امیر رستگاری

مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: تا پایان امسال تعداد زیادی شناور تندرو را تحویل نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهیم داد.

به گزارش مشرق، دریادار امیر رستگاری مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با بیان اینکه سازمان صنایع دریایی مسئولیت پشتیبانی از نیروهای دریایی کشور را بر عهده دارد،‌اظهار داشت: تا پایان امسال تعداد زیادی شناور تندرو را تحویل نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهیم داد، همچنین در حال آماده سازی تعدادی شناور برای دریابانی نیروی انتظامی هستیم.

بیشتر بخوانید:

دنا بهمن ماه به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق می‌شود/افزایش سطح عملیات نداجا در دریای سرخ

وی افزود: در سال جاری برای نیروی دریایی راهبردی ارتش هم ناوشکن دنا را خواهیم داشت که با قابلیت‌های بسیار بالاتر انشالله تا پایان سال که زمان دقیقش را وزیر دفاع اعلام خواهد کرد، تحویل نیروی دریایی ارتش خواهیم داد.

دریادار رستگاری در تشریح ویژگی‌های ناوشکن دنا، تصریح کرد: رادار آرایه فازی سه بعدی،‌ موشک‌های سطح‌به‌سطح و سطح به هوا،‌ سامانه مخابراتی امن یک پارچه، سامانه جنگال بسیار پیشرفته و سامانه دفاع نقطه‌ای از جمله ویژگی‌های دنا نسبت به دیگر ناوشکن‌ها است.

مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: این ناوشکن حدود ۱۵۰۰ تن وزن، ۹۵ متر طول، ۱۱ متر عرض و حدودا ۳۰ گره دریایی سرعت دارد.

وی با تاکید بر اینکه توانایی تولید ناوشکن نشان از بلوغ علمی و صنعتی یک کشور دارد،‌گفت: امروز ایران اسلامی متکی بر خود دارد این کار را انجام می دهد. امروز در تمامی حوزه ها مانند طراحی سیستم های موشکی، توپخانه، راداری، جنگال، مخابراتی و ... همگی متکی بر انگشتان ماهر کارکنان و متخصصین خودمان است که می تواند یک ناوشکن تمام ایرانی را طراحی کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس