کد خبر 1015554
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰
مسببان وضع امروز چگونه طلبکار شده‌اند؟ - کراپ‌شده

هنرمندانی که در ایام انتخابات حامی حسن روحانی بوده‌اند، امروز درقبال پیامدهای تصمیم دولت درباره بنزین، بیانیه‌ای منتشر کرده‌اند که با استقبال و ذوق‌زدگی «صدای آمریکا» مواجه شده است.

به گزارش مشرق، در روزهایی که زخم فرونشسته ناشی از یک فتنه و آشوب، بر پیکر جامعه ایران التیام می‌طلبد، جمعی از هنرمندان، هنر خود را نه در همراهی با مردم و تقویت همبستگی ملّی، بلکه در حمایت از کسانی دیده‌اند که با خرابکاری و به‌ آتش کشیدن اموال مردم، ایجادکننده این زخم بوده‌اند.

تعدادی از هنرمندان کشور در حالی بیانیه‌ای را درباره حوادث اخیر کشور منتشر کرده‌اند که با استقبال و ذوق‌زدگی «صدای آمریکا» مواجه شده است.

بیشتر بخوانید:

سلبریتی‌ها هم در حمایتشان از روحانی و هم در مخالفت امروزشان کاسبی می‌کنند

در این بیانیه که حساب کشته‌های بی‌گناه و شهدای امنیت مردم، از اغتشاش‌گران داعشی جدا نشده، آمده است: «در این روزهای تلخ که از پسِ آبان ۹۸ گذشته‌است، لحظه‌ای چهره‌ی جوانانِ جان‌باخته، مردمان زخم‌خورده، مادران داغدار و پدران بی‌تاب از برابر چشم دور نمی‌شود.جوانانی که خونِ پاک آن‌ها با بی‌تدبیری بر خاک ریخته شد و با انتساب‌شان به بیگانگان سعی بر نادیده گرفتن‌شان شده‌است».

در بخش‌های دیگر این بیانیه می‌خوانیم: «مردمانی که امروز از پسِ غبارِ غلیظِ بی‌خبری و بی‌ارتباطی، نام و نشانِ یکان یکان‌شان آشکار می‌شود، به کدام گناه کشته شده‌اند؟ آن‌ها فقط به‌جان‌آمدگانی بودند که چون هیچ گوش شنوایی نیافتند، ناکارآمدی‌ها را در کوی و برزن فریاد زدند».

گذشته از این که معلوم نیست چطور امضاءکنندگان این بیانیه از نجابت و مظلومیت نیروهای امنیتی در روزهای فتنه بی‌خبر هستند و تباه کردن زندگی مردم به دست اغتشاش‌گرانِ مزدور سعودی را ندیده‌اند، باید از آن‌ها پرسید آیا قبل از امضای این بیانیه، به ریشه‌های پیدایش این حوادث فکر کرده‌اند و اندیشیده‌اند که آنچه این حوادث را به‌وجود آورده، چیست و چه کسانی در ایجاد وضعیت کنونی نقش دارند؟

*ماجرا چیست؟

ماجرا از این قرار است که برخی هنرمندان و سیاسیون در ایام انتخابات، اعتماد مردم را برای روی کار آوردن دولت دلخواه خود جلب کردند.

حال همان دولت، آنطور که برخی کارشناسان می‌گویند، بعد از شش سال معطل کردن مردم به امید ایجاد معجزه خارجی برای حل مشکلات، شبانه و بدون هیچ اطلاع قبلی، شوک بنزینی را به آن‌ها وارد کرده است.

امّا هنرمندان امضاءکننده بیانیه، این ماجرا را چگونه می‌بینند؟ آن‌ها بدون اینکه نقش مسبب اصلی ماجرا، یعنی دولت برآمده از رأی خود را ببینند، نظامی را مشاهده می‌کنند که دست به مقابله با شهروندان خود زده است! از این رو، تلاش می‌کنند در قامت مصلح و مدافع حق مردم، به نصیحت حکومت پرداخته‌ و در این مسیر خط رسانه‌های سعودی و آمریکایی را پس از ناامیدی از فتنه اخیر پیش گرفته‌اند.

* کاسبان دیروز و امروز

هنرمندانی که عضو کمیسیون فرهنگی مجلس آنها را کاسبانی می‌داند که دیروز با حمایت و امروز با مخالفتشان درحال کاسبی هستند.

نصرالله پژمان‌فر در ادامه گفت‌وگویی که با فارس انجام‌ می‌دهد، تاکید می‌کند که تعدادی از سلبریتی‌ها که پیش از این حامی و امروز مخالف دولت هستند، مواضع‌ متناقض‌شان به این خاطر است که نان و کاسبی‌شان در این راه است.

وی بیان نظراتش را اینگونه ادامه می‌دهد «اینها همان کسانی هستند که آمدند و از دولت آقای روحانی حمایت کردند و به مردم پیام دادند و مردم را تحریک کردند تا به دولت آقای روحانی رأی دهند و می‌گفتند که امروز نجات کشور در گرو حمایت از دولت آقای روحانی است و امروز که فهمیدند که مشکلاتی به کشور با دست آنها تحمیل شده، فرار به جلو را در دستورکار خود قرار داده‌اند و سعی در پنهان کردن خود دارند.»

احمد سالک نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دیگر عضو کمیسیون فرهنگی خانه ملت است که درباره هنرمندان امضاکننده بیانیه مذکور به حالت انتقادی می‌گوید: هنرمندانی که تا پیش از این از کلیت دولت حمایت می‌کردند و امروز زبان به انتقاد از دولت گشوده‌اند باید خود در قبال حمایت‌هایی که داشته‌اند پاسخ دهند و این انتقادات آنها به جای پاسخ‌گویی نوعی فرار به جلو است.

براساس این گزارش، حال که این هنرمندان فراموش کرده‌اند که مسبب حوادث اخیر با رأی چه کسانی روی کار آمده، مرور مواضع انتخاباتی برخی از آنان خالی از لطف نیست.

رخشان بنی‌اعتماد: به روحانی رأی می‌دهم بدون آنکه متوهم باشم

میلانی: دلخورم امّا باز به روحانی رأی می‌دهم

باران کوثری: رأی من روحانی

نوید محمّدزاده: حامی روحانی‌ام

منیژه حکمت: قاطعانه به روحانی رأی می‌دهم

بهمن فرمان‌آرا: بی‌شک رأی من روحانی است

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 23
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
  97 9
  این کرم ها رو فقط باید گردن زد
  • IR ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
   2 0
   اینها و امثال اون زنه سلحشوری که دم از مردم میزنند چرا در ان سه شب شلوغی نرفتن بین جمعیت تا صدایشان را بشنوند ؟کجا بودند؟ به قول کرباسچی که میگفت باید با داعش مذاکره کرد چرا برای مذاکره با تبر به دستان پا پیش نگذاشتند؟
  • IR ۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
   0 0
   بعضی ها الان میگن نظرت تندرو گونه هست. البته می دونم از برخی بی سوادی ها و حماقت ها دلخوری برای همین اینو گفتی اما واقعا اینگونه آزاد و بی بند و بار بودن امثال این ها چنان خسارتی به ایران و فرهنگش بزنه که تا سال ها نشه جمعش کرد.. کاش یه نهادی چیزی مثل شورای نگهبان و مجمع تشخیص برای پالایش و زدودن آلودگی از سینما وجود داشت. به خدا حیف بچه هامون هست، جوونا کورکورانه از اینا تقلید می کنن. خواهش می کنم یکی جلوی گند کاری بیشتر اینا رو بگیره.
  • IR ۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
   0 0
   شما میخواهی ما را خشونت طلب معرفی کنی اما بدان ما حتی میرحسین و کروبی را هم برخورد خشن نکردیم اینها که عددی نیستند . برای مردم باید فقط روشنگری کرد دیگر خود دانند و ...
  • IR ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
   0 0
   گردن زدن سلبریتی های بیسواد ارزشی ندارد به سرعت یکی دیگر جایگزین قبلی می شود روشنگری منش مفسدانه و خیانتهای سلبریتی های ضد مردمی برای افکار عمومی راه درست است
  • امیرخان US ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
   0 0
   کرم نه انگل جامعه
  • IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
   0 0
   حماقت انواع گوناگونی دارد که «هنربندان» به همه این انواع کم و بیش مبتلا هستند!
 • IR ۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
  0 0
  اوه اوه چه امامزاده هایی یک مشت آدم روانی و فیمینیسم زن باز..............
 • رضایی IR ۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
  0 0
  هنرمندی که از درد جامعه بی خبر باشد و بدون بصیرت عمل کند فرجام کار می شود همین
 • IR ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
  0 0
  خوب رای دادن که دادن دیگه چرا با شورت و مایو بهمراه خواهر مادرشون و کلی لات تا صبح تو خیابونها رقصیدن و قر کمر دادن ؟
 • IR ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
  3 0
  لعنت به ملیجک های نون به نرخ روز خور
 • IR ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  4 0
  مهناز به جرم قتل طلبه دستگیر و اعدام شد یا نه؟
 • IR ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  تکلیف مهناز که منجر بهرقتل طلبه شد چه شد؟
 • حمید IR ۰۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  اینها که کلی پول از حساب فرهنگیان مظلوم در آوردن دیگه چشونه
 • IR ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  انگلهای جامعه رو باید اعدام کرد تا ملت ازدست این ویروسها راحت بشن
 • DE ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  2 0
  مالیات بگیرید از اینها اونوقت صداشون در نمیاد چرا همه باید مالیات بدن غیر از اینها درآمدشون کمه؟ یا اینجا بهشت کلاهبردارها و سلبریتیهاست؟
 • NL ۰۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  3 0
  بهشون گیر ندید بهشون گفتن یا جور بشید(مثل انتخابات) یا مالیات بهتون میبندیم اینا هم جیغ بنفش دارن میکشن، وگرنه دیگه مردم این روسیاها رو دیگه آدم حساب میکنه اصن
 • IR ۰۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  سلبریتی یعنی فردی که هیچ شناختی از مسائل ندارد وفقط به سبب شغلش شهرت دارد احتمالا ما احمق ترین سلبریتی های دنیا رو داریم بی سواد و بی هنر که فیلم هاشون هم مزخرفه چه برسه به حرف هاشون
 • علی GB ۰۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  1 0
  اینها سلبریتی که سهله درپی تی هم نیستند درپی تی های نون به نرخ روز خور
 • IR ۰۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  4 0
  این سلبریتی ها همان رویبضه اخرالزمان هستند علائم خرالزمان عرض شد يا رسول اللّٰه رويبضه كيست‌؟فرمود:مرد پست و فرومايه است كه در امور عمومى مردم سخن گويد «ای سلمان ! و در آن موقعیّت «رویبضه » تکلّم می کند و سخن می گوید: سلمان گفت : فدایت شود پدرم و مادرم ای رسول خدا! مراد از رویبضه چیست ؟ رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم فرمود: در امور اجتماعی مردم و اوضاع عامّه کسی تکلّم میکند و ارشادات مردم را به عهده دارد که شأن او ارشاد و هدایت و ولایت بر مردم نیست .
 • DE ۰۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  براشون مالیات بردرامد ببنید خفه میشن و پا از گلیمشون فراتر نمیذارن. از پول های باداورده این نوکیسه ها مست شدند!
 • IR ۰۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  جماعت هرزه بیشرف نون به نرخ روز خور.
 • ايراني IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
  0 0
  اين ناچيزها چي هستن آخه؟ عده اي مزدور و خائن به ملت و وطن عده اي بيسواد كه به لطف دوربين ديده شدن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس