کمپ اشرف در آلبانی - نمایه

یکی از منافقین با توصیف زلزله مرگ‌بار در کمپ اشرف-۳ در آلبانی می‌گوید: بعضی‌ها زیر آوار خرد شدند و در دم جان دادند؛ همه این‌ها در کم‌تر از یک دقیقه اتفاق افتاد؛ انگار دوباره مرصاد شده بود.

سرویس جنگ نرم مشرق - روز سه‌شنبه، ۵ آذر ۹۸، زلزله‌ای به بزرگی ۶/۴ ریشتر کشور آلبانی را لرزاند [۱] . این زمین‌لرزه در ساعات اولیه بامداد (۳:۵۴ صبح به وقت محلی) رخ داد و علاوه بر گرفتن جان چندده نفر، به خاطر ساعت وقوع، موجب غافلگیری و وحشت مردم شد. برخی آمارها از کشته شدن بیش از ۵۰ نفر و زخمی شدن دست‌کم ۲۰۰۰ نفر خبر می‌دهند [۲] . این زمین‌لرزه که طی بیش از ۴۰ سال اخیر در آلبانی بی‌سابقه بود، به حدی شدت داشت که در شهرهایی مانند «تارانتو»ی ایتالیا یا «بلگراد» پایتخت صربستان، حدود ۳۷۰ کیلومتر آن‌طرف‌تر نیز احساس شد. این زلزله مرگ‌بارترین زلزله تاریخ آلبانی [۳] و تا کنون مرگ‌بارترین زلزله جهان در سال ۲۰۱۹ است.

زلزله در آلبانی هزاران نفر از مردم این کشور را آواره کرد (+)

توضیحات و تصاویری از زلزله آلبانی [دانلود]

زلزله آلبانی از یک نظر برای مردم ایران به طور خاص مهم است. کانون این زمین‌لرزه در فاصله پنج کیلومتری از کمپ موسوم به «اشرف-۳» در نزدیکی «تیرانا» پایتخت آلبانی واقع شده بود؛ جایی که حدود ۴۰۰۰ تروریست «مجاهدین خلق» مستقر هستند. به علاوه، کانون یکی از پس‌لرزه‌های زمین‌لرزه هم که ۵/۳ ریشتر قدرت داشت، تنها یک کیلومتر آن‌طرف‌تر از کمپ منافقین بود. پایگاه خبری «بالکانزپست» طی گزارشی با این عنوان به موضوع تأثیر زمین‌لرزه بر کمپ مجاهدین خلق در آلبانی پرداخته است: «زمین‌لرزه‌ای ویرانگر، پایگاه مجاهدین خلق در آلبانی را نابود کرد و احتمالاً ده‌ها نفر را کشت؛ بازماندگان ایران را مقصر می‌دانند [۴] ». در ادامه ترجمه گزارش این پایگاه خبری محلی از زلزله رخ‌داده و خسارات وارده به منافقین را می‌خوانید.

تصویر ماهواره‌ای از کمپ اشرف در نزدیکی شهر تیرانا، پایتخت آلبانی، پیش از وقوع زلزله اخیر (+)

زلزله‌ای که منافقین را خانه‌خراب کرد

اوایل صبح سه‌شنبه ۲۶ نوامبر، ساعت ۳:۵۴ به وقت محلی، زمین لرزه‌ای به بزرگی ۶/۴ ریشتر شمال غربی آلبانی را لرزاند؛ کانون این زلزله شمال غربی شهر تیرانا، پایتخت آلبانی، بود. حداکثر شدت ثبت‌شده برای این زلزله در مقیاس «مرکالی» VIII (شدید) بود. این زمین‌لرزه در همه مناطق آلبانی و در مکان‌هایی به مراتب دورتر، مانند تارانتوی ایتالیا و بلگراد پایتخت صربستان، در حدود ۳۷۰ کیلومتری شمال شرقی کانون زلزله، احساس شد. این زلزله بزرگ‌ترین زلزله آلبانی طی ۴۰ سال اخیر بود و تا کنون صدها پس‌لرزه داشته که چهار عدد از آن‌ها خودشان بیش از ۵ ریشتر قدرت داشته‌اند.

زمین‌لرزه در آلبانی بسیاری از ساختمان‌ها را با خاک یکسان کرد (+)

پس از این زلزله مرگ‌بار، دولت آلبانی چهارشنبه را روز عزای عمومی و در مناطق «دورس» [یا «دراج»] و تیرانا وضعیت اضطراری اعلام کرد. زمین‌لرزه چندین ساختمان را در شهر بندری دورس و روستاهای اطراف آن با خاک یکسان کرد و ده‌ها نفر را در میان خرابه‌ها به دام انداخت. خسارات مادی و تلفات جانی در شهر تیرانا نیز گزارش شد. کشورهای همسایه و اعضای اتحادیه اروپا در واکنش به این زمین‌لرزه با ارسال تیم‌های نجات اضطراری و کمک‌های مالی به کمک آلبانی آمدند.

اگرچه شهروندان آلبانیایی ساکن تیرانا و دورس (با فاصله به ترتیب ۳۰ کیلومتری و ۱۵ کیلومتری از کانون زمین‌لرزه) شانسی برای نجات از فاجعه داشتند، اما اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران (گروهک منافقین) هیچ شانس نجاتی نداشتند. ساکنان ساختمان‌های بی‌دروپیکر کمپ اشرف-۳ در فاصله پنج کیلومتری از کانون زلزله اصلی و همچنین در فاصله کم‌تر از یک کیلومتری کانون یکی از پس‌لرزه‌های ۵/۳ ریشتری آن، وحشت واقعی را در زمین‌لرزه اخیر حس کردند. و همه این‌ها تقریباً در سکوت خبری اتفاق افتاد.

 

نگهبانان زن در کمپ اشرف-۳ در نزدیکی شهر تیرانا، پایتخت آلبانی (+)

ستون آمبولانس‌ها و قربانیان VIP

خبرنگار این سایت محلی، ماجرا را اینطور روایت می‌کند:

همراه با یکی از همکارانم در تلاش برای کشف اطلاعات جدید و ثبت تجربیات غم‌انگیز شخصی بازماندگان، مقابل ورودی بیمارستان تیرانا ایستاده بودیم که در کمال حیرت دیدیم ستونی از آمبولانس‌ها پشت سرِ یک ماشین پلیس، آژیرزنان و با فریاد «راه را باز کنید!»، سر رسیدند. نمی‌دانستیم چه کسانی آن‌قدر اهمیت دارند که شهروندان عادی، از جمله زنان مجروح و کودکان در حال گریه، باید راه را برای آمبولانس‌های حامل آن‌ها باز کنند. ستون آمبولانس‌ها را دنبال کردیم تا این‌که بالأخره متوقف شدند. از یکی از افسران پلیس درباره قربانیان VIP سؤال کردیم، اما گفت: «دوربینتان را خاموش کنید؛ بروید عقب.» پاسخی به سؤالات ما نداد و تلاش کرد دورمان کند.

در فاصله‌ای نه چندان دور ایستادیم و دیدیم که چگونه مأموران امداد به سرعت زخمی‌ها را با برانکار داخل بیمارستان می‌برند. دست‌کم ۲۰ نفر را از آمبولانس‌ها بیرون آوردند. بعضی از آن‌ها زیر پارچه‌های پر از خون پوشانده شده بودند؛ و احتمالاً نیمه‌جان بودند. برخی دیگر هم به زبانی که من متوجه نمی‌شدم از درد ناله می‌کردند. با خودم فکر کردم از آن‌جایی که خارجی هستند، با آن‌ها رفتار ویژه‌ای دارند. اما هنوز هم نمی‌دانستیم این‌ها که هستند. پیش خودم گفتم، تعداد این‌ها آن‌قدر زیاد است که معلوم می‌شود کارمند یک سفارت‌خانه نیستند، و از طرف دیگر آن‌قدر با آن‌ها ویژه رفتار می‌کنند که معلوم است گردشگر هم نیستند.

با توجه به اقدامات سخت‌گیرانه نیروهای پلیس و تلاش آشکار آن‌ها برای پنهان‌کاری، تصمیم گرفتیم روش خود را عوض کنیم. به جای آن‌که کارت خبرنگاری نشان بدهیم و درباره جزئیات حساس سؤال کنیم، افسران پلیس را دور زدیم و پیش یکی از امدادگران جوان رفتیم. با اعتمادبه‌نفس کامل از او پرسیدم: «ما را به عنوان مترجم این‌جا فرستاده‌اند؛ کجا باید برویم؟» جواب داد: «زبان ایرانی بلدید؟» «بله، البته که «فارسی» بلدم؛ یا همان «ایرانی» که شما به اشتباه گفتید.» تفاوت‌های این دو را برای او توضیح دادم و دوباره سؤالم در مورد جایی که باید برویم را تکرار کردم. گفت: «طبقه دوم»، بعد با اشاره هم به ما نشان داد که کجا باید برویم، و خودش سریع رفت.

زلزله آلبانی نه تنها خودش بیش از ۶ ریشتر قدرت داشت، بلکه حتی چهار پس‌لرزه‌ هم بزرگ‌تر از ۵ ریشتر بودند (+)

از فاجعه انسانی تا فرصت طلایی

من بلافاصله فهمیدم جریان از چه قرار است. کم‌تر کسی در آلبانی هست که نداند کمپی در نزدیکی تیرانا وجود دارد که ۴۰۰۰ عضو از یک گروه {تروریست} ایرانی در آن زندگی می‌کنند؛ گروهی که سال ۲۰۱۶ به درخواست دولت آمریکا از عراق آواره شدند. ما خبرنگارها کمی بیش‌تر هم در این‌باره می‌دانیم. این کمپ به شدت تحت حفاظت است و ساکنان آن کاملاً کنترل می‌شوند و هیچ‌گونه تماسی با جهان خارج ندارند. تا کنون چندین نفر از این پایگاه فرار کرده و داستان‌های تکان‌دهنده‌ای را درباره آن تعریف کرده‌اند؛ آن دسته از خبرنگاران آلبانیایی هم که درباره این فراری‌ها گزارش تهیه کرده‌اند، به طرز فوق‌العاده‌ای تحت فشار و آزار قرار گرفته‌اند. به این ترتیب، وضعیت فاجعه‌باری که شاهد آن بودیم تبدیل به یک فرصت طلایی شد؛ فرصتی بی‌نظیر برای فهمیدن آن‌چه که درون این کمپ اتفاق افتاده و آن‌چه که تا پیش از زلزله در این مکان رخ می‌داده است.

غلام میرزایی، یکی از اعضای سابق مجاهدین خلق است دو سال پیش از کمپ اشرف-۳ فرار کرد (+)

همان روش قبلی را تکرار کردم و با معرفی خودم به عنوان یک مترجم، وارد ساختمان بیمارستان شدم. خوش‌بختانه با توجه به شلوغی و آشفتگی داخل بیمارستان، هیچ‌کدام از کارکنان از من سؤال دیگری نپرسید، مدرکی درخواست نکرد و فارسی بلد نبود [که مثلاً بخواهد من را آزمایش کند]. من هم فارسی بلد نبودم، بنابراین امیدوار بودم در میان قربانیان، یک نفر را پیدا کنم که هم سالم و خوش‌خُلق باشد و هم زبان انگلیسی بداند. یک نفر را هم پیدا کردم؛ «تیمور»، مرد لاغر و سبیلویی که به نظر می‌رسید کم‌تر از ۶۰ سال دارد و انگلیسی را بد و آهسته، اما صادقانه صحبت می‌کرد.

حسن حیرانی یکی از اعضای عالی‌رتبه سابق مجاهدین خلق است که از این سازمان تروریستی جدا شده است (+)

انگار دوباره مرصاد شده بود!

تیمور تجربه‌اش از زمین‌لرزه را این‌گونه بیان می‌کند:

در خوابگاه با بسیاری از افراد دیگر خواب بودم که شروع به لرزیدن کردم. ابتدا تخت شروع به لرزیدن کرد و دیدم بسیاری از هم‌خوابگاهی‌هایم بیدار شده‌اند. سپس پنجره‌ها و سقف شروع به فروریختن کردند. هم‌قطارها در خوابگاه ما و خوابگاه‌های اطراف شروع به جیغ زدن کردند. بعضی‌ها فریاد می‌زدند به ما حمله شده است. نهایتاً کل ساختمان شروع به از هم پاشیدن کرد و یکی از تیرهای ساختمان روی پای من افتاد. دیگر نمی‌توانستم پاهایم را حس کنم. در تاریک و روشن [ساعت‌های بامداد] تکه‌های بزرگی از ساختمان را می‌دیدم که دارند پایین می‌آیند. بعضی از هم‌قطارها زیر آوار خرد شدند و در دم جان دادند. همه این‌ها در کم‌تر از یک دقیقه اتفاق افتاد. چیزی نگذشت که گرد و غبار آن‌قدر زیاد شد که دیگر نمی‌توانستم چیزی ببینم. فقط فریاد زدم و درخواست کمک کردم. انگار دوباره مرصاد شده بود.

بعداً در اینترنت جست‌وجو کردم و فهمیدم «مرصاد» نام یک عملیات نظامی در سال ۱۹۸۸ است که در آن، ارتش جمهوری اسلامی ایران نیروهای مجاهدین خلق را در یک دره از بین برد.

 

بخشی از تجهیزات مجاهدین خلق که در عملیات مرصاد نابود شدند (+)

 

وقتی از تیمور درباره تعداد احتمالی کشته‌ها و میزان خسارت‌های وارده به کمپ می‌پرسم، می‌گوید:

من را زمان طلوع آفتاب از زیر آوار بیرون کشیدند. سپس ما را در جاده به‌صف کردند و منتظر رسیدن خودروهای امداد ماندیم. شنیده‌ام بعضی‌ها را به دورس منتقل کرده‌اند و بقیه را به تیرانا. افرادی را دیدم که به شدت زخمی شده بودند و بعضی‌ها را هم دیدم که مرده بودند؛ شاید بتوانم بگویم چندده نفر. دقیقاً نمی‌دانم. همان موقع که زیر آوار بودم، بقیه هم‌خوابگاهی‌هایم را صدا کرد، اما از ۲۰ نفر فقط ۳ نفر جواب دادند. اما یک چیز را خوب می‌دانم: خوابگاه‌هایمان خراب شده‌اند؛ بعضی‌هایشان با خاک یکی شده‌اند و بعضی دیگر هم به شدت آسیب دیده‌اند. بیش‌تر کارکنان پایگاه خواب بودند؛ بقیه هم در سالن پشت رایانه بودند و شیفت هشت‌ساعته شبانه‌شان را در فضای مجازی سپری می‌کردند. آن‌جا هم تلفات داشته‌اند. سقف آن‌جا سقوط کرد و آن همه زحمات ما را به باد داد. خیلی بی‌انصافی است!

کاربری جعلی با نام «حشمت علوی» در فضای مجازی یکی از پروژه‌های آنلاین تروریست‌های منافقین است (جزئیات بیش‌تر(+)

در همین‌باره بخوانید:

›› جزئیات عملیات رسانه‌ای منافقین؛ «حشمت علوی» چگونه دولت ترامپ را بازی داد؟

 

حتماً کار ایران است!

حیرت‌انگیز آن است که تیمور وقتی در مورد کشته‌ها و زخمی‌ها صحبت می‌کرد با آرامش خاصی حرف می‌زد، اما وقتی درباره سالن رایانه توضیح می‌داد مثل یک بچه زار می‌زد. به نظر می‌رسید از تلفات زیرساختی بیش‌تر از تلفات انسانی ناراحت شده است. از او پرسیدم چرا سالن رایانه برایش این‌قدر مهم است؟ جواب داد:

ما سه سال پیش وارد آلبانی شدیم و از آن زمان تا الآن داشتیم خودمان را برای یک زندگی جدید آماده می‌کردیم. به ما گفته بودند که متحدان سعودی و اسرائیلی‌مان، هزینه زیادی برای زیرساخت‌های این پایگاه جدید کرده‌اند؛ و گفته بودند این‌جا در امنیت خواهیم بود. گفتند حمایت کامل دولت آمریکا و تمامی هم‌پیمانان آن پشت ماست. آقای بولتون حتی به ما قول داده بود که به زودی در تهران جشن خواهیم گرفت. یک سال پیش تجهیزات جدید رایانه‌ای به ما دادند و چند ماهی می‌شد که به سختی تلاش می‌کردیم تا حقوق بشر و دموکراسی را [در داخل ایران] بهبود بدهیم. همین ده روز پیش، مردم ایران را دیدیم که به خیابان‌ها آمدند و ساختمان‌ها را در تهران آتش زدند. فکر می‌کردیم رؤیاهایمان به حقیقت پیوسته‌اند. اما امروز نه انقلابی در کار است، نه سالنی، نه رایانه‌ای. همه چیز را از دست دادیم!

 

ظاهراً منظور «تیمور»، قول «جان مک‌کین» سناتور سابق آمریکایی به منافقین درباره حضور در تهران است (جزئیات بیش‌تر) [دانلود]

 

در همین‌باره بخوانید:

›› «سگ هار» سیاست خارجی ترامپ کیست؟

›› بولتون یک نومحافظه‌کار جنگ‌طلب است که اعتقادی به قوانین بین‌المللی ندارد

›› «جان مک‌کین» هم آرزوی سرنگونی نظام ایران را به گور برد

 

حرف‌هایی که با هم می‌زدیم موجب شد تا یکی از همکاران تیمور روی تخت کناری با فریاد چیزی بگوید شبیه به: «مرگ بر فلان». از تیمور خواستم برایم ترجمه کند؛ او هم گفت که دارد به ایران فحش می‌دهد. وقتی دلیل را پرسیدم، گفت: «این حادثه، بدون هیچ شکی، به ایران ربط دارد. همه ما این را می‌دانیم.» حیرت‌زده از او سؤال کردم آیا منظورش این است که ایران زمین‌لرزه آلبانی را ایجاد کرده است؛ گفت:

بله، صددرصد! چه‌طور ممکن است یک زلزله دقیقاً کمپ ما را بلرزاند؟ به ما گفته‌اند که کانون زمین‌لرزه به پایگاه ما بسیار بسیار نزدیک بوده و چنین زلزله‌ای چندین دهه است که در آلبانی رخ نداده است! مگر می‌شود زلزله به طور اتفاقی دقیقاً در ساعات ابتدایی صبح رخ بدهد که همه هم‌قطاران من داخل خوابگاه‌هایشان هستند؟ واضح است که کسی قصد داشته تلفات ما را به حداکثر برساند! چه‌طور می‌شود که این زلزله درست پنج روز بعد از سرکوب انقلاب ما در داخل ایران اتفاق بیفتد؟ این حادثه یک انتقام محض است! مطمئنم که اثر انگشت ایرانی‌ها روی این حادثه وجود دارد. پلیس آلبانی همین یک ماه پیش گفته بود مأموران ایرانی را شناسایی کرده که قصد عملیات علیه ما را داشته‌اند. شاید همین افراد بمب‌های قوی را زیر زمین کار گذاشته‌اند. شاید هم با استفاده از فرکانس‌های قوی از طریق ماهواره عوامل زمین‌لرزه را تحریک کرده‌اند؛ جایی خوانده‌ام که انجام این کار ممکن است. ایران نباید به چنین فناوری‌های پیشرفته‌ای دست پیدا کند. امیدوارم برادرمان، ترامپ، تحریم‌ها را علیه شبکه‌های تحقیقاتی ایران تشدید کند یا به اقدام نظامی علیه ایران دست بزند.

اعضای گروه تروریستی مجاهدین خلق در کمپ آلبانی تحت محافظت شدید و بدون هیچ‌گونه ارتباطی با جهان خارج زندگی می‌کنند (+)

درست همان وقتی که داستان تیمور داشت جالب‌تر می‌شد، مکالمه ما توسط نگهبانی قطع شد که محکم روی درِ اتاق کوبید و فریاد زد: «چه کسی به شما اجازه مصاحبه با قربانیان را داده؟ اگر مجوز مصاحبه ندارید، بروید بیرون.» و تهدید کرد که تجهیزات ما را توقیف خواهد کرد. نهایتاً هم هشدار داد: «اگر بدون مجوز چیزی در رسانه‌ها منتشر کنید، از شما شکایت می‌کنیم و از کارتان پشیمان خواهید شد.»

 

در همین‌باره بخوانید:

›› تاکتیک «یورش فوجی»؛ از جنگ تا شهر/ نقش آمریکا در اغتشاشات ایران چه بود؟

 


[۱] ۲۰۱۹ Albania earthquake Link

[۲] Albania’s search for quake victims ends; death toll up to ۵۱ Link

[۳] Search ends for survivors of Albanian quake as death toll reaches ۵۱ Link

[۴] Devastating earthquake destroys the PMOI/NCR base in Albania, possibly dozens dead, survivors blame Iran Link

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 144
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 230
 • IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  جمله اخر عضو سازمان قابل تامل است " امیدوارم برادرمان،؟ترامپ، تحریم‌ها را علیه شبکه‌های تحقیقاتی ایران تشدید کند یا به "اقدام نظامی" علیه ایران دست بزند*
  • IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   ظاهراً این مشابه ادبیات خانم پروانه سلحشوری است.
  • IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   البته یادش رفته از برادران اصلاح طلبشان در داخل کشور هم یاد کند
  • سعيد تهراني IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   منافقين به زعم بنده : يك مشت آدم هاي پير و فرتوت ، نگون بخت و بيچاره، آواره و دور از وطن، حقير و خاك بر سر ، منافق و مزدور كه الان كاسه ليس آل وحوش (عربستان ) آدمكش و آمريكا و اسرائيل شده اند و جزء خيانت و خباثت عليه ملت شريف و متدين ايران كار دگر بلد نيستند...
  • IR ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   به تیر غیب گرفتار شدند...ان‌شاءالله بدتر از این سرتون بیاد خائنین کثیف
  • IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   تعداد منفی ها رو توجه کنین. نمیتونه واقعی باشه. کار همیناس
  • IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   ولی ماشالله به همتشون ، با وجود این همه تلفات و مجروحانی که دادند و با این همه زخمی که برداشتند هنوز در حال منفی دادن هستند
  • مهماندار هواپیما IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   مریم رجبی در اقامتگاه 5 ستاره اش داره به ریش این بدبختها می خنده
  • RU ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   کسانی که می گویند خبر دروغه به برای مراجعه به اصل خبر به لینک زیر بروید https://balkanspost.com/article/854/earthquake-destroys-pmoi-ncr-base-albania
  • RU ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   برای فهمیدن چهره واقعی پروانه سلحشور و شرکت های خصوصی اش به لینک زیر بروید https://snn.ir/fa/news/788652/
  • RU ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   شرکت های خانوادگی پروانه سلحشور علت مخالفت پروانه سلحشور با طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولین» به لینک زیر بروید https://snn.ir/fa/news/788652/ مشرق منتشر کن تا مردم فریب امثال سلحشور را نخورن
  • خورزوخان IR ۱۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   62 97
   سلام . هههههههههه ببینننننننن این منافقین و غربزده ها و اشرافی ها و وطن فروش ها دارن منفی و مثبت میدن خخخخخخخخخخخ خیلی بدبختین شماااااااااا :))))) . میخوای مقابل خدا قد علم کنی؟ خدا قدت رو با علمت یه جا میشکونه. منتهی تا اون روز باید باشین تا بصیرت مردم زیاد شه :)
  • IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
   1 14
   و جالب تر اینکه میگن «ایرانی ها»، انگار خودشون ایرانی نیستند
  • IR ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
   2 22
   فیک ها به این پست حمله کرده اند
  • حسین IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
   0 28
   نتیجه کارشون میشه همین
 • sadra IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  و مکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین
  • قریشی IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   بعد از شوک اغتشاشات اخیر این خبر آب خنکی روی دل گُر رفته من ریخت . همینکه این مجموعه فسیل تلفات دادن و سرمایه های اسرائیل و امریکا در سازماندهی و تهیه تجهیزات بر باد رفت یعنی دست خداوند در جهت یاری رساندن به ایران اسلامی همیشه یاور ماست .
  • قریشی IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   می بینم که کسی نیست به اینجور کامنت ها منفی بده و نظرات مخالف نظام بذاره! یعنی کل سیستم هاشون له و لورده شده و تلفاتشون هم الحمدلله بالا بوده خخخخخخ
  • قریشی IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   امکان نداره! تا این لحظه مثبت و منفی کل کامنتهای این مطلب آمارشون کمتر از 50 تاست، اونوقت مال بنده 76 تا منفی خورده! یعنی از این جونورها 76 نفرشون تا الان زنده موندن؟!
  • SE ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   69 96
   انتقام خداوند از پادوهای دشمنان ملت ایران
 • RU ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  خیلی جالب بود. درمورد زلزله هم میبینیم که کلا در سطح جهان زیاد شده که از نشونه های این دوره است. توی احادیث مربوط به آخر الزمان هم اومده.
 • IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  "بقیه هم در سالن پشت رایانه بودند و شیفت هشت‌ساعته شبانه‌شان را در فضای مجازی سپری می‌کردند." بيچاره ها حتما داشتن طبق معمول تو مشرق نيوز كامنت ميدادن خخخخ چوب خدا صدا نداره :))
 • IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  مرگ بر منافق
  • IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   جالبه خودشان هم باور کردن منافقند و منفی دادن
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  خدایا شکر دعای مردم ایران مستجاب شداین مزدوران قلع قمع شدند
 • خودم IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  اگر روایت درست باشد واقعا بایک مشت دیوانه سروکار داریم
 • IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  یکی به اون منافق بگوید که زلزله کاره ایران نیست، کاره خدای ملت ایران است!
 • IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  سلامی عرض کنیم به رفقای پیرپاتالمون در آلبانی... البته اگه سیستمی مونده باشه براشون که الان اینجا باشن! ... کریسمس مبارک رفقا...!
 • رضوی IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  پیر پاتالهای خائن وطن فروش بزدل ، ان شا الله با ترامپ جونتون ، نتانیاهو و بن سلمان در قعر جهنم محشور شوید
 • ایمان IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  ومکروا و مکرالله والله خیرالماکرین
 • IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  و مکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین
 • امین IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  تیر غیب از راه رسید. نظرات ضد انقلاب در فضای مجازی کاهش بی سابقه پیدا خواد کرد
 • دانیال IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  خداوندا بینهایت شکرت که چند روز پس از سالگرد سردار فاتح مرهمی به دل داغ دیدگان آن بخشیدی.
 • دانیال IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  خداوندا بینهایت شکرت با گذشت چند روز از سالگرد شهادت سردار فاتح مرهمی به دل داغ دیدگان آن گذاشتی.
 • IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  خدا اگر بخواهد اربابان شما رو هم با خاک یکسان میکند
 • IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  خدا اراده کرده این نظام به حکومت جهانی حضرت مهدی وصل بشه کی میخان متوجه بشن مقابل این نظام نمیشه ایستاد
  • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   انشاالله
 • نادر IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  چوب خدا صدا نداره !
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  مجاهدین خلق یکی از خبیث ترین دشمنان تاریخ ایران هستند
 • IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  زلزله مامور خدا بود و انتقام ملت ایران را از منافقین جلاد گرفت و مکرو مکرالله والله خیرالماکرین ، زلزله کار ایران نبود بلکه کار خدای ایران بود ،الله اکبر.الحمدلله
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  میگم منفی های کامنت های مشرق کم شده... پس بگو!!! خخخخخخخخخخخخخ
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  55 60
  این خبر باعث ناراحتی عوامل داخلی دلبسته و وابسته به اجانب و دشمن که حمایت کننده از اغتشاشات اخیر بودند، شده است.
 • IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  ههههههه..... ناز شصت ملائکه های ایرانی .... به آمریکا اسرائیل سعودی و .... باید گفت به مثال فرعون بر فراز برج هایتان ،تیر کمان خود را به سوی خدا بگیرید
 • IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  انتقام خداوند دنیایشان را نابود کرد
 • IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  منبع خبر؟
  • IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   مشرق صادق.درود برمشرق.
  • IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   26 74
   09:11 بی بی سی دوس داری یا زم؟؟
  • RU ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   33 48
   https://balkanspost.com/article/854/earthquake-destroys-pmoi-ncr-base-albania
 • IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  تابلو بود یک مصاحبه ساختگی کمی دقت کنید
  • IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   43 70
   نظر خودت ساختگی!!!
  • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   32 11
   زیر خبر لینک انگلیسی خبر موجوده
 • ناشناس IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  این ملعون های خبیث خیلی بدبخت هستند مرده های متحرک که هیچ امیدی برای زندگی ندارندهم در دنیا وهم دراخرت لعن شده اند.تو هیچ جای دنیا هم انها را قبول ندارند.
 • DE ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  خدا جای حق نشسته. امیدواریم برادر عزیزتون ترامپ بزودی شما رو دراون دنیا دریابه.
 • LB ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  همین که نیومدن اینجا منفی بدن معلومه ناکار شدن. دمت گرم خدا
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  آگهی: تعداد زیادی مغز شستشو شده با فضای چند گیگ کاملاخالی ! به فروش می رسد! مکان : قبرستانهای تیرانا! مارک : منافقین خلق! قیمت : هر کدام یک قالب پهن !
 • سعید IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  چوب خدا صدا نداره الانم دارند مثل سگ اوو اوو میکنن
 • IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  یعنی دیگه نمی تونید بیایید نظر خنده دار بزنید توی مشرق خخخخ مریمتون شانس اورد چند روز پیش سکته کرد و گرنه با شما به درک وصل شده بود
 • IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  از بنزین چه خبر مشرق خخخخخخخخخخ
  • IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   44 96
   از دولت بپرس.نه از مشرق!!!
  • حسن US ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
   28 89
   اونو باید از دولتی که براش رقاصی کرده بپرسی؟
 • IR ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  توجه کردید چقدر منفی ها کم شده آخه مرکزش تو تیرانا با قدرت الهی منفی خورده
 • IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  دقت کنید. از اینکه نظر منفی نداریم، میشه فهمید که 1- زلزله خیلی شدید بوده. 2- نظرهای منفی تا الان از کجا آب میخورد.
 • IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  47 92
  جالبه. حالا که ساعت نزدیک 10 صبح 12 آذر هست و حدود 2 ساعت از پخش این خبر می گذره یک کامنت منفی یا حتی یک نمره منفی به کامنتهای مثبت داده نشده!
 • محمد رضا IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  61 88
  موشک زلزال خدا بوده بر سر منافقین کوردل
 • میرزا ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  44 46
  فقط میشه گفت الله اکبر و سلام بر شهیدان
 • IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  53 74
  میگم اخه اینا سروکلشون پیدا نیست به مشرق فحش بدن.نگو تو بیمارستان هستن
  • IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   25 36
   هرکس فحش بده بخودش فحش داده.
 • یوسف اکبری IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  16 52
  خدا رو شکر دیگه کسی نیست خلاف نظر شما رو بده در حقیقت دیگه بهانه ندارید مخلفانتان رو آلبانیایی بنامید
 • ناشناس AE ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  63 73
  شما ها آدم کشی کردید (ستون پنجمی ها) در اغتشاشات اخیر، کودکان را یتیم کردید، اینهم جوابش از طرف خدا...
 • ناشناس IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  باز همان طوفان شن در صحرای طبس فقط همینو میتونم بگم بزودی منافقین داخلی هم رسوا خواهند شد خیلی زود
  • IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   23 77
   انشاءالله
  • IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   29 9
   عزيز،يعني شوروي سابق يه نيروي ويژه بنام طوفان شن داشته؟
  • IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
   17:32 شوروي سابق اگه نيروي ويژه اي به اسم طوفان شن داشت كه الان خودش تو زباله دان تاريخ قرار نگرفته بود منافق عزيز :))
 • IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  دم خدا گرم.
 • IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  21 4
  سلام خیلی زیاد می نویسد مختصر بقیه مطالب را لینک قرار دهید
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  تو روح مرده و زنده منافقین لعنت!
 • IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  مشرق یه 40تا 50 تا اسکول مشرقی دور وبر خودت جمع کردی خیال کردی اینا ملتن؟!خخخخخخخخ
  • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   19 5
   نظرات بنده چه اشکالی داشت که چاپ نکردید که همش در دفاع از سایت مشرق بود.نظرات به اون خوبی وقتی به نظر بالا که توهین کرده گفتم توهین نکن ایراد داشت که چاپ نکزدید.؟!
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  مشرق یه 40تا 50 تا اسکول مشرقی دور وبر خودت جمع کردی خیال کردی اینا ملتن؟!خخخخخخخخ
  • حمیدرضا IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   29 64
   باسلام عرض ادب و احترام نظر دهنده با افتخار مشرق نیوز را منهم دنبال میکنم پاسخ کلمات را که گفته ای را به قضاوت ها میسپاریم اما اگر موضوعی را عنوان کنی در همان موضوع جوابگو هستم بعنوان ارفاق از آنهاییکه برایشان خوش خدمتی میکنی هم استفاده کن . التماس دعا *
  • حمیدرضا IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   24 42
   باسلام عرض ادب و احترام نظر دهنده با افتخار مشرق نیوز را منهم دنبال میکنم پاسخ کلمات را که گفته ای را به قضاوت ها میسپاریم اما اگر موضوعی را عنوان کنی در همان موضوع جوابگو هستم بعنوان ارفاق از آنهاییکه برایشان خوش خدمتی میکنی هم استفاده کن . التماس دعا *
  • IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   23 41
   10:51 باشه ما اسگل، ولی ببین تو دیگه چی هستی که میای نظر ما اسگل ها رو می خونی..!!!! :)))))))))))
  • IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
   24 50
   نه توملتی
 • اصغری IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  12 23
  نباید از هر وسیله ای استفاده کرد که اعتراضات رو به خارج نسبت داد با این کار مردم نا امید میشن از حکومت
  • IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   14 63
   1:29 نه داداش ما همچین کاری نمی کنیم، البته یه وقتایی برای شوخی چرا اما ببخشید، مگه من نوعی جز همین مردم نیستم؟؟ مگه شما نیستی؟ مگه همینایی که اینجا نظر میزارن نیستن؟ شما به من بگو کدوم شیر پاک خورده ای حاضر می شه کشورش رو تخریب کنه علیه ــش موضع بگیره و به آتیش بکشدش؟ خداوکیل تو دشمنی امریکا و اسرایل و این یارو سلمان و متاسفانه برخی نفوذی های داخلی شک داری.؟؟ شک داری بیا ادرس بدیم بشینیم با هم بحث کنیم. منم به گرونی بنزین و خیلی موارد دیگه که اگه بگم همین مشرق حالمو می گیره ( البته شوخی می کنم ) اعتراض دارم اما علیه حاکمیت کشورم عملی انجام نمیدم. من ایران رو دوست دارم و دلم می خواد همیشه، همه جا سربلند باشه. شما تاریخ 200 سال اخیر رو نگاه کن متوجه استعمار چه به صورت کلاسیک چه این ابزار های مدرن امروزی میشی، باید قبول کنیم که این انقلاب ما رو از سلطه ی بیگانه در آورده و ما امروز تو خیلی از حوزه ها رو پای خودمون ایستادیم.. بی خیال حرف زیاده طولانی شد
 • احمد IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  34 78
  هارپ ایرانی اولین تست عملیاتیش رو درست و در بهترین نقطه و بر علیه کثیف ترین و شرورترین موجودات انجام داد، آمریکایی ها ادعا میکنند و ما عمل،
 • IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  امکان نداره تعداد این فلک زده ها به 4 هزار نفر برسه، ضمن اینکه در سالهای آخر حضورشان درعراق فقط خلافکارهای فراری صرفا برای نجات خود به آنها ملحق میشدند. خود منافقین هم بدنبال جذب نیروی عقیدتی نبودند! چرا که براحتی سرسپرده نشده و تبدیل به مخالف میشدند.
 • IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  33 86
  بیچاره ها چه حجاب محکمی هم دارند خسرالدنیا والاخره
 • IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  42 62
  با همین کامنتهای منفی می توان به اشفتگی و دریوزگی این احمقها پی برد
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  36 93
  ای خدااااجون قربون قدرتت برم فدات بشم!
 • IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  44 53
  أَ أَمِنْتُمْ مَنْ فِي السَّماءِ أَنْ يَخْسِفَ بِكُمُ الْأَرْضَ فَإِذا هِيَ تَمُورُ . آیه 16 سوره مبارکه ملک
 • IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  42 27
  این خبر مثل آب خنک و گوارایی بود که جگر سوخته مان را خنک کرد الهی بی نهایت شکر. انّ ربک لباالمرصاد
 • IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  41 47
  مرصاد واقعی توی راهه منافق دربدر جیره خور جنایتکار!
 • دیده بان IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  36 47
  الحمدلله رب العالمین
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  35 51
  خخخخخخخخ آره کار سپاه بود بدبختای فسیل!
 • IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  28 48
  اره کار ما بود
 • IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  30 54
  ان الله لبالمرصاد
 • اسی خطر IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  32 69
  اخه این ذیققیا و پیرپاتالا دیگه دلشون به چی خوشه ؟؟؟
 • IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  25 16
  هر چی می شه خوب می شه از این بهتر بشه
 • IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  52 28
  مشرق از کجا خبردار شدی نکنه دست با منافق تو یک کاسه است
 • مرصاد IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  30 45
  ان ربک لبالمرصاد !!
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  33 49
  خداوند این انقلاب را به برکت خون شهدا تا حالا حفظ نموده استکبار و عوامل داخلی در تعجب هستند که با این همه توطئه چرا نتوانستد کاری انجام دهند..
 • ایرانی IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  30 30
  اینا مردم همین مملکت ان در دم جان باختن چیه
  • IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   25 40
   اين وحوش مردم آلباني هستند دوست عزيز
 • علی IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  32 66
  خداوند مکر منافقان و خوارجان را بخودشان بر می گرداند اینشااله این خایئنن داخلی هم به عذاب گرفتار خواهند شد
 • IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  26 49
  این منافقین هر جا باشن عذاب الهی را به خودشون متوجه می کنن. دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره.
 • IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  35 77
  مردم آلبانی چقدر بدبختند که به خاطر این جونورها عذاب میشند.
 • مجید رعیتی IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  26 62
  امیدوارم روزی برسد که یا سردمداران منافقین دست از سر این اسرا بردارند یا خود اسرا تصمیم بگیرند که خودشان را برای همیشه از این آوارگی و بردگی نجات بدهند.....
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  20 52
  به تیر غیب گرفتار شدند. مگر الکی است؟ این کشور مال صاحب الزمان عج است و بیصبرانه منتظر ظهورش هستیم.
  • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   57 10
   الكي نگو پسر خوب. اينهمه زلزله تو كشور مون مياد به نظر شما از آه دل و نفرين كسي ست؟
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  24 80
  صبح نظر دادم حدود 50 تا مثبت داشت بدون منفی... دوباره یک ساعت بعد سر زدم صدو خورده ای منفی داده بودن! مثل اینکه خیلی هم سایتشون خراب نشده... هنوز پیرپاتالها سر شیفت هستند!! خخخخخ
 • UA ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  سزای این عناصر پلید و خون آشام مرگ است باید تقاص همه شهدای مظلوم از این داعشی ها و هم پالکی های آن ها در داخل ( جریان فتنه و امثال سلحشور ها ) گرفت.
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  21 35
  روزی طوفان طبس و روزی زلزله تیرانا. نتیجه شعار الله اکبر. خدایا ممنون!
 • IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  21 34
  ترامپ سگ عجب برادرهایی داره....هاپ هاپشون کم شده
 • كريم IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  21 40
  آيه 26 سوره نحل ، وعده هاي خداوند صادق و حق است.
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  31 42
  این منفی ها کار سایبری های اصلاح طلب است و ربطی به فرقه رجوی ندارد فرقه رجوی در توییتر و یوتوب و ... فعال هستن
  • IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   19 55
   دقیقا کار یه اصلاحطلبه البته باید منتظر همین کار تو سایتای اصلاحطلب هم باشن!!
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  13 30
  جالبه ،اين زنان نگهبان تو عكس همه بيني طبيعي دارند و هيچكدام دماغ عملي نيستند.
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  29 46
  نزدیک ۱۰ روز پیش جای شما خالی مشهد بودم ضمن این که سر قضیه نا آرامی های اخیر کشور با حضرت درددل کردم و برای انقلاب و ظهور حضرت ولیعصر عج دعا کردم بالای سر حضرت رضا از ته دل چنان نفرینی به این منافقین بیشرف کردم و از حضرت خواستم اونچه فتنه کردند و ضرر زدند بر خودشون وارد بشه و نسلشون ریشه کن بشه خدارا شکر نمیگم بخاط دعای من حقیر هست ولی قطعا دعا و لعن و نفرین و مرگبار های مومنین بی اثر نیست و دعوه من ناجاک مستجابه
 • DE ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  15 47
  خداوند یک پولی به ما بدهد و یک عقل به این فریب خورده ها که توی هوای آزاد بخاری روشن نکنند توی عکس کاملا مشخصه بخاری اونهم برقی کذاشتن که گرمشون بشه عقب مانده های ذهنی مزاحمین خلق.
 • IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  19 22
  استودیو بی بی سی تو لندن را که باید با موشک قاره پیما و کلاهک خلا زد...رسما هم گردن بگیریم(چه غلطی میخواهید بکنین) ....عملا ترویج خشونت میکرد ...فیلمهاش را دوباره پخش کنید مردم ایران حافظه تاریخشون ضعیفه......من که چندتا مجری افغانی میان برای مردم ایران تکلیف مشخص میکنن چندشم میشه....دهن دولت آقای روحانی را خود ملت ایران باید اسفالت کنن ....به غریبه ها ربطی نداره....
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  18 62
  یعنی اینها سالهاست که بعداز عملیات مرصاد حتی شبها خواب راحت ندارن و عجب تصورات باحالی درباره توانمندیهای ایران دارن. ولی بهرحال ازشون نمیشه انتظار خداشناسی رو داشت. یک روز شنها،یکروز زلزله تبدیل میشن به تیر غیب الهی.
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  37 60
  آخر عاقبت خائنین به اسلام همینه
 • شاپور ذوالاکتاف IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  24 53
  واقعا آدمهای بدبخت و مفلوکی هستند توی چهره تک تکشون یه غم سنگینی نهفته است و انگار به این باور رسیده اند که پوچ پوچند. عاقبت خیانت به وطن همینه.باید از سایه خودشون هم بترسن..
 • IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  2 92
  قجر ملعونه سکته دوم رو هم زد! خخخخ
 • حسین IR ۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  2 88
  سبحان الله ، سازمانی که بنای تاسیسش مبارزه با استکبار آمریکا بوده کارش به جایی رسیده که به ترامپ میگوید برادرمان.....
 • حسین IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  3 113
  منافقین فلک زده یادتون هست وقتی تو ایران سیل اومده بود ، با کامنت های فیکتون مطلب میگذاشتید که این بلاها به خاطر گفتن مرگ بر آمریکاست یه سری سلبریدی وطن فروش هم با شما هم نوایی می کردن.... اینقدر علیه ایران تو توئیتر هجمه و پست دروغ رفتید تا آخرش دامن خودتون رو گرفت ، شما به جز نکبت چه چیزی به ارمغان آوردید، نحصی شما دامن آلبانیایی ها رو هم گرفت
 • IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  4 45
  منافقین پس فطرت تمام آرزوهایشان را به گور خواهند برد ...مرگ بر منافقین بی وطن ...
 • IR ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  2 47
  کار ایران نبوده خدا عذابشان کرده این خائنین به ملت و دین را خدا مجازات کرد
 • IR ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
  8 42
  به یاد شهید سپهبد علی صیاد شیرازی که طومار این منافقین رو در مرصاد به هم پیچوند ... درود به شرفش
 • حسين DE ۰۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  3 32
  اين تروريستهاى منافقين بازوى مسلح ليبرالها و اصلاح طلبان داخلى هستند.
 • رحمت عیدی IR ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  2 55
  خائنین و فریب خوردگان پیر پاتال کمپ آلبانی شما بد جوری دچار بلای آسمانی و تیر غیب بصورت ترکیبی شده اید
 • ehsan IR ۰۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  19 43
  منافق های خاین انگاری توی همون دهه 50 موندن و لباس ها و چهره همانند عقب ماندگان از تاریخ هستش....لعنت بر منافق
 • IR ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  15 42
  متحجرین همه ارزش های خود را فدای اعقاید پوسیده خود می کنند. حتی به کشور خود خیانت و بلکه می جنگند
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  1 39
  الحمدلله رب العالمین
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  11 61
  خداییش آدم ضد نظام هم باشه دنبال این لبو ها میره؟! چه فشاری به خودشون میارن، چرا بی خیال نمیشن؟!
 • ... IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  4 60
  ان مع العسر یسرا وان مع السیر عسرا

  پاسخ سایت:

 • طاهاشفیعی IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  منافقین که در زباله دان تاریخند ومردگانی هستند که رژیم حرامزاده صهیونیستی وآل سقوط با پول درحال تلاش هستند که آنرا زنده جلوه دهند،که ناکامند... منتها انشاءالله که بزودی نفوذیهای داخلی را نابود کنیم وعاقبه هرروز بهتر از دیروز مختص ملّت انقلابی وبیدار ایران اسلامی خواهد بود،انشاءالله...
 • IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  71 2
  این تیتر شد کابوس اسکول های مشرقی!!!خخخخخخخ
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  81 2
  این تیتر شد کابوس اسکول های مشرقی!!!خخخخخخخ
 • IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
  60 5
  این تیتر شد کابوس اسکول های مشرقی!!!خخخخخخخ
 • علی ایلامی IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  0 18
  ((آن ریک لباالمرصاد))
 • IR ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
  3 13
  این کامنت های ضد انقلابی و منفی های داده شده از گروه مگس های اینترنتی عربستان و واحد سایبری ارتش اسراییل است، که فارسی هم یاد گرفته اند. گروه سایبری منافقین که فعلا تا باز سازی مجدد از دور خارج شده.
 • IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  2 29
  این اه به شهید مدافع امنیت بود که زلزله شد بر سر منافقین خدارو شکر کاشکی زلزله ده ریشتر بود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس