کشف ۱۶۰ دستگاه بی‌سیم غیرمجاز در منطقه مولوی + تصاویر

محموله بیسیم‌هایی که یک‌هفته قبل از اجرای طرح دولت درباره گرانی بنزین در تهران کشف شد؛ چه ارتباطی با آشوب‌های اخیر داشت؟

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

کشف محموله بیسیم در تهران؛ یکهفته قبل از اجرای طرح بنزینی دولت!

یک‌هفته قبل از اجرای طرح دولت مبنی بر گرانی بنزین؛ رسانه‌های خبری را منتشر کردند که توجه کسی به آن جلب نشد.

و آن اینکه پلیس پیشگیری تهران بزرگ در قالب سلسله طرح‌های رعد برای پاکسازی مناطق تهران از مجرمان و فعالیت‌های مجرمانه؛ توانست ۱۶۰ دستگاه بیسیم غیر مجاز را در منطقه مولوی تهران کشف و ضبط کند. [۱]

اما کسی سؤال نکرد که این کشف عجیب چه معنایی دارد و آیا خبری در راه است یا خیر!؟

*قضیه وقتی جالب‌تر می‌شود که در جریان اغتشاشات اخیر، خبرهای متعددی مبنی بر فعالیت تیم‌های منافقین، هدف قرار گرفتن اغتشاشگران از پشت سر، حمله مسلحانه به پایگاه‌های بسیج و حوزه‌های علمیه و استفاده لیدرهای آشوب از بیسیم به گوش رسید.

آن محموله بیسیم کشف شده که حکما تمام چیزی که می‌بایست کشف شود، نبوده؛ آیا می‌توانست ربطی به «دومین پیش‌لرزه فتنه اقتصادی» داشته باشد!؟

این سؤالی است که محافل امنیتی حتما باید به آن پاسخ بدهند.

البته این دریا ماهیان دیگری هم دارد...

اینکه اجرای یک طرح از سوی دولت اصلاح‌طلبان بدون هیچگونه پیوست عقلانی چه توجیهی داشت؟ و چرا علیرغم اینکه آقایان می‌دانستند عربستان سعودی برای ایجاد نارضایتی اجتماعی در ایران مشغول خرج کردن پول است اما یک اقدام غیر قابل توجیه را انجام دادند و بر هیمه سعودی‌ها بنزین ریختند؟ [۲]

آگاهان امنیتی می‌دانند که ردیابی و شنود بیسیم یکی از ساده‌ترین اقدامات امنیتی در بحث مخوال است. و البته قاچاقیان و خرابکارها هم این مسئله را می‌دانند.

پس صاحبان این محموله با کدام انگیزه اقدام به جابه‌جایی این حجم از یک دستگاه ارتباطی غیر مجاز کرده‌اند که همه می‌دانیم کاربرد آن صرفا برای مدیریت میدانی جنگ و ارتباطات عوامل عملیاتی است.

چیزی که در تزاحم اینهمه سؤال بیشتر خودنمایی می‌کند نیز همزمانی کشف بیسیم‌های اشاره شده با اقدام غیر قابل توجیه گران‌سازی یک‌شبه بنزین است...

گفتنیست، چند سال است که برخی محافل تحلیلی از این می‌گویند که یک «فتنه اقتصادی» با راهبری جریان سیاسی خاص به منظور عاصی کردن مردم و به خیابان کشاندن آنها در راه است.

فتنه‌ای که تاکنون شاهد پیش‌لرزه‌های آن در دیماه ۹۶ و در آبانماه ۹۸ بوده‌ایم.

***

گِرای خیابانی رقصنده اینستاگرامی به اوباش

تصویری که در ادامه می‌بینید، استوری یکی از چهره‌های رقصنده اینستاگرامی با نزدیک به یک میلیون دنبال‌کننده است که ساعاتی پس از اعلام اجرایی شدن طرح دولت برای گران‌سازی بنزین منتشر شد.

رخدادی که مشابه آنرا در برخی حساب‌های دیگر اینستاگرامی و در برخی حساب‌های توییتری نیز شاهد بودیم و پس از همین تشویق‌ها به حضور اعتراضی بود که بلوا آغاز شد و خسارات زیادی به جان‌های مردم و اموال بیت‌المال وارد آمد.

*به نظر می‌رسد در کنار عزم دستگاه محترم قضایی و نیروهای امنیتی برای برخورد با سران بلوا و لیدرهای آشوب؛ حتما بایستی این تشویق‌های علنی به اعتراض و جری کردن مردم نیز تحت پیگرد قرار گیرد.

و البته این لزوم پیگرد هنگامی ضروری‌تر می‌شود که می‌دانیم دشمنان عنود خارجی و یک خط نفاق داخلی از مدت‌ها قبل مشغول تهیه مقدمات ایجاد بلوا و به خیابان کشاندن مردم بوده‌اند.

افکار عمومی انتظار دارد که مقامات محترم قضایی و امنیتی حتما ربط و ارتباط دعوت‌های خیابانی فوق‌الاشاره با پول‌های سعودی و تقلای آن خط نفاق را مشخص و اعلام کنند.

چه اگر این اتفاق صورت نگیرد و تمام گناه آشوب‌های اخیر صرفا بر گردن چند تن از اوباش سابقه‌دار بیافتد؛ آنگاه بایستی منتظر حوادثی تلخ‌تر در آینده بود.

***

انتقاد «مجلسِ کم‌کاری و عکس سلفی» از تصمیمات فراقوه‌ای نظام!

مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با جمعی از فعالان اقتصادی و در بخشی از بیاناتشان با اشاره به مجلس دهم فرمودند: قوانین و دستورالعمل‌های مزاحم -که این مربوط به مجلس است- باید نسخ بشود، با مقرّرات تسهیل‌کننده جایگزین بشود. در برخی از قوانین، این اتّفاق افتاده؛ یعنی قوانین را تغییر داده‌اند به نفع تولید، لکن اجرائی نشده، قوانین خوبی گذاشته شده، بعضی‌هایش قانون‌گذاری شده، [لکن] اجرائی نشده، باید اجرائی بشود. مشکلات عمده‌ی ما در همین زمینه‌ی بانک و گمرک و مانند این چیزها است؛ اینها بایستی برطرف بشود که مجلس و دولت باید در این زمینه بِجد فعّالیت کنند.[۳]

*رهبر انقلاب پیش از این هم در سخنرانی خود در ابتدای سال نو و در حرم مطهر رضوی، در انتقادی دیگر از مجلس دهم شورای اسلامی فرمودند:

«به من گزارش دادند که در همین قضایای اخیر، کنگره‌ی آمریکا -این آمار جالبی است- در سالهای ۹۶ و ۹۷، ۲۲۶ طرح و لایحه علیه جمهوری اسلامی، یا تصویب کرده، یا ارائه کرده! ۲۲۶ طرحِ ضدّیّت و خباثت علیه جمهوری اسلامی؛ شرارت است دیگر. حالا البتّه اینجا من یک گِله‌ای هم از مجلس خودمان بکنم: مجلس شورای اسلامی خودمان چند طرح و لایحه در مقابل خباثت‌های آمریکا ارائه کرده‌اند یا تصویب کرده‌اند؟ خب، پس این قدرتهای غربی این [طور] هستند، از اینها انتظار نمیشود داشت.»[۴]

در کنار این انتقادات رهبری از مجلس دهم که اکثریتی اصلاح‌طلب و اعتدالی دارد البته رخدادهای دیگر نیز وجود دارد که علی‌الرویه به‌عنوان شناسنامه مجلس دهم جا افتاده‌اند.

مثل ماجرای «سلفی حقارت» و تقلّای تنی چند از نمایندگان برای انداختن یک عکس بی‌ارزش با خانم موگرینی و یا همینطور وکیل‌الدولگی نمایندگان اصلاح‌طلب و اعتدالی و حمایت بی چون و چرای آنها از دولت!

کار این مسئله به جایی رسید که حتی چندی قبل یکی از نمایندگان عضو فراکسیون امید صراحتا اعلام کرد که ما کاملا هوای دولت را داشتیم...[۵]

اکنون و با خوانش این انتقادات و این رخدادها و رویه‌ها بایستی این سؤال و مؤاخذه را مطرح کرد که آیا مجلسی اینچنین توانمندی لازم برای همراهی با سایر ارکان کشور در گرماگرم جنگ اقتصادی و مشکلات برآمده از ناکارآمدی دولت را دارد!؟

پاسخ این سؤال قطعا "آری" نیست فلذا اکنون می‌توان بهتر فهم کرد که چرا در حالت اول، نظام اسلامی ناچار است که ساختارهایی مثل "شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا" را تشکیل دهد تا روند حل مشکلات کشور سریعتر انجام شود.

البته این ساختارسازی ولو در شرایط کارآمدی مجلس نیز توجیه عقلانی دارد و روندهای بروکراتیک گاهی در شرایط بحرانی باید نقش‌های جدیدی را پذیرا باشند. (بایسته‌ای عقلانی که سایر حکومت‌های مترقی جهان نیز از نتایج آن استفاده می‌کنند)

کما اینکه مثلا اعضای هیئت دولت نیز با حضور رئیس‌جمهور در جلسه شورایعالی هماهنگی سران قوا؛ نقش‌های جدیدی را پذیرفته‌اند...

پیش از این و در جریان گران شدن بنزین با اصرار دولت و با موافقت سران قوا؛ یکی از نمایندگان مجلس خواستار انحلال شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا شده بود و چند نماینده دیگر نیز اعلام کردند که در اعتراض به این مصوبه استعفا خواهند داد!

در کنار این تحلیل بایستی این حقیقت را هم دانست که متأسفانه و به لطف انتخاب اصلاح‌طلبان؛ با دولتی طرف هستیم که علاقه‌ای به پذیرش مسئولیت و انجام خوداتکای امورات بزرگ ندارد و شاهدیم که در دو رویکرد اصلی خود یعنی برجام و گران‌سازی بنزین؛ ‌ صراحتا اعلام کرد که نقش مستقیم را نداشته و انگشت اشاره را به سمت رهبری نظام چرخاند.

جالب‌تر اینکه دولت فعلی حتی بی‌توجه به فلسفه انتخابات؛ اصرار دارد که زمام امور را نیز به دست مقام معظم رهبری بسپارد و این مسئله با اینکه زمانی در خبرهای محرمانه مطرح شده بود اما در زمانی دیگر از سوی رئیس‌جمهور و در تریبون عمومی نیز اعلام شد. [۶]

بدیهیست که قوه عاقله کشور در این شرایط به سمت ایجاد ساختارهای جدید پیش خواهد رفت.

***

۱_ mshrgh.ir/۱۰۰۸۶۲۵

۲_ mshrgh.ir/۱۰۱۱۵۹۲

۳_ http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=۴۴۱۰۵

۴_ http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=۴۲۰۶۱

۵_ mshrgh.ir/۱۰۰۹۴۳۸

۶_ https://aftabnews.ir/fa/news/۵۷۸۷۸۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 73
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 67
 • IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  برخی از همین رقصنده ها و اینفلوئنسرا بودن که میگفتن به روحانی رای بدین
  • لقمان IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   68 20
   وقتی می خواهید با کل دنیا تعامل کنید اول یادبگیرید با ملت تعامل کنید با مجلس تعامل کنید وگرنه با حرف زدن درباره تعامل با دنیا بیشتر جنبه پیچاندن دارد چرا تصمیم بنزینی یهویی اتفاق افتاد، اون همه از تدبیر گفتید، حالا هم از تعامل با دنیا می گویید. آقای روحانی تعامل باید از داخل شروع شود و تجربه گردد.
  • علی IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   29 16
   آقای روحانی تصمیم یهویی بنزین این بود تدبیرتان که در انتخابات و مناظره ها تبلیغ می کردید آقای خاتمی رییس جمهور اسبق محترم آن همه از تصمیمات یهویی آقای احمدی نژاد انتقاد کردید حالا خودتان، دست تان درد نکند با این تدبیرهای تان ولی می دانید با این تدبیرها چند میلیون خانواده کارگر و کارمند و کشاورز و... را دچار بحران کردید، این بود شعار مردم سالاری تان.
  • IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   15 7
   اره ولی الن پی بردن اشتباه کردن
  • حامد IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   13 19
   چرت نگو
  • عبدالله مومن IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   19 14
   فواحش مزدور افساداتیها
  • محسن IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   24 16
   یجور میگن دولت درست اقناع نکرده انگار ملت مشکلشون با روش اقناع قبل و پس از سهمیه بندیه !!! مشکل اصلی که گرانیه بنزین و تبعاتشه فراموش داره میشه چطور اینفو گرافی و کللی ویدیو برای بعد از سهمیه بندی آماده داشت صدا سیما - واسه قبلش نمیتونست خودجوش آماده کنه ؟!! فقط مردمن که هیزم سیاستن ! بخدا خنگ نیستن این ملت ...
 • IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  چون اینترنت قطعه وحوادث انلاین ودقیق ومرتب توسط تلویزیون ورسانه ها رصد وپخش نمیشه-پس اینها همش دروغ سریال سازیه
  • IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   18 70
   گذاشته بود. منم دیدم
  • IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   لابد اگر اینترت وصل باشد هم که حقیقت را فقط همان تلگرام و شبکه های مجازی خارجی می گوید! هیچ شکی نیست که تو از آنهایی هستی منافعت را در ایجاد جنگ داخلی جستجو می کنی.
  • IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   48 61
   هدف از قطع اینترنت هم همینه! وگرنه این آشوب گران که تجهیزات فوق پیشرفته داشتند چه احتیاجی به اینترنت ذغالی ما دارند؟
 • امیر IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  مجلس نیست که...متاسفم واسه این مردم ساده لوح
 • IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  نظام نباید زیر فشارها برای اتصال اینترنت بین المللی تسلیم شود. به محض تسلیم شدن، سیل فیلم ها و فراخواهها روی تلگرام قرار خواهد گرفت و در کسری از روز مجددا ایران به صحنه آتش و غارت و خون تبدیل خواهد شد. هر قدر هم که مردم از قطع ااینترا بین المللی متضرر شوند خسارت آن به پای خسارت جنگ داخلی نمی رسد.
  • IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   22 19
   به نظرم حرف شما نادرسته اینجوری مردم میرند دنبال نصب دیشهای ماهواره ای و زحمات برای جنگ نرم با ماهواره هدر میره
  • IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   6 6
   حرف اضافی نزن
  • IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   3 32
   پیام رسان ها و وی پی ان قطع بشه مثل سال 88
  • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   16 4
   کدوم بخش نظام کار میکنی داداش؟!!
  • سامان IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   12 8
   خفه شو
 • سید IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  98 38
  شرم باد بر اصلاح طلبان تهوع آوری که با فریب عوام و گرفتن رأی ایشان چنین مجلس بی بخار و دولتی پخیمه را بر کشور و انقلاب تحمیل کردند
 • IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  کاش اینترنت زودی وصل بشه از سایت شما فرار کنیم .
  • مسیح IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   12 5
   حرف حق . هیچ وقت فکرش ام نمیکردم.
 • IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  78 89
  مشرق بقول پیشواتون آب رو بریزین همونجاتون که میسوزه، خدا میدونه روحانی و دولتش کجا و کی و چی از جیره و مواجبتون رو قطع کرده که این چنین آسمون ریسمون علیه شون میبافین و اراجیف سر هم میکنین
  • IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   75 42
   دل سیاهتون چشم و گوشتون رو بسته همونطور که سال 96 بسته بود و به مزخرفاتی مثل دیوار نکشیدن و به عقب برنگشتن اعتقاد داشتید و به کارنامه سفید دولت رأی دادید و مجدد اوردید سرکار. و حالا به این حرف اعتقاد پیدا میکنیم که درختی که چهار سال میوه نداد، چهارسال دیگه هم میوه نمیداد و دیدید که نداد. با چه رویی هنوز از این دولت دفاع میکنید؟!! برای عقده گشایی تون ؟ متأسفم برای منی که با امثال شما شدم هموطن
  • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   7 11
   نگاهی به نظر خودت بکنی تعریف اراجیف رو میفهمی
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  18 19
  حداکثر تاثیر تصمیم ناگهانی و شوک آور به نظر من ۱۵ درصد است و اگر قبل هم اعلام میکردند با توجه به فشاری که روی مردم است و ارزش پول شان یک سوم شده و حقوق ها ۱۷ درصد زیاد شده باز این اتفاقات و شاید با هماهنگی های بیشتر اتفاق میافتد و شاید میتوانستند توده مردم را نیز همراهشان کنند خیلی همه چیز را بگردن این تصمیم نیاندازید بله کلا اگر دولت روحانی نبود خیلی از این اتفاقات نمی افتاد ماحصل دست دست کردن ۵ سال و معطل نگاه داشتن مملکت و انجام ندادن روش های اقتصادی آرام تر تدریجی و .‌... مقدمه این تحولات است ولی در حال حاضر با توجه به فروش بسیار کم نفت و محدود شدن منابع ارزی.. بنزین و گازوییل میتواند کمک شایان در فروش مشتقات نفتی در شرایط تحریم کند چون محصول آماده است پس فروشش راحتتر است و این مهم الا با صرفه جویی بدست نمیاید البته گازوییل که فعلا رها است بهر حال با توجه به محدویت شدید بودجه ای در سال ۹۹ با ادامه تحریم این کار در کل بسیار منطقی است اگرچه اگر در جزییات دقت میشد شاید مقداری از هزینه کمتر میشد
 • IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  47 41
  اعتدالیون و اصلاح طلبان مجلس هیچ کارنامه ای جز ضعف ندارند.
 • IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  55 19
  از نمايندگان انتطار نيست كه براي مردم و كشور كار كنند، ايشان به امورات خود و اطرافيان برسند كافي است. واقعا چه خاصيتي داشته اين مجلس كه اينقدر دست و پا ميزنند براي رفتن به آن؟ جز رانت، دلالي، مدير نفت شدن و نفت را به ويرانه تبديل كردن با زنگنه. اي....
 • IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  جهان سوم جایی است که حکومت ها به مخالفان خودشان اشرار و تروریست ویا فتنه گر میگویند. انگار به وسیله خدا انتخاب شده اند
  • IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   31 85
   جهان سوم جایی است که اشرار و اراذل سردمدار گروههای سیاسی می شوند و هر بار بهانه ای مردم را به خیابان می کشند اما به جای آن موضوع در مورد چیزهای دیگری شعار می دهند و ضمنا حتما آتش می زنند و غارت می کنند.. در جهان توسعه یافته هیچ کاه به اسم مخالفت لاستیک آتش نمی زنند.
  • IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   28 69
   پس انگلیس و فرانسه هم جهان سوم هستن که اعتراضات ۲۰۱۱ لندن و جلیقه زرده فرانسوی رو به اراذل و اشرار نسبت دادن لطفا مثالی نزنید که موارد نقض زیادی داره
  • IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   10 25
   واقعا اگه یکی خونه و زندگی شما را آتیش میزد و یکی از اعضای خانواده ت رو می کشت تو اسمشون رو چی میذاشتی ؟؟؟؟ انقدر از رو شکم سیری حرف نزنید
  • IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   4 10
   درست میگی جهان سوم همینه.اونایی هم که میگن تو کشورای دیگه هم همین اتفاق میفته لطفا برین نگاه کنید ببینید در سال چند باااار اعتراض میکنن. اگر اینا برای اینده ی ملت برنامه ریزی داشتن اگر روی اقتصاد کشور کار میکردن و جلوی دزدی رو میگرفتن اگه به مردم اجازه ی اعتراض میدادن و به حرفشون ذره ای احترام میذاشتن اعتراضات به این صورت خودشو نشون نمیداد.
 • شمس IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  75 11
  ساختار جديد ؟! نه بابا ! چرا بخاطر برهيز از حاكميت دوگانه كه خودتون ازش مى ناليد رياست جمهورى را براى هميشه حذف نميكنيد ؟! تاهم خيال خودتونو و هم خيال ملتى را راحت كنيد ؟!
  • IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   60 9
   درست می گویی. هر رییس جمهوری که آمد بالاخره جفتکی زد و رفت. بهترین کار حذف این نظام احمقانه ریاستی و ایجاد نظام پارلمانی است.
  • IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   37 7
   اگر حذفش کنن دیگه اشتباهاتشونو تقصیر کی بندازن و یا چطوری بگن اینجا دموکراسیه و انتخابات برگذار میشه؟!
 • هموطن IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  همه بدند و فقط شما افراطیون خوبید
  • IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   40 59
   راست می گویی. مدافعان امنیت افراطی هستند و آتش زنندگان و غارت کنندگان همه افرادی معتدل و دموکرات و روشنفکرند.
  • IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   9 9
   عده ای در یزد علیه رییس دولت شعار دادند رسانه های اصلاح طلب تندرو و افراطی لقب دادن درست شش روز بعد عده ای بانک و اموال مردم رو آتش زدن فعالان اصلاح طلب اونا رو شهروند عادی خطاب کردن این چه معنایی داره ؟ در بین همفکران خودت انقدر افراطی هست که از دادن این صفت به دیگران باید شرم کنی
  • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   5 28
   هموطن؟؟؟ شک دارم زیااااااد
 • IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  58 78
  اگر در فتنه 88 با رهبران فتنه گر مماشات نمیشد کار به اینجا ها کشیده نمیشد.
  • IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   9 12
   کاش خدا به منهم به اندازه شما تفکر بده تا از همه درد ها رها بشم
 • محمد IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  44 16
  با سلام از کسانی که با هزینه های ملیاردی و میلیونی به مجلس می روند چه چیزی انتظار دارید که به فکر غیر جیب خودشان باشند. ای مردم با انتخاب جوانان متخصص و متعهد به حضور این اکثرا بی لیاقتان فسیل شده پایان دهید فقط همین یک راه وجود دارد و بس.
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  26 2
  مجلس چه کاری میتونست در خصوص قیمت بنزین انجام بده که لاریجانی انجام نداد؟؟لاریجانی بعنوان یکی از سران سه قوه طبق روال چند سال اخیر بسمت دولت تدبیر و امید غش میکنه..در اصل جلسه سران قوا همیشه 2-1 بنفع مجلس یا دولته...
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  27 23
  وقتی اینوریها پیامک فراخوان میزنند و یا رسانه هایش تبلیغ تجمع در حمایت از این و اون میزنه و تصاویرش را با آب و تاب نشون میده، اونوریها هم دعوت به عدم تحمل مشکلات می‌زنند. اینجوری هم فقط مردم عادی، بیچاره میشند. بهتره که دو طرف از خر شیطون بیاند پایین و یا حقوق اجتماعی همدیگه را رعایت کنند. واسه همه بهتره.
  • IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   14 47
   بفرمایید حقوق اجتماعی غارتگر و اغتشاشگر چیست تا به آن احترام بگذاریم.
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  7 7
  تبلیغات
 • IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  16 20
  یاد فیلم رقصنده با گرگ افتادم.
  • بالام جان IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   7 4
   بازم خوبه که بیاد.....من نیافتادی!!!خخخخخخخخخخ
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   10 7
   چه غلطا
 • محسن IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  10 27
  دشمن خانگی از خصم برونی بتر است بیشتر شکوه یوسف ز برادر باشد صائب تبریزی اینا مثلا ایرانی هستند! به امنیت و ... هیچ اعتقادی دارند!؟ اصلا وجدان دارند؟!
 • rez IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  19 10
  درمورد کشف تغداد زیاد بی سیم دستی و اینکه یک فته قبل از اعلام سهمیه بندی بوده . مگر آنهایی که بی سیم انبار کرده بودند میدانستند که بنزین میخواهد گران شود! چطور مردم نمیدانستند اما بی سیم دلران غیر مجاز میدانستند ! یعنی اطلاعات کافی داشتند . اینان از نزدیکان چه کسانی بودن که خیر داشتن و بی سیم احتکار کرده بودند!!!
 • IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  10 28
  سر مار فتنه رو بزنید ، فتنه گران را بندازید لااقل زندان
 • BE ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  7 7
  اینا برا موگرینی سبیل اینقدر ادا اطوار در میارن؟ خاک بر سر شون
 • اوباش IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  14 1
  بکشید ما را
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  5 29
  اراذل اوباش زنده زنده سوزانده شوندهمگی،اوضاع خوب میشه
  • IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
   1 0
   به نظرم امریکا ماجرای کشتن ابوبکر بغدادی رو از خودش دراورده.
 • رضا IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  10 12
  راحت ترين كار تيم هاي امنيتي و نظام اينه كه موضوع رو به دشمن ربط بدن. گرچه همين امر هم مبين ضعف امنيتي لرزان كشور هست كه به فلاني بنده. از ديگر سو اصلا نظام ضعف هاي بنيادي و اساسي و نگران كننده عملكرد خودش رو در حوزه هاي مختلف اقتصادي نه قصد دارد ببيند و نه قصد دارد رفعش كند. چرا فاصله زماني بين اعتراضات كوتاه تَر با شدت بيشتر و حجم خرابي بيشتر به وقوع مي پيوندد؟ چرا دامنه معترضين گسترده تَر ميشود؟ اگر ضعفهاي بزرگ نظام شناسايي و رفع نشود قطعا آسيب هاي بعدي خسارت بارتر خواهد شد بايد تغيير اساسي در نگرش ايدئولوژيك نظام ايجاد شود
 • ممد نبودی IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  22 6
  چرا اینقدر مردم رو گول میزنید؟؟؟؟ چرا مردم رو نادیده میگیرید؟؟؟ چرا مردم تو این مملکت کوفتی دیده نمیشن؟؟؟؟؟ واقعا خجالت نمی کشید؟؟؟ چقدر وقیح هستید! متاسفم واقعا. من واقعا پیشمون شدم ازینکه تا حالا همیشه از حکومت حمایت میکردم. با همین استدلالهای مسخره تون و ندیدن هاتون باعث میشید همه ازتون رو برگردونند!
 • IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  34 4
  اینستا و تلگرام رو کلا ببندن .
 • IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  9 10
  اینجا دو نکته هست: 1- اینکه یک هفته قبل از گران کردن بنزین محموله بیسیم کشف میشه، اگر ارتباطی با گرانی بنزین داشته باشه باید مطمئن باشید که نفوذی های داخل دولت که احتمالا جزو سران رده بالای دولت هم محصوب میشوند خودشان با اغتشاشگران هماهنگ بوده و خبر به آنها داده اند. چرا که افزایش ناگهانی قیمت بنزین هم در همین پازل ایجاد آشوب و اغتشاش عمدی تحلیل می شود. 2- رقصنده اینستاگرامی یا هر کس دیگر، اینها فقط سعی کرده اند همراه توده های مردم باشند و ناراحتی خودشان را اینطوری ابراز کنند. لطفا بیخودی قضیه اینها و بازیگران و سلبریتی های هنری و ورزشی و ... رو که به دلیل نداشتن دانش سیاسی و تلاش برای محبوبیت بین مردم این کارها رو می کنند رو پلیسی نکنید.
 • DE ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  15 10
  پس از عرض شالوم اقا نت رو وصل کنین. یه هفته است از رابطمون تو دانمارک بیخبریم. از کار و زندگی افتادیم. این ملوتوف ها رو دستمون مونده. یکی بگه کدوم خونه رو اتیش بزنیم. CIA به دادمون برس
 • IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  4 24
  از اول هم تصمیم به قطع دائمی اینترنت نبوده و نیست
 • DE ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  26 7
  پس از عرض شالوم اقا نت رو وصل کنین. یه هفته است از رابطمون تو دانمارک بیخبریم. از کار و زندگی افتادیم. این ملوتوف ها رو دستمون مونده. یکی بگه کدوم خونه رو اتیش بزنیم. CIA به دادمون برس
 • IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  12 19
  . واقعا امیدوارم یه روز به ایران حمله اتمی بشه ..
  • IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
   17 21
   و بیاد بخوره تو سر تو انشاالله
 • IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  2 10
  بایستی حقوق بازنشستگان و خانواده های مستمند و به شدت نیازمندشان که جمعیت قابل توجهی از خانوارهای طبقه متوسط و محروم و خدوم و رنج کشیده مدافع نظام و انقلاب رو با خدمت صادقانه ۳۰ ساله بدون فساد( دزدی ، رشوه ، اختلاس و فرار از کشور)تشکیل می دهند با توجه به منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین بطور کامل در سال ۹۹ همسان سازی شود.تا شرایط برای ادامه حیات و زندگی خانوارهای بدنه اصلی مدافع نظام و انقلاب در تمامی عرصه های مهم کشور، فراهم گردد.
 • IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  32 4
  ای ترسو ها چرا نظرات مردم رو بلاک میکنین
 • حسن IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  3 18
  باید توسط نیروهای امنیتی برسی شود که چه ارتباطی بین بیسیم های مکشوفه و اغتشاشات است . ایا وارد کنندگان بیسیم میدانستند که بزودی قرار است بنزین گران شود و اعتشاش صورت گیرد ؟
 • DE ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  2 2
  هر چه زودتر از دولت روحانی خلاص شویم
 • IR ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
  3 2
  اصلاح طلبان تهوع آور
 • سید از ورامین IR ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
  2 2
  رمز کودتای سال 32 ساعت 12 شب بود رمز بنزین هم هم همان 12 شب بود
  • IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
   1 1
   احسنت. شیر مادرت حلالت
 • مسعود IR ۰۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
  2 2
  قوه عاقله ایی که وجود خارجی ندارد !!!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس