سلبریتی‌ نمایه و سبک زندگی ایرانی اسلامی

نتیجه نظرسنجی یک برنامه تلویزیونی نشان داد که تنها پنج درصد مردم موافق معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها هستند .

به گزارش مشرق، نتیجه نظرسنجی برنامه «سلام صبح بخیر» شبکه سوم سیما درباره معافیت مالیاتی هنرمندان نشان می دهد که صرفا پنج درصد مردم موافق معافیت مالیاتی سلبریتی ها هستند و از سیاست دولت درباره تداوم این معافیت مالیاتی حمایت می‌کنند. همچنین ۱۱ درصد مردم موافق مالیاتی هنرمندان با درآمد پایین هستند.

در این زمینه:

فیلم/ آیا معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها در دنیا مرسوم است؟

انتقاد هنرمندان از معافیت مالیاتی چهره‌هایی که درآمد نجومی دارند


براساس این گزارش، سوال نظرسنجی این بود که «نظر شما درباره معافیت مالیاتی هنرمندان چیست؟» نتایج آرای مردم به شرح زیر است:


۱️- تصمیم خوبی است ؛ دست دولت درد نکند: ۵ درصد


۲️- مگر خون هنرمندان رنگین تر است؟!: ۱۳ درصد


۳️- معافیت مالیاتی فقط برای هنرمندان با درآمد پایین باشد: ۱۱ درصد


۴️- همه باید مالیات بدهند؛حتی سلبریتی‌ها: ۷۱ درصد


بی‌عدالتی در حق کارگر و کارمند


از سوی دیگر، معاون سازمان امور مالیاتی ضمن مخالفت با موضوع معافیت سلبریتی‌ها گفت: چرا «کارگر ضعیف» و یا «مغازه‌دار با داشتن یک مغازه بسیار کوچک» و یا «فعال اقتصادی با داشتن مشکلات زیاد»، باید مالیات پرداخت کند اما «یک شخص که در حوزه فرهنگ، کار اقتصادی می‌کند»، نباید مالیات بدهد؟


احمد زمانی در پایان با اشاره به اینکه منطقی نیست که به خاطر تولید یک فیلم یا ایفای یک نقش توسط یک هنرپیشه، معافیت صورت گیرد، افزود: «این موضوع تبعیضی آشکار بین بخش‌های مختلف درآمدی است.


گفتنی است حذف مالیات سلبریتی ها درحالی است که کارگران قبل از دریافت حقوق ناچیز خود باید ۱۰درصد آن را صرف مالیات کنند، اما هنرمندان با درآمدهای نجومی از این قاعده مستثنا هستند.


عده ای از تحلیل‌گران اقتصادی هم معتقدند این موضوع بیشتر یک بده بستان انتخاباتی میان سلبریتی ها و دولت است. این درحالی است که سلبریتی ها خود در این زمان به سبب حمایت ازدولت روحانی در مظان انتقاد قرار دارند و به جای اینکه نامه های طلبکارانه منتشر کنند بایستی پاسخگوی حمایت و تشویق مردم در جهت رای دادن به دولت باشند.


مالیات ۵۰ درصدی


یک جامعه شناس و استاد دانشگاه هم در یادداشتی نوشت: پرداخت مالیات از سوی بازیگران و هنرمندان عرصه هنر در تمام نقاط دنیا یک امر کاملا مرسوم و پذیرفته شده است و در برخی موارد در بعضی از کشورها نرخ مالیات حتی به بیش از پنجاه درصد دستمزد دریافتی این افراد می رسد. بنابراین اینکه بگوییم در دیگر نقاط جهان این افراد از پرداخت مالیات مستثنی شده اند سخنی گزاف و به غایت بیهوده می باشد چرا که شواهد عکس این امر را ثابت می نماید و هر گونه مقایسه ای را سالبه به انتفاع موضوع می نماید.


اکبر طالب پور ادامه داد: معافیت مالیاتی و پرداخت یارانه به بازیگران در شرایط فعلی توجیه منطقی نداشته و آسیب های اجتماعی-اقتصادی متعددی در بر دارد؛ از جمله آسیب های اجتماعی می توان به مواردی از قبیل؛ احساس محرومیت نسبی، حس بی اعتمادی عمومی و سرسپردگی اشاره نمود و از جمله آسیب های اقتصادی می توان مواردی همچون تحمیل هزینه به بودجه دولتی، اسراف منابع دولتی و عدم ایجاد رقابت و بازاریابی خارجی را عنوان کرد.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  1 0
  از کسانی که با یه تلیغ داخل اینستا گرام پول درمیان باید مالیات بگیرید نگرید جفا میکنید
 • IR ۰۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  4 0
  بیا آقای روحانی اینم رفراندوم ببینیم به رای مردم احترام میذاری یا نه
 • محب جوادیپور IR ۰۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  5 0
  باسلام!بنده هم ازمخالفین سرسخت و پروپا قرص معافیت مالیاتی این قشرماجراجووپول پاروکن هستم.لطفابه جای واژه نامانوس سلبریتی،واژه مناسب ایرانی جایگزین کرده واینقدراین جماعت فرصت طلب رابا سرزبان هاانداختن، بزرگ نکنید!باسپاس
 • حسین IR ۰۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  16 1
  هنرمندها باید از مالیا ت معاف باشند.......نه هنرپیشه ها..........چرا به هنرپیشه هنرمند میگن
 • IR ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  3 0
  سلبریتی ها تا الان که معاف از مالیات نبودند با هر اتفاقی خودشون و پیجشون رو در اختیار هر کسی قرار میدادند وای به روزی که از هفت دولت آزاد باشند اونوقته که رقم قراردادهاشون سر به فلک خواهد کشید و هر نظری که دلشون بخواد علیه کشور میدهند
 • IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  0 1
  واقعا ازاقای نوبخت بعید بود که افراد ی که اعلبشان بیدین ورسوا ی خاص وعام بوده واخرالامرسراز دوستی باافراد کثیفی مثل کوگوش وتلویزیون معاندین اسلامدرمیاورند را معاف کند
 • IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  1 0
  کاسابان بازار ، صنعت گران ، کارگران و کارمندان چون تریبون ندارند باید مالیات بدهند و سلبریتی ها چون تریبون دارند معاف بخدا این بی عدالتی است
 • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  3 0
  الان این بازیگرها چه گُلی به سر کشور زدن که بخوان معاف بشن فقط برای انتخابات گِل به سر مردم گر فتن
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  3 0
  به نظرمن اگر می خواهید مالیات بگیرید باید از همه بگیرید چون اگر از صنفی نگیرید بدان معناست که کسری انرا باید از صنف دیگر بگیرید
 • دیده بان IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  2 0
  با این پول ها میدن خارج از کشور حالو حول میکنن بعد هم مالیات ندن حرومتان باشه . بعد یه رفتگر که از ۴ صبح تا بوق سک کار میکنه و به نون شب محتاج هست باید مالیات بده. ای تو روحتون کسانی که این تصمیم رو گرفتید
 • حمید رضا IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  2 0
  معلمی که حقوقش سه میلیون بیشتر نیست ازش ماهی خداد تومان مالیات کم میکنن ، از اون طرف هنرمندان معاف از مالیات میشن. بنده با ضرس قاطع مخالف این تصمیم گیری هستم.
 • IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  1 0
  اینکه زن و دختر بدکاره به عنوان هنرمند که در انتخابات و شورش با شما و انگلیس همکاری میکند دلیلی ندارد که معافیت بگیرند.
 • IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  1 0
  اینها مالیات بدن یاندن اکثرامخالف نظامن پس باید ازشون مالیات گرفته بشه
 • زارع IR ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  1 0
  باپول این مملکت توله هاشون انور دنیا بدنیا میارن با پول این مردم. بعد مبکن ما چه امکاناتی از این کشور میگیریم
 • پارسا IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  3 0
  جالبه که موسسات کنکور رو هم از پرداخت مالیات معاف کرده اند، معلوم نیست چه کار دارند می کنند.
  • IR ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
   1 0
   نوادگان باید پزشک بشن!
 • ستار IR ۲۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  2 0
  سلام چر ا قانون را بصورت تبعیض وار در کشور اجرا می کنید .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس