرداخت مبلغ قابل توجهی از رقم دستمزدش است.

امروز جواد زرینچه در برنامه سلام صبح بخیر گفت او 150 هزار یورو از باشگاه طلب دارد  و اعلام کرده استقلال باید 100 هزار یورو را هم زودتر به او بپردازد تا قبول کند بازگردد. یعنی استراماچونی برای اینکه وارد تهران 250 هزار یورو درخواست کرده که با توجه به بالارفتن قیمت ارز، در این شرایط پرداخت آن برای استقلال سنگین است. باید دید آیا باشگاه شرط او را می پذیرد؟

جواد زرینچه در در واکنش به اشکش‌هایش بعد از بازی پیکان گفت: چرا نباید ناراحت شوم؟ من یکی از اسطوره های این باشگاه هستم. ۱۳ سال خالصانه، صادقانه بدون اینکه از کسی ریالی گرفته باشم، حق کسی را خورده باشم برای این تیم زحمت کشیدم. من برای تیم ملی این مملکت زحمت کشیدم. برای استقلال از جیب خودم خرج کرده ام چون من عاشق تیم استقلال هستم. مثلا به هتل می رویم تا پول باشگاه بیاید دو روز طول می کشد و ما باید خودمان کارت بکشیم، بچه ها را به اردو ببریم و...

از این بابت ناراحت شدم که این حق من نبود به من بگویند زرینچه حیا کن استقلال را رها کن. آنهایی که با این شعار می آیند، آنها باید استقلال را نبینند. استقلال مال من و امثال من است، زمانی که پول نداشت، ما پای این تیم ایستادیم و آن را نگه داشتیم. امثال مرحوم پورحیدری، آقای حجازی، آقای جباری، آقای روشن و خیلی از بچه هایی که با من همبازی بودند. اما این راهش نبود. این برخوردها خطی بود.

معترضان را می شناسم
وی که امروز در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه حضور پیدا کرده بود ادامه داد: من آدم این آقایان را می شناسم و جلوی باشگاه آمدند و شعار دادند. کسی که استقلالی باشد نمی رود لوگوی باشگاه استقلال را بردارد و مشکی کند. باشگاه را به هم بزند، صندلی‌ها را بریزد و کامپیوتر را بشکند. اینها استقلالی نیست. همین آدمها را من قبل از اینکه داخل زمین بروم دیدم و به آنها گفتم به رفیقتان بگویید بالاخره کار خودش را کرد و آرامش استقلال را گرفت. آمدند در گوش بازیکنان ما گفتند فلانی دارد می آید. تا این حد وقیح هستند و آرامش تیم ما را گرفتند و نگذاشتند از بازی پیکان به سلامت عبور کنیم.

اشک های من برای سالهای سختی که با استقلال بودم و برای این تیم زحمت کشیدم. برای هوادار این تیم خالصانه زحمت کشیدم. اشکهای من برای توهین نبود و هیچوقت از حیا کن رها کن ناراحت نشدم ناراحتی ام از این بود که کسی که سالهای سال صادقانه و خالصانه برای این تیم کار کرده به او حمله شده، آن هم به خاطر کسانی که ول کن استقلال نیستند، نیستند حاشیه هایشان هست. از پیشکسوتان سوءاستفاده می کنند و آز آنها می خواهم آلت دست این آقایان قرار نگیرد.

آیا بعضی معترضان پول گرفته بودند؟
شما شک نکنید اگر منافعی برای من نداشته باشند دست به این کارها نمی زنم. در سالهای گذشته املاک و مستغلات استقلال به نام چه کسانی خورد؟ غیر از کمپ حجازی جاهای دیگری هست که به اسامی دیگری ثبت شده است. سمت دماوند قرار بود زمینی را به شکل تعاونی در اختیار پیشکسوتان قرار بدهند، زمان ما و قبل از ما هم بود. متراژ آن زیاد بود نمی خواهم به کسی تهمت بزنم و کسی را زیر سوال ببرم. یک نمونه را می گویم بازیکنانی که قرارداد یک ساله داشتند کنار می آمدند و ۴۰۰ میلیون بابت رضایتنامه می دادند! می گفتند چون شما قرارداد ندارید، باید بابت رضایتنامه پول بدهید و از قرارداد ۵۰۰ میلیون ۲۵۰ میلیون را بازیکن برمی‌داشتند. از قوه قضائیه می خواهم به این مسائل ورود پیدا کند. امثال ما را باید می بردند تا به آنها می گفتیم مستنداتی هم هست. واقعیت این است که کسی اگر می تواند به این مسئله کمک کند خود بازیکنان هستند که می توانند بدون اینکه شناسایی شوند در این باره صحبت کنند.

چرا زرینچه زمانی که در هیات مدیره بود، سکوت کرد؟
دوره من زیاد طول نکشید و من هم تازه فهمیدم. ما برای انتخاب سرمربی از ۴ نفر رزومه گرفته بودیم و شب که جلسه را ترک کردیم ۱۲ شب فهمیدم حکم آقای قلعه نویی زده شده سرمربی. ما جلسه را ترک کردیم تا ببینیم فردا چه اتفاقی می افتد که این اتفاق صورت گرفت. مشکلات زیاد است و از زمانی که ما بازی می کردیم این تیم مشکلات و گرفتاری هایی دارد.

بیشتر بخوانید:

جزئیات جلسه شبانه وزیر با گزینه مدیرعاملی استقلال

امیدوارم برگرداندن استراماچونی دروغ نباشد
امیدوارم این قول عین حرفهای گذشته دروغ نباشد و واقعا ایشان را برگردانند و این اتفاق خوب برای استقلال بیفتد. بچه های باغیرت تیم با آمدن استراماچونی قدرت گرفته اند و امیدوارم همین رویه را در این مسیر سخت داشت باشیم و ما بازی های پلی آف آسیایی و جام حذفی را داریم که مهم ترین فاکتور برای موفقیت در نها بازگشت استرا است و اگر برنگردد تیم به بحران می خورد.

امیدوارم با استراماچونی به توافق برسند، طبق شنیده من ۱۵۰ هزار دلار یا یورو از حقوق او عقب افتاده است و او ۱۰۰ هزار دلار هم پیش می خواهد و در مجموع باشگاه باید ۲۵۰ هزار یورو در حال حاضر بدهد و اینکه قرارداد دو ساله او یک ساله شود. این اتفاقات را باشگاه قبول کرده تا ما استراماچونی را داشته باشیم و بدون او نمی توانیم موفق شویم. هواداران خوبی داریم و با همین روال امیدواری زیادی به این تیم داریم.

ناراحتی استراماچونی و ماجرای سرکار گذاشتن او توسط باشگاه
این مشکلات از زمان ورود او بوده است به خاطر شرایطی که ما داریم. استراماچونی نمی داند ما تحریم هستیم و مشکلات مالی داریم، اما خودمان که می دانیم. مسئولان می توانستند جلوتر از مربی حرکت کنند تا به این مشکلات نخوریم و با احساسات هواداران بازی نکنیم. جابجایی پول خیلی سخت است و باشگاه های دیگر هم درباره مربیان و بازیکنان خارجی این مشکل را دارند اما مسئولان که آگاهی دارند، باید جلوتر حرکت می کردند.

استراماچونی برای یکسال بالای یک میلیون یورو می خواهد؟
من اطلاعات ندارم و امیدوارم به هر شکل این موضوع حل شود. استراماچونی قرارداد دارد و مبلغ آن هم معلوم است. توافق جدیدی که خلیل زاده دیشب برای آن رفته است امیدوارم موفقیت آمیز باشد و به خواسته های استراماچونی در شرایطی که تیم ما دارد و هواداران درخواست دارد عمل شود.

واکنش به غرامت سنگین به خارجی‌ها
این موضوع ناشی از عدم آگاهی به قوانین و عدم حرفه ای بودن است. انگار که فکر کرده اند با یک مربی ایرانی نشستند و قرارداد می بندند. سال گذشته استقلال ۴۰ میلیارد تومان بابت غرامت به خارجی هایش داده است که پول کمی نیست. اگر مربی خارجی می آورند باید قرارداد حرفه ای ببندند و تعهداتشان را انجام بدهند نه اینکه مربی شکایت کند و ۶ سال دیگر به پولش برسند. برانکو، شفر، ویلموتس همگی طلب دارند. این پول را باید چه کسی بدهد؟ هوادار. گرفتاری هایش برای کیست.

در این سالها چه استقلال چه تیم های دیگر به اینکه هوادار را چه در سطح ملی چه باشگاهی راضی نگه دارند توجه نکرده اند. اما باید به خواسته های مردم گوش داده شود و به آنها احترام بگذارد. حال و روز ما خوب نیست نه در ورزش و نه مسائل اجتماعی. به مردممان فکر کنیم که خوب و زحمتکش هستند. ان شاءالله مسیری برویم که آنها دغدغه ای نداشته باشند و این دلخوشی را از هواداران نگیریم.

چرا پیشکسوتان وضع موجود استقلال را تقصیر پرسپولیسی ها می‌دانند؟
خود آنها هم مشکلات دارند و نزدیک ۱۶، ۱۷ میلیارد به برانکو بدهکارند اما یک موقع هایی آوانس هایی به آن طرفی ها می دهند که هوادار ناراحت می شود. مثلا کارهای پرسپولیسی ها خیلی راحت تر انجام می شود، آنها قوی تر هستند و در وزارتخانه کارشان راحت تر انجام می شود. استقلال و پرسپولیس بدون یکدیگر معنایی ندارد و گرمی فوتبال با این دو تیم و هواداران آن است دغدغه های هواداران را درک کنید چیز زیادی نیست. این همه فساد و دزدی و بخور بخور می شود آن وقت سالی ۱۰۰ میلیارد برای باشگاه استقلال با این همه هوادار چیزی است؟

ماجرای حذف عجیب از آسیا و سقوط استقلال به لیگ دو
اگر طلب پروپئیچ پرداخت نمی شد استقلال به لیگ دو سقوط می کرد خدا پدر و مادر خطیب را بیامرزد که با کارهایی که کرد بدهی های فیفا برای بازی در جام جهانی پرداخت شد و از این خطر رها شدیم. شک نکنید سلطانی فر و مجموعه اش به این دو تیم علاقمندند و آدمهای خوبی هستند و دوست دارند ورزش کشور پیشرفت کند اما متاسفانه حمایت آنها خیلی کمرنگ است و قوی نیست.

استقلال و پرسپولیس قوی تر از این باید حمایت شوند. در زمانی که ما بازی می کردیم هر موقع حال وهوای استقلال و پرسپولیس خوب بود حال و هوای تیم ملی هم خوب بود شادی این ۸ هفته با استراماچونی با پول خریدنی نیست چرا وقتی می توانیم کاری کنیم که مردم را شاد داشته باشیم انجام نمی دهیم؟ این خدمت کردن جای دوری نمی رود و همیشه مردم قدردان وزارت ورزش و مسئولان خواهند بود.

مهم ترین مشکل ما مالی است و از کاپیتانمان وریا غفوری که ۱۰ درصد پولش را گرفته تا بچه های دیگر که پولی نگرفته اند و آبروداری کرده اند، گلایه شان هم مدیریتی هم مالی بود. به آقای فتحی خسته نباشید می گویم تا جایی که توانستند زحمت کشیدند و این موضوع دیر یا زود شدن باید مدیریت می شد.

آیا در استقلال به بازیکنان به یک اندازه پول ندادند؟
بازیکن جدیدی آمده که قراردادش ۳۰۰ میلیون بوده و از آن ۳۰ درصد گرفته، بازیکنی که از قدیم داشتیم مثل وریا و روزبه و فرشید و سیدحسین پارسال باید تسویه می کردند اما امسال ۱۰ درصد ۱۲ درصد گرفته اند. دغدغه همه ما مسائل مالی است و همیشه گرفتار آن هستیم. باید یک جا یک تصمیم قوی گرفته شود آیا ما استقلال و پرسپولیس و فوتبال را می خواهیم؟ روزانه نمی شود مدیریت کرد.

اتهام پولشویی به استراماچونی در ایتالیا
صد در صد این حرف را تایید می کنم و دلیلی ندارد او دروغ بگوید. شما می بینید در شرایطی که کشور ما دارد این اتفاقات می افتد رصد می شود پولهایی که از ایران خارج می شود بلوکه می شود تا تایید شود از کجا آمده پولشویی است یا تمیز است.

حرف‌های پایانی 
 من نه در فضای مجازی هستم نه می خواهم هوادار جمع کنم. از آقای رییس جمهور یک خواهشی دارم. مردم ما خیلی خوب هستند و لیاقتشان خیلی از بالاتر چیزی است که در آن زندگی می کنیم. امیدوارم به خواسته های مردم توجه شود، همینطور به خواسته های هواداران باشگاه ها و امیدوار روزی برسد که ما دغدغه نداشته باشیم و کنار هم با دل خوش زندگی کنیم و به جای بداخلاقی به هم عشق بورزیم. نخواستم کسی را متهم کنم و تهمت بزنم و امیدوارم استقلال به جایی که می خواهد با این هواداران و استراماچونی و بازیکنان برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 13
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  34 27
  از كيسه همان برون تراورد كه در اوست
 • علی IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  34 6
  با این حساب باید منتظر بود استراماچونی بعداز دریافت این مبلغ ایران ترک کند و برنگردد و اینبار به ریش دستگاه دیپلماسی کشور که بعنوان میانجی وارد شد بخندد میگید نه کمی صبر کنید
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  33 4
  باجگیریا شروع شده
 • IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  45 4
  صد سال نیاد . این چه بازیه در آوردین . پول بیت المال مال همه مردمه . از پول خودتون هر چقدر دوست دارید بهش بدین .
 • ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  37 9
  استقلالي ها غلط ميكنن همچين پول يامفتي را به اين احمق تر از خودشون بدن تو اين بي پولي مردم مگر بيت المال نيست پول وزارت ورزش ؟؟؟؟
  • لنگ حقیر IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
   9 3
   احمق خودتی لنگی بی فرهنگ، ۲۵۰ هزار دادید جونیور حتی نتونست یه پاس ساده هم بده
  • حسن IR ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
   5 2
   لنگی بی شعور اون موقع که ۲۰۰ هزار دلار به براندائوی کبوترباز دادید کسی چیزی نگفت. مشرق اگر اینو چاپ نکنی می فهمم که خودت این کامنت توهین آمیز بالایی را گذاشتی.
 • IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  15 3
  تاکی باید این پول های زبان بسته به شکم خارجی ها ریخته شود، در مقابل سودی نصیب باشگاه نمی شود . تا کی باید نگاه ها به مربی خارجی باشد؟
 • IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  22 9
  خفت از این بالاتر برای ایران و کیسه ها .....استراماچونی که شأن تیمتون رو لگد مال کرد مثل یه تیم محلی باهتون برخورد کرد... مثل یه جهان سومی آماتور دارید التماسش می کنید پول نقد تو گونی براش بردید ترکیه ، قراردادش رو هم کرد یکساله ... قیمتش رو هم برای یکسال دو برابر کرد... این همه خفت برا نایب قهرمانی نیم فصل والا نوبره ....
  • سارا IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
   14 10
   خفت رو رئیس جمهور محترمتان ببار آوردن که برای تیم لنگی بی عرضتون رفت تا با رئس جمهور ترکیه صحبت کنه .
  • هه IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
   4 1
   لنگی خفه شی نمیگن مردی
 • IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  17 5
  ما که شب و روز بخاطر آتش زدن پول بیت المالمون تو فوتبال زپرتی و فاسد و همیشه بازنده تون نفرین می کنیم . باش و آخرشو ببین
 • IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  21 3
  خاک بر سر اون هواداران بی غیرت و بیکار بیعار که با تجمع جلو باشگاه به مسئولین بی غیرت تر از خودشون فشار میارن تا از گلوی این مردم بدبخت بکنند بدن اون کثافت پرمدعا بخوره!! چرا قرارداد مربیان خارجی را شفاف نمیکنند تا مردم بدانند چه کثافت هایی بر سرنوشتشون حاکم شدن؟!! حیف پولی که در فوتبال هزینه میشه اخرش هم از مغولستان و گینه بیسائو میبازند!!!!
  • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
   4 0
   دقیقا
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  6 2
  اقا پولشو بدید بیشتر هم بدید از جیب استقلال یا از جیب خودتان نمیدید که,از جیب مردم بدبختی میدید که تو فشار اقتصادی کمرشون خم شده‌ اه مردم یه روز گریبان همتون را میگیره
  • نیما IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
   7 6
   خوی تو اگه فوتبالی نبودی اینجا چکار میکنی ؟ لنگی ... بوی سوختگی میاد . تا کور شود چشمتون .
  • IR ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
   3 2
   مثل اینکه لنگیی بد جور جلز و بلز میکنن. تو رو سننه
 • IR ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  8 3
  خودتون رو برا این مربی در حد متوسط سبک نکنید خدا کمی عقل بدهد
 • حبیب IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  9 6
  3 میلیارد و ششصد میلیون تومان پوله که زورتون میاد برای بهترین مربی ایران خرج کنین ؟ آیا دروازه بان مفنگی لنگپولیس 7 میلیارد می ارزید که گرفته ؟ نگو که هوادار چرا با تو مخالفه .
  • سعید IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
   1 3
   سه میلیارد و ششصد میلیون ی قسطشه کیسه کش
 • IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  10 2
  فقط تیغ زدن ایرانی ها رو تو این شرایط تحریم بلد هستن
 • سوسان IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  5 0
  پول بیت الماله از جیب بابات که نمیخوای بدی از پول بچه یتیم و فقیر و علیل میتونی بیشتر بهش بدی برگرده
 • رضا یزدانی US ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  1 2
  آقای زرینچه اصلا تو خوب.تو ماه تو شاه ولی مردمومن تودرحال حاضرکارخودت را بلد نیستی .اصرار تو به موندن شک برانگیز .وبرای استقلال زیان آوره.پس برو.هم خودت وهم ما را راحت کن.
 • حامد IR ۱۷:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  4 2
  خیلی بی شرف هستید که جو الکی میدید اگه واقعا شرف رسانه ای نداشته تون اجازه بده و یه کم انصاف داشته باشید ایشون دیشب تو مصاحبه ای گفت من پول اضافی نمیخوام قرارداد استراماچونی با دستیارانش اندازه اون جونیور که از لنگ اخراج شد
 • IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  0 1
  نمایندگان مجلس چرا سکوت کردند؟؟؟؟!!!
 • داود IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  2 0
  زرینچه واقعاپیشکسوت مودب ومحترمی
 • GB ۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  3 1
  لطفأ لنگیا من جمله مشرق فکشونو فقل بزنن و به پول مفتی که به بودیمیر و جونیور و ... دادن بپردازن.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس