قالیباف: ‌هزینه مقاومت ‌کمتر از ‌تسلیم شدن در مقابل ‌دشمنان ‌است / ‌اجازه نمی‌دهیم کسی به استقلال و عزت ایران خدشه‌ای وارد کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نمی پذیریم که بگویید ما اختیار نداریم، گفت: نارسایی هایی که امروز وجود دارد به دلیل ضعف نظارت مجلس است.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در اجتماع بسیجیان در هفته بسیج با بیان اینکه اقتصاد ما تبدیل به اقتصاد دولتی شده است، گفت: امروز بیش از ۸۰ درصد اقتصاد در اختیار دولت است و مردم در صحنه اقتصاد حضور ندارند و تصمیم گیر نیستند.

قالیباف بیان داشت: ریشه اصلی فساد در حوزه اقتصاد از اقتصاد دولتی شروع می شود و خصوصی سازی اقتصاد به خصولتی یا خاصه سازی تبدیل می شود زیرا اصل اقتصادی که چنین کاری را انجام می دهد ریشه در اقتصاد دولتی دارد. 

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: هر چقدر در چنین اقتصادی مبارزه سلبی با فساد انجام بگیرد چون از ابتدای کار مشکلات وجود دارد، نارسایی ها به وجود می آید. ریشه نارکارآمدی امروز در اداره کشور با توجه به بررسی های علمی و تجربیات در دنیا نشان می دهد به دلیل بزرگی دولت است زیرا توان حرکت ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: من دیروز در راهپیمایی گفتم که اگر مردم به صحنه آمدند می‌خواهند بگویند که مشت به دهان دشمنان داخلی و خارجی می زنند و بگویند پای انقلاب ایستاده ایم و نظام و کشور را دوست داریم ولی زیر بار اینگونه اداره کردن کشور که اکنون وجود دارد نمی رویم.

قالیباف اضافه کرد: شما که شک نداشتید وقتی تصمیم برای افزایش قیمت بنزین را می‌گیرید بر مردم فشار وارد می‌شود، روش بهتری انتخاب می‌کردید؛ یا حداقل قبل از آن با مردم در این مورد حرف می زدید. اگر این زخم گرانی و بیکاری را درمان نمی‌کنید زخم دیگری بر مردم وارد نکنید. قبل از گرفتن تصمیم برای گرانی بنزین ببینید چه صحبت هایی در یزد و کرمان زده شد. آن سخنان، پاشیدن نمک بر روی زخم مردم است. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: این سخن را نمی‌پذیریم که شما بگویید ما اختیار نداریم و نمی‌توانیم تصمیم بگیریم. شما نشان دادید که در همه جا هستید و تصمیم می‌گیرید اما هزینه تصمیم شما را مردم و رهبری می‌دهند. پس حق ندارید مطرح کنید که دارای اختیار نیستید. شما شک نداشتید با برخی تصمیمات فشارهای زیادی را مردم باید تحمل کنند بنابراین باید با آنها سخن می‌گفتید، حداقل اگر این زخم را درمان نمی کنید بر زخم گرانی و بیکاری نمک نپاشید.

وی تصریح کرد: روزی که بحث صندوق های رأی مطرح است مردم مهم می شوند ولی روزی که زمان تصمیم گیری برای کشور می شود هیچ حرفی با مردم نمی زنید و وقتی هم اشتباه می کنید حاضر به عذرخواهی ساده از مردم نیستید. ریشه اش هم اینجاست که وقتی اعتقادی به اداره کشور توسط مردم ندارید، کار هم به مردم واگذار نمی‌کنید. 

قالیباف در ادامه گفت: چرا عجولانه تصمیم گرفتید و چرا مردم را نامحرم دانستید و تصمیم خود را به آنها اطلاع ندادید؟ چرا با مردم حرف نزدید و به آنها نگفتید در این تصمیم سخت و دشوار ما را همراهی کنند؟ چرا هنوز بعد از ۴۰ سال در مملکت داری در اجرای درست و کم هزینه یک تصمیم مشکل داریم؟ وقتی با مردم صحبت نمی کنند مجبورند تصمیم های شان را در تاریکی شب اجرا کنند. 

عضو تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات آتی مجلس اشاره کرد و گفت: مجلس در رأس امور است اما بخشی از نارسایی‌هایی که امروز در کشور وجود دارد به دلیل نوع نظارت مجلس بر امور است. اگر لازم به وضع قانون است، باید قانون‌گذاری شود. ما برای انتخابات مجلس باید افرادی را انتخاب کنیم که از نشاط و تخصص و تعهد به نظام و مردم برخوردار باشند. نمایندگان مجلس باید وکیل ملت باشند نه وکیل الدوله.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 17
 • مهدی IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  45 21
  درود بر سردار به دلیل اقتضای شغلی هم با احمدی نژاد کار کردم هم با سردار و هم با این کلید... صادقانه می گم بدون هیچ حب و بغضی پاک ترین مدیرترین سالم ترین مقتدرترین جهادی ترین عملیاتی ترین و علمی ترین مدیر توی همشون سرداره
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  13 32
  عجب جملاتی. افرین
 • IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  22 28
  بپاس خدمات ارزشمند جنابعالی در پروژه های عمرانی شهر تهران سپاسگزارم. هنگام تردد با مترو و یا عبور از پل طبقاتی صدر با خودروی شخصی دعاگوی پدر و مادرتان هستم.
  • محمد رضا IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
   16 39
   امیدوارم برای ریاست جمهوری بیاد و مردم قدرش رو بدونن و به عملکرد افراد نگاه کنن ... وبه تبلیغات منفی بدخواهان توجه نکنن ...
 • سیاوش IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  23 28
  قالیباف عشقی به خدا
 • IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  10 42
  اگر چه گذشتگان می گفتند " شنیدن کی بود مانند دیدن " ولی برخی در زمان انتخابات دیده های خود را انکار و شنیده های بر آمده از دهان هوچی گران را باور میکنند .
 • IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  8 18
  این سخن را نمی‌پذیریم که شما بگویید ما اختیار نداریم و نمی‌توانیم تصمیم بگیریم. شما نشان دادید که در همه جا هستید و تصمیم می‌گیرید اما هزینه تصمیم شما را مردم و رهبری می‌دهند. پس حق ندارید مطرح کنید که دارای اختیار نیستید. شما شک نداشتید با برخی تصمیمات فشارهای زیادی را مردم باید تحمل کنند بنابراین باید با آنها سخن می‌گفتید، حداقل اگر این زخم را درمان نمی کنید بر زخم گرانی و بیکاری نمک نپاشید
 • IR ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  1 2
  برو مجلس درست کن
 • IR ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  0 1
  جهرمی معمای اینترنت حل نشد؟
 • IR ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  16 2
  احسنتم.درود بر آقای قالیباف‌.
 • IR ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  12 3
  حاج آقا قالیباف خیلی مخلص‌ . ایشان را توآتش سوزی پلاسکو شناختم خدا حفظشان فرماید.
 • IR ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  15 3
  دكترقاليباف حرف دل مردم رو زدي دقيقا انشاالله سلامت باشي اي ياور واقعي ولايت
 • IR ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
  12 2
  چی‌چی میشه رئیسی = قوه قضاییه قالیباف = قوه مقننه جلیلی = قوه مجریه ان‌شاالله
  • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
   3 1
   درود بر مرد جهادی عزیز و خدوم ایران تمام تهران دید کسانی که بعد از تو آمدند توانایی ساخت یه توالت را نداشتند دلمان برای مردم داری، مهربانی، سخت کوشی تو تنگ شده. تو با شخصیت والای که داشتی حتی قشر خاکستری رو هم جذب کردی
 • محسن نوروزی IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
  3 1
  وقتی چشم و امید ما برجام باشد و به توان داخلی ایمان نداشته باشیم معلوم است که باید با یکسری مشکلات دست و پنجه نرم کنیم ...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس