کد خبر 1011269
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
سرمربی ایتالیایی

سرمربی ایتالیایی که به دلیل جلوگیری نکردن از تحقیر رقیب تیمش اخراج شد از خودش دفاع کرد.

به گزارش مشرق، ماسیمیلیانو ریچینی سرمربی ایتالیایی که اخیراً پس از پیروزی 27 - صفر شاگردانش در تیم «اینویکتاسائورو» مقابل تیم «مارینا کالچو» در رده جوانان کالچو اخراج شد، به تصمیم مسئولان باشگاه برای برکنار کردن او واکنش نشان داد.

پس از این بازی رئیس باشگاه اینویکتاسائورو اعلام کرد که ریچینی را به دلیل احترام نگذاشتن به حریف و جلوگیری از تحقیر شدن آن، اخراج کرده است.

ریچینی اکنون به اخراجش واکنش نشان داده است. او به نشریه رپوبلیکای ایتالیا گفت: انتظار داشتید من چه کاری انجام دهم؟ از بازیکنانم بخواهم اجازه دهند تیم حریف گل بزند؟ اگر به آنها می‌گفتم فقط حفظ توپ کنند و با بازیکنان حریف کاری شبیه  بازی «آقا وسط» انجام دهند که تیم مقابل بیشتر تحقیر می‌شد. بعد از گذشت تنها 10 دقیقه از بازی ما 6 بر صفر جلو افتادیم. به همین دلیل، در پایان نیمه اول از سرمربی تیم حریف پرسیدم که آیا می‌خواهد بازی را متوقف کنیم. او اما از من خواست که بازی ادامه پیدا کند و ما هم این کار را انجام دادیم.

ریچینی افزود: کاری که ما انجام دادیم همان کاری است که همه در فوتبال انجام می‌دهند. هر کسی که بگوید جز این، کار دیگری انجام می‌داد، دورو است. من به شخصه ترجیح می‌دهم که تیمم 27 - صفر ببازد تا اینکه تیم با گل‌های کمتری ببازد اما احساس کنم که تیم حریف به من و بازیکنانم رحم و مراعات‌مان را کرده است.

از زمان برکنار ریچینی، موجی از پیام‌‌های حمایت‌آمیز در دفاع از او درفضای مجازی منتشر و این ماجرا بیش از پیش جنجالی شده است.

او در این باره هم اظهار داشت: می‌دانم که باشگاه قرار است فردا جلسه‌ای برگزار کند. این را هم می‌دانم که بازیکنانم و والدین آنها هم در این جلسه حضور پیدا خواهند کرد تا رئیس باشگاه را متقاعد کنند در تصمیمش تجدید نظر کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس