کد خبر 1016913
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
دیدار نماینده سازمان ملل با حکیم

دیدار نماینده سازمان ملل متحد در امور عراق با حکیم و سکوت مرگبار رسانه‌های مدعی حرفه‌ای‌گری و انتقال شفاف اطلاعات در قبال تظاهرات گسترده مردم عراق در حمایت از مرجعیت از خبرهای مربوط به عراق است.

به گزارش مشرق، امروز مردم عراق در تظاهراتی گسترده، دخالت‌های آمریکا و عربستان در امور کشورشان و همچنین تحرکات فتنه‌گرانه و خشونت‌آمیز بعثی‌ها تظاهرات را محکوم و بر پایبندی قاطع به رهنمودهای مرجعیت عالی دینی تاکید کردند.

تظاهرات کنندگان پارچه‌ نوشته‌هایی را حمل می‌کردند که بر روی آن مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا نوشته شده بود، همچنین بر پایبندی خود به رهنمودهای مرجعیت عالی دینی تاکید کرده و خواستار  اصلاح و بهبود وضعیت کشور شدند.

شهروندان عراقی همچنین در مخالفت با بعثی‌ها فریاد می‌زدند : کلا کلا بعثیه(بعثی، هرگز، هرگز)، کلا کلا یا امریکان( آمریکا، هرگز، هرگز)، کلا کلا آل سعود(آل سعود، هرگز، هرگز)، کلا کلا یا صهیون(صیونیسم، هرگز، هرگز) آنها همچنین شعارهایی در محکومیت آمریکا و آل سعود سر می‌ دادند.

این تظاهرات گسترده در حالی برگزار شد که رسانه‌های دشمن ملت عراق با به سانسور آن پرداختند و یا تلاش کردند با ادعای اینکه تظاهرات طرفداران حشد شعبی است، آن را کم  اهمیت نشان دهند، شبکه‌های العربیه و  الحدث سعودی تلاش کردند با خبرهای دروغ همچون «حمله عناصر نفوذی با چاقو به تظاهرات کنندگان»، افکارعمومی عربی را از این تظاهرات گسترده مردمی علیه دخالت‌های سعودی و آمریکا منحرف کنند.

دیدار نماینده سازمان ملل در امور  عراق با حکیم

خبر دیگر  اینکه جینین پلاسخارت نماینده سازمان ملل در امور عراق با سید  عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق دیدار کرد.

حکیم بر ضرورت انتخاب نخست وزیر مستقل برای اداره دولت موقت در اسرع وقت تاکید کرد.

بیانیه دفتر حکیم آورده است در دیدار حکیم و جینین پلاسخارت نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق، تحولات صحنه سیاسی عراق به ویژه تظاهرات بررسی شد. حکیم بر ضرورت  تسریع در  انتخاب شخصیت مستقل برای تصدی دولت انتقالی که از مقبولیت مردمی برخوردار باشد و قادر به اداره کشور و آماده سازی برای برگزاری انتخابات زودهنگام در سایه کمیساریای جدید انتخابات باشد، تاکید کرد.

وی خواستار همکاری بیشتر سازمان ملل با پارلمان عراق برای کمک در آماده کردن قانون جدید انتخابات شد و گفت تظاهرات مسالمت آمیز مرحله جدیدی را ایجاد می‌کند که شاهد حضور جوانان عراق در تصمیم گیری سیاسی برای کشور خواهیم بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس