کد خبر 1010336
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
سامانه گنبد آهنین

یک رسانه روس، در گزارشی به ناکارآمدی گنبد آهنین رژیم صهیونیستی در جریان حملات موشکی ۱۱ و ۱۲ نوامبر ۲۰۱۹ مقاومت فلسطین به این رژیم پرداخته است.

به گزارش مشرق، اسپوتنیک در گزارشی به ناکارآمدی گنبد آهنین رژیم صهیونیستی در جریان حملات موشکی ۱۱ و ۱۲ نوامبر ۲۰۱۹ مقاومت فلسطین به این رژیم پرداخته است.

در این گزارش آمده است: مقاومت فلسطین در ۱۱ و ۱۲ نوامبر جاری حدود ۵۰ موشک به سوی اسرائیل شلیک کرد که سامانه های دفاع هوایی اسرائیل که مهمترین آنها گنبد آهنین است فقط ۲۰ موشک را رهگیری کرد و این نشانه شکست سامانه گنبد آهنین است به ویژه که اگر توجه شود که این سامانه پیشرفته نتوانست موشکهایی که در غزهِ تحت محاصره ساخته می شوند را رهگیری کند.

بیشتر بخوانید:

حمله رژیم صهیونیستی به مواضع مقاومت در غزه

این رسانه می نویسد: عملکرد ناامید کننده سامانه گنبد آهنین از نوامبر ۲۰۱۸ که ۴۶۰ موشک از سوی مقاومت فلسطین شلیک شد و فقط ۶۰ تا ۱۰۶ موشک از سوی این سامانه رهگیری شد، شروع و در روز ۱۱ نوامبر ۲۰۱۹ نتیجه بسیار بدتر شد به طوری که ۳۰ موشک از ۵۰ موشک به هدف خود رسیدند که شکست گنبد آهنین و قابل نفوذ بودن آنرا ثابت می کند. از آن گذشته هر موشکی که از گنبد آهنین برای رهگیری شلیک می شود ۲۰ هزار دلاری است که هزینه زیادی را تحمیل می کند. 

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس