قالیباف

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سهمیه‌بندی بنزین گفت: رئیس جمهور ‌می‌گوید من روز بعد متوجه شدم، بالاخره چه کسی پاسخگوی این قضیه است و دلیل افزایش قیمت بنزین را هنوز شفاف به مردم نگفتند.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف ظهر امروز در جلسه جمعیت پیشرفت و عدالت استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: در آستانه انتخابات مجلس هستیم و قرار است در دوم اسفند ماه مردم آینده خوبی برای کشور رقم بزنند.

وی بیان کرد: دغدغه‌ای جز این نداریم که هم به مردم و هم به دیگر جوامع اسلامی و مردم دنیا نشان دهیم که اگر دین در مسند قدرت باشد می‌تواند زندگی مردم در هر بخش مادی و معنوی را تامین کند و آخرت آنها را نیز آباد کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین هدف ما در جمهوری اسلامی همین بود و همه شعارهای ما بر همین اساس است گفت: مهم‌ترین ویژگی نظام اسلامی نیز همین است.

بیشتر بخوانید:

قالیباف: مسئولی که از پشت شیشه ماشینش نظرسنجی می‌کند درکی از مشکل مردم نخواهد داشت

وی با بیان اینکه اگر از من سئوال کنند انقلابی کیست؟ می‌گویم هر که بتواند کارآمدی دین را به اثبات برساند افزود: یک سرباز ولایت، انقلابی و خدمتگزار به مردم است و خودمان را باید از دسته‌بندی‌ها و گروه‌بندی‌ها دور کنیم چرا که رسالت ما به اثبات رساندن کارآمدی دین است.

قالیباف با اشاره به اینکه وقتی علمای ما ترسیم می‌کنند که دشمن شماره یک ما آمریکاست و آمریکا همیشه یا منافع ما را از کشور برده و یا به آرمان‌های مردم ما خیانت کرده است یادآور شد: از مشروطه و قبل مشروطه می‌بینیم که آمریکائی‌ها همیشه در دو مقوله اقتصاد و فرهنگ ما حضور داشتند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها سیستم آموزشی ما را پایه‌گذاری کردند و انواع خیانت‌هایی که بسیارند را به کشور و مردم ما روا داشتند گفت: باید تاریخ را مطالعه کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه ما توانستیم با یک مبانی روشن بر فرهنگ قرآنی و اهل‌بیت (ع) در مقابل زیاده‌خواهی استکبار در انقلاب بایستیم، خاطرنشان کرد: سرسپردگان زیادی در قدرت بودند که خیانت کردند.

وی با اشاره به انقلاب امام (ره) که جز برای خدا گامی برنداشت گفت: امام (ره) دشمن شماره یک را شیطان بزرگ آمریکا معرفی کرده و می‌گوید ما این رژیم منحوس پهلوی را از کشور بیرون می‌اندازیم.

قالیباف با بیان اینکه نگرانی امام (ره) از این بود که نتوانیم غرب‌زده‌ها و پرورش یافته‌های فرهنگ غرب را کنار بگذاریم افزود: امام(ره) فرمود اجازه ندهید انقلاب دست نامحرمان بیفتد و از نظر من نامحرمان همان غربزدگانی هستند که در جای جای کشور قدرت را در دست گرفتند.

وی با اشاره به اینکه امام راحل فرمود مهم‌ترین راه مبارزه با آمریکا کار و تلاش برای این مردم است گفت: حضرت آقا نیز در یک تحلیل دقیق و عمیق دلیل اینکه دشمن شماره یک ما آمریکاست را بیان کردند و فرمودند راه مبارزه با آمریکا کار است و کار است و کار.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه دوستان انقلابی دور هم جمع بشوید، شعار بدهید و مرگ بر آمریکا را بگویید افزود: اما اساس آن این است که باید کار کنیم و این کشور را به پیش برده و فقر و محرومیت و تبعیض در کشور را جمع کنیم.

وی با بیان اینکه شعار دادن تنها آب به آسیاب دشمن ریختن است و هم باید خوب کار کنیم و هم کار خوب انجام بدهیم عنوان کرد: کار زیاد می‌شود اما کار خوب نمی‌شود چرا که برنامه‌ریزی‌ها دقیق و صحیح نیست و باید روش درست را انتخاب کرد.

قالیباف با اشاره به اینکه بعضی وقت‌ها هم که هیچ کاری نمی‌شود و وقتی هم که می‌خواهند کار کنند می‌شود قضیه بنزین بیان کرد: کسی اگر الفبای امنیت عمومی را بداند و ذره‌ای به مردم اعتقاد داشته باشد و آنها را محترم بداند چنین تصمیمی نمی‌گیرد و این هزینه را به کشور تحمیل نمی‌کند.

وی با بیان اینکه شرایط آنقدر سخت شده که بعضی اوقات در دفاع از نظام اسلامی زبان کوتاه می‌شود گفت: زمانی که یک دانشجو سئوال می‌کند چرا این تصمیم گرفته شد و پاسخی برای آن نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه دوم اسفند روز مهمی برای کشور است و باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که آینده کشور و فرزندانمان را ببینیم عنوان کرد: انقلاب اسلامی امانت بزرگی در دست ماست و سال‌ها تبعید، خون دل خوردن و شهادت‌ها بوده که امروز ما زیر سایه اسلام و قرآن هستیم.

وی با تاکید بر اینکه باید مجلس ما کارآمد شود افزود: فارغ از مسائل جناحی صحبت می‌کنم و در 10 دوره قبل مجلس سیر نزولی داشته و کارنامه مجلس قابل دفاع نیست.

قالیباف با بیان اینکه امروز مجلس ما به فرموده امام(ره) در راس امور نیست چرا که کارآمد نیست گفت: 290 نفری که در مجلس هستند به رسالت اصلی خود عمل نکردند چرا که مجلس جای کارنامه تکی نماینده نیست و کارنامه همه مجلس است.

وی با اشاره به اینکه نماینده وکیل ملت است نه وکیل دولت و باید مصالح مردم و کشور را ببیند افزود: ممکن است نماینده‌ای با وزیری صحبت کند و جاده‌ای را آسفالت کند اما روستایی که ببیند با یک آسفالت سرمایه اصلی خود را از دست داده می‌گوید نمی‌خواهم، مشکل اصلی من را که اقتصادم هست حل کنید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه چرا باج می‌دهید؟ این که حالا یک پروژه آسفالت اجرا بشود یا نشود چه اهمیتی دارد تصریح کرد: ما مجلسی می‌خواهیم که چهره‌هایی متعهد، مومن و وفادار به مردم و نظام اسلامی را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ایران کشوری با تمدن بزرگ است که با افتخار اسلام را پذیرفته است گفت: ایران کشوری موثر در تمدن اسلامی است که باید قدر اسلام را بدانیم.

قالیباف با بیان اینکه در دوم اسفند باید چهره‌هایی را به مجلس بفرستیم که مجلس را در راس امور بیاورند و قوانینی به نفع مردم و کشور تصویب کنند افزود: مجلس باید بر اجرای قوانین نظارت داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه قوانین زیادی داریم که در مجلس تصویب شده اما دولت اجرا نمی‌کند بیان کرد: در قضیه بنزین نمایندگان مجلس می‌گویند ما خبر نداشتیم، رئیس جمهور هم می‌گوید من روز بعد متوجه شدم، بالاخره چه کسی پاسخگوی این قضیه است و دلیل افزایش قیمت بنزین را هنوز شفاف به مردم نگفتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه خیلی راه‌های اصولی دیگری وجود دارد که کاهش مصرف بنزین را داشته باشیم که یکی از این راه‌ها افزایش قیمت بنزین است گفت: مصرف بنزین با افزایش قیمت آن کاهش پیدا نخواهد کرد و حتما چند وقت آینده خواهیم دید که مصرف بنزین تغییری نکرده است.

وی با بیان اینکه از زیر سایه خدا به دنبال کدخدا رفته‌اند افزود: وقتی زیر سایه کدخدا رفتی مردم را محرم نمی‌دانید و جوانان را در تحول و توسعه کشور مشارکت نمی‌دهید.

قالیباف با بیان اینکه تحول و توسعه در کشور بدون جوانان میسر نمی‌شود و باید از آنها استفاده کرد گفت: در هر کجا مدیریت کردم به جوانان اعتماد کردم و کارها نسبت به قبل اثرگذارتر بوده است.

وی با یادآوری اینکه در نیروی هوایی سپاه این موضوع را حس کردم و در جنگ این جوانان بودند که حماسه آفریدند بیان کرد: در نیروی انتظامی و شهرداری تهران هم جوانان بودند که فعالیت کردند و منظور از جوانان تنها پسرها نیستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هم دختر خانم‌ها و هم از آقاپسرها در فعالیت‌ها استفاده شد و نتایج خوبی هم گرفتیم گفت: جوانان ما لایق و دلداده به نظام هستند.

وی با اشاره به اینکه کشور ما امروز به استفاده از جوانان نیاز دارد و در کنار آن جوانان باید از تجربه پیشکسوتان استفاده کرده و آنها را احترام کنند افزود: کسانی که این شرایط سخت را برای کشور ایجاد کردند انقلابی نبوده و دل در گرو نظام اسلامی ندارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 9
 • غیر قابل انتشار: 30
 • بی بی IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  9 14
  آقای قالیباف در مجلس از کار خبری نیست. فقط باید قانون تصویب کنیم
  • IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
   19 0
   تصویب قانون بس است همین هایی که تصویب شده را نظارت کنند
  • NL ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
   0 0
   عجب قانون وضع کردن کار نیست، پیگیری قوانین وضع شده کار نیست، پاسخگو کردن وزرا و رئیس دولت کار نیست، ایجاد شفافیت کار نیست و خیلی موارد دیگه اصن کار نیست!!!
 • SE ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  15 3
  هرکاری بخوان میکنن بعدش هم میگن رزمندگان مردم رو کشتند. مردم هم ساده باور میکنند. متاسفم ما عاشق مردم و کشور هستیم و مخالف دزدها و تن پروری مسئولان هستیم
 • IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  7 0
  شما بگو برای مردم کار میکند یانه.
 • دیده بان IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  14 2
  رسالت مابه اثبات رساندن کارآمدی دین است.
 • دیده بان IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  16 9
  بایدنیروهای پاکدست وانقلابی ،متعهد،متخصص ،وفاداربه مردم ،نظام اسلامی و ولایت مطلقه فقیه متحدشوندتا آرانشکندواگرسال92درانتخابات ریاست جمهوری این اتفاق میفتادشرایط این نبود!
 • کار IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  7 6
  منجی داره میاد
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  1 9
  آقای قالیباف قرار نشد شعار بدی افزایش نرخ بنزین قطعا یکی از عوامل صرفه جویی در تمام دنیا است اینکه میگویی در آینده مصرف بیشتر میشود دو علت دارد یکی ورود سالانه یک میلیون خودرو جدید بدون خروجی است و دوما این افزایش اگر سال به سال با تورم تدریجی بالا رود قطعا سهم بسزایی در کاهش مصرف خواهد داشت ولی باز اگر ۵ سال ثابت بماند و تورم هم وجود داشته باشد قطعا مصرف بالا میرود این بد اجرا کردن دولت نباید اصل دقت در درست مصرف کردن انرژی را زیر سئوال ببرد
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  11 0
  بعضی ها فقط الفبای اختلاس رو خوب بلدن
  • IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
   6 0
   عالی گفتی
 • س IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  6 9
  شروعي دوباره - جنگ قدرت - اتهام زني - بگم بگم - ول كنيد بابا جان = هولشو بدم ليموشو بدم كدومو بدم همشو بده ببين من تحصيلات فرهنگي به كجا رسيدم و از اين مسئولان مملكتي ( مجلسي دولتي قضائي) خودم رو با چه چيزهايي روزگار سپري ميكنم
  • IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
   6 2
   مومن قدرت رو هم برای خدمت به مردم در جهت اجرای فرمان خدا میداند وبس.
 • هوشیار CO ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  7 1
  سیستم آموزشی ایران پس از انقلاب آمریکایی شد زیرا بیشتر سران انقلاب از آمریکا آمده بودند و همانها سیستم نوین آمریکایی آموزشی را ایجاد کردند و هنوز قبله فرهنگی شان آمریکاست و بستگانشان در آمریکا زندگی میکنند و با آمریکا ارتباط دارند.
 • IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  1 0
  مجلس ما مثل کلاس انشامی باشد
 • IR ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  1 0
  دلیلش خیلی روشنه حتی بچه هم میدونه که میخوان بنزین رو گردون کنند تا به قیمت بنزین کشورهای منطقه برسونن و چون نفت صادر نمیشه بجاش بنزین صادر کنند براشونم اهمیتی نداره مردم پول بنزین گزون رو چه جوری میدن و چقدر خودرو با سوخت گاز مستهلک میشه بله اقای روحانی هدفش اینه
 • IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  3 1
  این از بی عرضگی شما و گند اخلاقیتون بوده درست مشرق بدش میاد ولی اخلاق ندرای خشک مذهبید همه را فرار میدید
 • هم وطن IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
  2 0
  شما حقیقت را به مردم بگید اگر راست میگی
 • سایه IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
  0 1
  ملت انقلابی ی نفرم ک میخاد کار کنه تخریبش کنید افرین خلایق همون فریدون لایق

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس