اقا

رهبر انقلاب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی اظهار داشتند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند؛ ما در عرصه‌ جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم.

به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سه‌شنبه در دیدار دو هزار و پانصد نفر از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، با اشاره به اهمیت ثروت ملی و گسترش رفاه عمومی در نظام اسلامی و ضرورت امید نبستن به خارج از کشور تأکید کردند: کار و راهبرد اساسی «مصون سازی اقتصاد از آسیب تحریم ها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی» است و بنده پشت این قضیه ایستاده ام و از مسیر پیشرفت حقیقی کشور کاملاً دفاع می کنم.


حضرت آیت الله خامنه ای هدف اصلی از جلسه با تولید کنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی را تکریم این عناصر اساسی در افکار عمومی خواندند و سخنان تولیدکنندگان در این دیدار را بسیار مهم، سنجیده و قابل توجه دانستند.


رهبر انقلاب با بیان این نکته که ای‌کاش تعداد بیشتری از مسئولان بخشهای دولتی و نمایندگان مجلس در این جلسه مهم حضور داشتند، گفتند: کسانی که در مورد رونق تولید جور دیگری فکر می کنند و برای حل مشکلات چشم به جای دیگری دارند، باید حرفهای امشب این تولیدکنندگان را می شنیدند و درک می کردند که تنها دریچه «انتقالِ حیات، روشنایی و نیرو به داخل کشور» همین دریچه ای است که فعالان بخش تولید بر روی کشور می‌گشایند.


حضرت آیت الله خامنه ای نقش اقتصاد را در نظام اسلامی بسیار مهم برشمردند و افزودند: ثروتمند کردن جامعه، افزایش ثروت ملی، گسترش رفاه عمومی و توزیع عادلانه منابع عمومی در اسلام، یک ارزش است که با تحقق این نگاه در عین وجود تفاوت در جامعه، شکاف طبقاتی به‌وجود نخواهد آمد.


رهبر انقلاب تولیدکنندگان را فرماندهان، پیشروان، خط شکنان و صفوف مقدم عرصه حیاتی «تولید داخلی، رونق اقتصادی و گسترش رفاه عمومی» خواندند و خاطرنشان کردند: این میدان خطیر، میدان یک جنگ واقعی است.


ایشان با اشاره به جنگ همیشگی اقتصادی میان کشورها و قدرتها افزودند: البته در دوره ریاست جمهوری فعلی امریکا، این جنگ با چین، کره، اروپا و دیگر مناطق، بروز و گسترش یافته و در قبال ایران از طریق اعمال تحریم ها، شکل وحشیانه، کینه ورزانه و جنایت آلود گرفته است.


رهبر انقلاب تصور پایان تحریم ها در یکی دو سال آینده را خیال باطل خواندند و افزودند: با شناختی که از مسائل جبهه استکبار داریم، تحریم ها حالا حالاها وجود دارد، بنابراین برای نجات اقتصاد کشور نباید منتظر پایان تحریم ها و بودن یا نبودن فلان شخص یا اقدام فلان کشور بود.


ایشان افزودند: البته دور زدن تحریم ها به عنوان یک تاکتیک خیلی خوب است، اما کار و راهبرد اساسی را باید بر مصون سازی کشور از آسیب تحریم ها متمرکز کرد.


ایشان وابستگی به درآمدهای نفتی حتی در بودجه جاری را موجب آسیب پذیری کشور خواندند و افزودند: این اتکا با توجه به تحریم ها اندکی کاهش یافته اما از دهه ۷۰ در زمان دولت برادر و رفیق عزیزمان مرحوم هاشمی رفسنجانی(ره) تأکید کرده ام باید وابستگی بر نفت را به‌تدریج کم کنیم.


حضرت آیت الله خامنه ای هدف از تشکیل صندوق توسعه ملی را خارج کردن هر ساله بخشی از درآمد نفتی از اختیار دستگاههای دولتی برشمردند و گفتند: از گذشته تا حال همه دولت ها وقتی دچار مشکل می شوند، با اصرار و التماس از بنده مجوز برداشت از صندوق درخواست می کنند و بر اثر این روند، صندوق توسعه متأسفانه کم اثر شده است.


ایشان مسلح کردن انقلاب به سلاح  و اراده تولید داخلی را علاج مشکلات برشمردند و افزودند: تنها راه حل مسائل موجود، این است که مسیر تقویت و رونق تولید داخلی را با جدیت ادامه دهیم و با تصمیمات صحیح و اقدامات لازم، موانع را برطرف کنیم که آثار مثبت حرکت در این مسیر نسبت به قبل مشهود است.


رهبر انقلاب توجه به تولید داخل را موجب دور شدن کشور از حالت شرطی شدن دانستند و گفتند: گره زدن روند حل مشکلات به تصمیمات دیگران موجب بروز بدترین مشکلات برای کشور می شود.


حضرت آیت الله خامنه ای با ابراز تأسف از بروز این حالت در چند سال اخیر افزودند: در این سالها بیان مسائلی از قبیل اینکه «ببینیم شش ماه دیگر چه می شود» و یا «برجام چه می شود» و حالا نیز «به امید ابتکار رئیس جمهور فرانسه ماندن»، هیچ مشکلی را حل نکرده و نخواهد کرد و این نگاه باید کنار گذاشته شود.


ایشان تأکید کردند: البته ایراد ندارد که کاری که عبور از خط قرمز نیست، انجام دهند اما نباید حل مسائل اقتصادی را به این کارها گره زد و افکار عمومی را شرطی کرد.


رهبر انقلاب ظرفیتهای داخلی را بی پایان خواندند و یادآوری کردند: وقتی یک فعال اقتصادی،مانند امشب، گله می کند و دغدغه مند است، در واقع این حقیقت را اعلام می کند که ظرفیت پیشرفت در کشور وجود دارد و باید موانع آن را رفع کرد.


حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه افزودند: ان‌شاءالله با استفاده از ظرفیتهای بی نظیری که تنها بخشی از آنها مورد استفاده قرار گرفته و به برکت فعالیت فعالان اقتصادی، تحریم ها را از تهدید به فرصت تبدیل خواهیم کرد.


رهبر انقلاب اسلامی در ادامه این نکته را یادآور شدند که اگر ملت ایران و فعالان اقتصادی و اندیشمندان کشور بتوانند با تکیه بر توان داخلی تحریم ها را بی اثر کنند، عامل تحریم کننده نیز از ادامه تحریم ها دست برخواهد داشت زیرا متضرر خواهد شد.


حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه اگر طرف مقابل از سیاست تحریم دست برداشت ما نباید سیاست تکیه بر توان داخلی را تغییر دهیم، افزودند: برخی منتظرند تا اگر راه آن طرف باز شود، جهت گیری اقتصادی کشور را به سمت نگاه به خارج ببرند در حالی‌که چنین نگاهی، غلط است.


ایشان خاطرنشان کردند: سیاستهای تکیه بر توان داخلی باید آنچنان محکم و استوار باشد که اگر تحریم ها هم برداشته شد، به این سیاستها آسیبی وارد نشود.


رهبر انقلاب اسلامی، نیروی جوان یا به تعبیر کارشناسان «پنجره جمعیتی» را یکی از مزیتهای مهم کشور برشمردند و گفتند: ما امروز در دل این فرصت قرار داریم، البته فقط تا ۲۰ سال آینده، امکان استفاده از این مزیت مهم وجود دارد و اگر در این ۲۰ سال غفلت شود، کشور وارد عرصه سالمندی خواهد شد و دیگر نمی توان کاری را پیش برد.


حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر لزوم افزایش موالید و همچنین ایجاد ثروت پایدار، افزودند: اینکه بارها بر موضوع فرزندآوری تأکید می شود به همین دلیل است زیرا در  صورت غفلت از این موضوع که متأسفانه در برهه ای طولانی هم به آن بی توجهی شد، کشور بعد از ۲۰ سال وارد مسیری خواهد شد که امکان تغییر آن نیست.


ایشان در ادامه سخنان خود توصیه های مهمی خطاب به فعالان اقتصادی، عموم مردم، نخبگان دانشگاهی، نهادهای عمومی غیردولتی، رسانه ها و دستگاههای دولتی بیان کردند.


رهبر انقلاب اسلامی ابتدا به فعالان اقتصادی گفتند: مخاطب سیاستهای اصل ۴۴ که چارچوب آن نیز تبیین شده است، شما هستید و این سیاستها برای شما هم حق ایجاد می کند و هم تکلیف.


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأیید سیاستهای اصل ۴۴ از جانب صاحبنظران اقتصادی در زمان ابلاغ آن، افزودند: البته در اجرای این سیاستها درست عمل نشد زیرا واگذاری برخی کارخانه ها به افراد سوءاستفاده چی، نه تنها موجب تقویت بخش خصوصی نشد بلکه عملکرد نادرست این افراد اندک، فضا را برای فعالان پر شمار و سالم بخش خصوصی نامساعد کرد.


حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: فعالان بخش خصوصی باید با استفاده از ظرفیت های سیاستهای اصل ۴۴، با یک برنامه عملیاتی و نقشه راه، زنجیره ای تخصصی از «تولید علم و طراحی و مهندسی» تا «تولید محصول و بازاریابی» را تشکیل دهند.


رهبر انقلاب با اشاره به اینکه معنای سیاستهای اصل ۴۴ جایگزین شدن بخش خصوصی بجای بخش دولتی نیست، افزودند: این دو بخش باید به هم کمک کنند و مزاحم هم نباشند، مثلاً اگر بخش خصوصی می تواند کاری را انجام دهد، بخش دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی خود را رقیب بخش خصوصی ندانند و به آن کار ورود نکنند و اگر هم فعالیت دارند کنار بکشند.


ایشان در عین حال افزودند: البته بخش دولتی نباید به کلی از فعالیت های اقتصادی دست بردارد زیرا کارهایی وجود دارد که جز بخش دولتی یا بخش های عمومی غیردولتی کس دیگری نمی تواند آنها را انجام بدهد.


ایشان در همین چارچوب، بخش تعاونی در اقتصاد کشور را پدیده مطلوبی دانستند و افزودند: در تعاونی ها، با سرمایه های اندک می توان اشتغال فراوانی ایجاد کرد که اگر این اشتغال های ایجاد شده به صورت شبکه ای به یکدیگر متصل شوند، برکات زیادی برای اقتصاد کشور به وجود خواهد آمد و وزیر محترم تعاون باید موضوع تعاونی ها را با جدیت دنبال کند.


«استفاده از کالاهای داخلی»، «شرکت در سرمایه گذاری های مولد همچون تعاونی ها و بورس» و «ترویج فرهنگ کار جهادی و تعاون» توصیه های رهبر انقلاب اسلامی به عموم مردم بود.


حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به روحیه تعاون و همکاری در میان مردم به‌ویژه در حوادث طبیعی همچون سیل و زلزله، بر لزوم استفاده از این روحیه در همه کارها تأکید کردند و افزودند: مردم باید تولیدات داخلی را تکریم کنند و اگر رفتار غلطی هم در این زمینه وجود دارد آن را زشت بدارند ولی به همه تولیدات داخلی تعمیم ندهند.


ایشان به عنوان نمونه یکی از رفتارهای نادرست در عرصه تولید داخلی را استفاده از نشان خارجی برشمردند و گفتند: این شیوه باید اصلاح شود.


رهبر انقلاب اسلامی وظیفه و مسئولیت و نخبگان علمی و دانشگاهی را کمک به حل مسائلاقتصادی و همکاری با بخش های تولیدی در جهت تبادل دانش و تجربه دانستند و افزودند: از وظایف مهم نخبگان، تربیت نیروی انسانی خلاق، مبتکر و متناسب با نیازهای روز و همچنین کار علمی برای حل مشکلات موجود در مسائل بانکی و نظام بودجه ریزی کشور است.


حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه دستگاههای دولتی باید از ظرفیت علمی دانشگاهها استفاده کنند، گفتند: در ابتدای سال چهار ماه فرصت داده شد تا نظام بودجه ریزی کشور اصلاح شود اما متأسفانه این کار انجام نشد و دلیل آن هم گره های علمی است که این گره ها با کمک دانشگاهیان و نخبگان علمی برطرف خواهد شد.


حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه توصیه هایی هم خطاب به دستگاههای دولتی بیان کردند و گفتند: دستگاههای حکومتی باید با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب و کار و برطرف کردن قوانین مزاحم و اصلاح عملکردهای غلط باشند تا محیط مساعد تولید در کشور به‌وجود آید.


ایشان تأکید کردند: باید قوانین مربوط به مسائل مالی، پولی، بانکی، گمرکی، بودجه و تأمین اجتماعی به نفع تولید تغییر پیدا کنند و عرصه برای واردات و سفته بازی بسیار تنگ شود.


رهبر انقلاب تغییر قوانین و دستورالعملها را وظیفه مجلس شورای اسلامی دانستند و گفتند: البته برخی از این قوانین تغییر کرده و در مجلس تصویب شده اما هنوز اجرایی نشده اند.


حضر آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه عمده مشکلات بخش تولید مربوط به مسائل بانکی و گمرکی است، مجلس و دولت را به اقدامات جدی برای برطرف کردن این مشکلات توصیه کردند.


ایشان به احتمال بروز برخی خطا از جانب تولید کنندگان اشاره کردند و گفتند: همه خطاها در یک سطح نیستند و نباید برای هر خطایی دستگاههای نظارتی بر سر تولید کننده بریزند، البته حساب خیانت از اینگونه خطاها، جدا است.


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به گزارش رئیس قوه قضاییه مبنی بر جلوگیری از تعطیلی تعداد زیادی از واحدهای تولیدی که در آستانه تعطیلی بودند، آن را اقدامی بسیار خوب خواندند.


توصیه دیگر حضرت آیت الله خامنه ای به دستگاههای دولتی، لزوم ثبات سیاستهای مالی و پولی بود.


ایشان همچنین با اشاره به تجربه مبادلات تجاری و اقتصادی با کشورهای خارجی گفتند: این تجربه به ما نشان می دهد که کشورهای خارجی هیچگاه حاضر به انتقال فناوری های اساسی به‌ویژه در بخش نفت، پتروشیمی و خودرو به ایران نیستند بنابراین دستگاههای دولتی باید به دنبال استفاده از توانایی های داخلی برای رسیدن به این فناوریها باشند.


رهبر انقلاب اسلامی افزودند: همان فکر و اندیشه دقیقی که می تواند بدون هیچ کمکی به فناوری پیچیده و نادر سلولهای بنیادی و یا فناوری غنی سازی اورانیوم از ۳.۵ درصد به ۲۰ درصد دست پیدا کند، آیا نمی تواند به فناوری استحصال بهتر و بیشتر از چاههای نفت دست یابد؟ قطعاً می تواند؛ بنابراین باید از این ظرفیت بی بدیل داخلی استفاده کرد.


ایشان به خروج سریع شرکت های خارجی نفت و خودرو از ایران بعد از اعلام تحریم ها اشاره کردند و گفتند: در آن زمان برخی از این موضوع غصه خوردند اما باید غصه نخورد و خوشحال بود.


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شرکتهای داخلی که در زمینه قطعه سازی برای خودرو، صنایع نفت، لوازم خانگی و ماشین آلات فعالیت می کنند، افزودند: باید از این توانایی استفاده کرد و با تشکیل یک نمایشگاه دائمی میان این شرکتها هم افزایی به‌وجود آورد.


ایشان انتقال توانایی های بسیار بالای مهندسی و فناوریِ دستگاههای نظامی به دستگاههای غیرنظامی را ضروری خواندند و خاطرنشان کردند: سالها قبل یک ژنرال اسرائیلی گفته بود از ایرانی ها بدم می آید اما در مقابل پیشرفت نظامی آنها تعظیم می کنم البته ما از آن موقع تاکنون دستاوردهای فراوانِ مهمتر و جالب تری داریم که موشک بالستیک با برد دو هزار کیلومتر و خطای حداکثر چند متر، تنها یکی از آنهاست.


رهبر انقلاب اسلامی افزودند: توان مهندسی و فناوری دستگاههای نظامی که به چنین افتخاراتی منجر می شود، باید در عرصه خودرو، نفت، مسائل فضایی و دیگر بخشها به‌کار گرفته شود.


حضرت آیت الله خامنه ای حمایت از صادرات و حضور فعالان اقتصادی در کشورهای دیگر را هم مهم دانستند و افزودند: می توانیم با استفاده از ظرفیت دیپلماسی، با همسایه ها و دیگر کشورها، ارتباطات اقتصادی خوبی برقرار کنیم.


ایشان مسئولان را به استفاده از تولیدات داخلی در مجامع بین المللی توصیه کردند و افزودند: مسئولان باید نشان ها، حرفها و مفاهیم ایرانی را ترویج کنند اما برخی بر عکس عمل می کنند.


رهبر انقلاب اسلامی گفتند: یکی از گله های ما از برخی مسئولان سالهای گذشته این بود که چرا وقتی در جمع اروپایی ها صحبت می کنند حرف صد سال پیش یک متفکر اروپایی را بیان می کنند، این حرف که برای اروپایی ها جدید نیست و ارزشی ندارد اما حرفهای ما نو و نشنیده است و بایدآنها را بیان کرد.


حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه سخنانشان حضور همه جانبه بخش خصوصی و تعاونی را در بخش نفت و گاز ضروری دانستند و افزودند: برخی قوانین مجلس نظیر قانونی که اخیراً در زمینه صنایع پایین دستی نفت و گاز مصوب شد، معطل آیین نامه ها می ماند، در حالی‌که این کارها باید سریعاً انجام شود تا فعالیتهای تولیدی سرعت گیرد.


رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان رسانه ها را به انعکاس وسیع و مناسب موفقیت های تولیدگران فراخواندند و افزودند: رسانه البته از سر دلسوزی برخی اشکالات را منعکس می‌کند که عیبی هم ندارد تا مسئولان اگر تلویزیون می بینند، بفهمند مشکلات کجاست، اما در کنار آن باید موفقیت های عرصه های مختلف تولیدی را برای مردم به‌ویژه جوانان بازگو کرد و با معرفی ظرفیت ها به مشتاقانِ فعالیت تولیدی، مطالبات منطقی فعالان اقتصادی را نیز پیگیری کرد تا مسئولان به آنها توجه کنند.


ایشان همچنین تفاوت تعرفه تبلیغات کالاهای داخلی با خارجی را ضروری خواندند و افزودند: باید در این زمینه به گونه ای عمل کرد که فعالان اقتصادی بتوانند نشان خود را تبلیغ و ترویج کنند.


حضرت آیت الله خامنه ای در پایان سخنانشان خطاب به ملت ایران و دوستان و دشمنان انقلاب تأکید کردند: ملت ایران در عرصه جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی (مانند کارهایی که در این چند روز بود و کارهای مردمی نبود) دشمن را عقب زده است و به فضل الهی در جنگ اقتصادی هم دشمن را به‌طور قاطع عقب خواهد زد و با ادامه حرکت کنونی در مسیر رونق تولید و پیشرفت اقتصادی، افق روشن آینده خود را محقق خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 36
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 16
 • سرباز ولایت IR ۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  اغتشاشگران ,,,شانس آوردن که رهبر عزیزمون حکم جهاد صادر نکردن .
  • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
   33 87
   دفاع از انقلاب و کشور و مبارزه با اوباش و اشرار وظیفه همه است / دانشجوی دانشگاه تهران
 • دیده بان IR ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  الحمدلله رب العالمین
  • مهدی IR ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
   قطعا حمد و ستایش برای خداونده .... اما منظورتو خوب می فهمم ... منفی دادم
 • علیرضا IR ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  امان از براندازانِ داخلی که بایت فقط تحملشان کرد...
 • کمیل IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  عشق یعنی رهبر ایشالله همیشه سلامت باشن
 • IR ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  جنگ اقتصادی فرمانده اقتصادی میخواد نه جمعی لیبرال غرب گرا که غرب این همه سرشون بلا آورد بازم ازش دل نمیکنن، متاسفانه این وضعیت بخاطر بازداشت زم و دانیال زاده و یه سری اقدامات ضد فساد بوده، وگرنه کسی که میدونه بعد لبنان و عراق نوبت ایرانه نمیاد بنزین رو به بدترین شکل ممکنه سهمیه بندی کنه
 • امیر شریفی IR ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  زنده باد حضرت آقا ، این بار هم هوشمندانه پیروز شدند.
 • IR ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  الله اکبر خامنه ای رهبر
 • فردین FR ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  جانم فدای رهبر با بصیرت و بزرگوارم. مرگ بر دشمنان ایران زمین.
 • IR ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  اقا جانم ما از هوزه تاسوسنگد واز سوسنگرد تا اهواز واز اهواز تاورامین تا زندهایم مطیع رهبریم .
 • محمد IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  سلامتی مولا صلوات
  • IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
   81 39
   اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
 • IR ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  هرچی که داریم مدیون رهبر عزیزمون هستیم ،انشاالله که همیشه سایشون بالا سر این کشور باشه .
 • IR ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  واقعا که وجودشون برکت و نعمت و مایه ارامش کشورمونه
 • IR ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  ولایی کسی است که اگرفرمان ولی برخلاف میلش باشد میگوید سمعاوطاعتا ماکجاییم؟ اگرملتی در آزمون اطاعت از ولی فقیه در سرایط سخت و دشوار برآید چنین ملتی لیاقت درک ولی خدا ( آقا امام زمان عج ) را خواهد داشت .
 • حسن IR ۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  دوباره سوختگان عرصه میدانی برای تخلیه عقده به مشرق حمله ور شدن !!!!!!!
 • IR ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  55 14
  قوانین حکومت ترمز اول تولید در کشوره.مجوزها و انحصارات.اول اینها باید انقلابی تصحیح بشن.حمایت واقعی از تولید و ایجاد ثروت.
 • پیروز IR ۲۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  این یعنی رهبر ، این یعنی مدیریت علی ع وار ، این یعنی تواضع ، این یعنی یک عمر کلاس اقتصاد ، باز هم دولت و شخص روحانی و معاونین و وزرای ناکارآمدش هیچ چیزی به جز ادعاهای پوچ نیستند، این یعنی هفت سال نا کارآمدی صرف دولت ، باز هم رهبری عزیز به میدان آمدند و جور دولت و مجلس را کشیدند
 • IR ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  مقصر روحانیه که با بی تدبیری کشور رو دچار بحران کرد
 • NL ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  واقعاهرجامعه نیازبه یک رهبر فرزانه همچون آیت الله خامنه ای داره
 • IR ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  19 86
  رهبر عزیز با تدبیر و بصیرت خودشون جور دولت بی تدبیر را کشیدن و حمایت کردند تا از فاجعه ای که دشمن با مهره های داخلی اش انتظارش را می‌کشید خودداری کند
 • فرشید IR ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  به خدا هر وقت تو زندگی بریدم و کم آوردم و خسته شدم، نمیدونم از کجا حرف های رهبری به چشم یا گوشم می رسه، اون وقت جون می گیرم. " ورزقنا من حیث لا یحتسب" .بعد یواش یواش مشکلاتم حل میشه.
 • حسینعلی IR ۰۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  واقعا این جمله رو باید با آب طلا نوشت :تنها راه نجات کشور ،اطاعت از رهبری
 • IR ۰۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  خدا سایه ایشون رو از سر حتی منطقه و فرا منطقه کم نفرمایند... بحق مهدی صاحب الزمان علیه السلام.
 • IR ۰۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  16 90
  جانم به قربانت که هروقت سخن می گویی خیلی امیددردلهامون جوانه می زند.خیلی امیدوارشدم
 • صادق IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  20 96
  جانم فدای رهبر...داریم برای ظهور حضرت آماده میشیم ملت...حواستون باشه
 • IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  16 92
  احسنت
 • علی IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  درود خدا وپیامبرانش بر نایب بصیر و هوشمند امام زمان عج حضرت آیت الله العظمی سید علی حسینی خامنه ایی که با فدا کردن خویش و مایع گذاشتن از آبروی خویش بار دیگر تمام دسیسه های پشت پرده اغتشاشات اخیر که نتیجه بی تدبیره دولت لیبرال و غربزده روحانی بود را خنثی کرد.
 • آگاه ساز IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  13 70
  اغتشاشات به بهانه گرانی بنزین کار شبکه جریان انحرافی من ینظره اللهی هاست!
 • IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  21 73
  هر کس با ال علی در افتاد ور افتاد...جانم فدای رهبر
 • آنتی منافق IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  می بینم که پیرمردای لیبرتی نشین که تازه پوشک خودشونو عوض کردن، توی نظرات خیلی فعال شدن. انگار فهمیدن که دیگه آخر عمرشونه و قراره اونا و کداخداشون رو بریزیم توی سطل زباله این رفتار مذبوحانه اونا، منو به وجد میاره
  • ناشناس IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
   8 5
   زدی تو خال!!
 • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  17 37
  جانمان فدای رهبر.
 • سدحمید IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  10 28
  چرا صحبت های اقا را تیتر یک سایت نمی کنید؟ حداقل بذارید تا ظهر خبر اول سایت باشه
 • پ IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
  8 10
  همه چیزو خوب گفتن بجز یکی صنعت کشاورزی دوم وام قرض الحسنهو که 90 در صد منابع بانک ها کارمندان اولان میگیرن و اصلا جوان ها انسان حساب نمیان یکی دیگه هم فرهنگ کارگر دوستی هست عرق کارگر همیشه هست ولی مزد نیست صداش هم به جایی نمیرسه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس