کد خبر 1014316
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
آملی لاریجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با حرکت گسترده ملت ایران، فتنه اخیر خاموش شد، اما برای مسئولین، مسئولیت بزرگتری پدید آمد تا به فکر حل مشکلات باشند و مردم را در جریان بگذارند.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز این مجمع با قدردانی از مردم وفادار و با بصیرت ایران اسلامی گفت: مردمی که در سراسر کشور در صحنه حاضر شدند و علیه فتنه ای که پشت سرش مسلما قدرت‌های سلطه گر بودند به گونه‌ای قیام و حرکت کرده که الحمدلله آتش فتنه را خاموش کردند.

ببینید:

عکس/ غیبت دوباره روحانی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت

وی افزود: فتنه‌ای که مسلما برخی از کشورهای غربی، برای آن هزینه‌های گزافی کرده بودند تا بر موج اعتراضات مردمی سوار شوند و آن را تبدیل به آشوب و جریان براندازی کنند، در حالیکه حتما حد فاصل روشنی میان اعتراض و انتقاد و بین فتنه گری و آشوبگری و تخریب وجود دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه انتقاد حق مردم است و به نفع مسئولین است که انتقادات مردم را بشنوند، گفت: فشارهای اقتصادی مخصوصا در سالهای اخیر، حتما مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده که باید همه مخصوصا دولت و دستگاه های اجرایی و البته قوای دیگر به آن توجه داشته و در حل آن جهادگونه عمل کنند.

وی در ادامه به موضوع تخریب های آشوبگران اشاره کرد و افزود: مساله تخریب و آشوب موضوع دیگری است. اینکه بانک ها را به آتش بکشند، کارگاه های شخصی مردم را به آتش بکشند. عده ای زیادی را در این شرایط دشوار، بیکار کنند و اموال عمومی را تخریب کنند و مورد هجمه قرار بدهند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت اظهار داشت: برخی از اقدامات انتقاد نیست و مسلما دشمنان برای این کار سرمایه گذاری کرده بودند و هزینه‌های گزاف کرده بودند که بهره ببرند که به لطف حق تعالی، به فضل الهی با حرکت عظیم و پر جوش مردم در سراسر کشور این فتنه خاموش شد منتها برای مسئولین، مسئولیت بزرگتری پدید آمد که به فکر حل مشکلات مردم باشند، اقناع افکار عمومی داشته باشند و مردم را در جریان بگذارند.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: هیچ سرمایه ای بزرگتر از خود مردم در حل مشکلات نیستند و تببین ها و توضیح ها باید به سویی باشد که اقناع عمومی و رضایتمندی مردم را در بر داشته باشند. مردم بصیر و فهیم ایران که وقتی به این نتیجه می رسند که دشمن در پشت صحنه فتنه انگیزی می کند، به صحنه می آیند و مقابله می کنند، مسلما اگر مسائل برایشان مطرح بشود حتما برای حل مشکلات، کمک می کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت تصریح کرد: باید تقدیر و تشکر و تکریم و تعظیم کنیم نسبت به حرکت عظیم و پر معنای مردم در سراسر کشور و هم درخواست کنیم از همه مسئولین و نهادها که هر آنچه برایشان ممکن است برای حل مشکلات مردم، ان شاءالله انجام دهند تا مشکلات مردم مرتفع شود.

وی افزود: نکته دوم تبریک و تهنیت است به مناسبت سالگرد تاسیس سازمان بسیج مستضعفین واقعا فکری که حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) القا کرد و بر اساس آن این سازمان تاسیس شد اندیشه بلندی بود با تاثیرات شگرف، و عمده اهمیت این سازمان مردمی بودن آن است که از میان توده های مردمی، با اتکای به مردم مشکلات را حل کنند. در زمان دفاع مقدس، در صحنه بودند. بعد از دفاع مقدس هم در سازندگی کشور، هر کجا که توان داشتند، در میدان بودند. امروز هم در میدان هستند.

آیت الله صادق لاریجانی گفت: باید افراد جهادی در میدان باشند، افرادی که از جنس خود مردم باشند. این موضوع در بسیج متبلور است. هم کار جهادی و هم اهداف الهی و ارزش‌های الهی. این ترکیب، ترکیبی معنوی و انقلابی است که ان شاءالله امیدواریم که خداوند تبارک و تعالی، به همه بسیجیان توفیق بدهد و به ما هم توفیق تشکر و قدردانی و همراهی بدهد تا ان شاءالله این مسیر ادامه پیدا کند و مشکلات کشور با کار جهادی و با حضور بسیجی و بسیجی گونه در سراسر کشور مشکلات حل شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس